Autor Tema: Ugradnja TNG - Plin na TSI motore  (Pročitano 25070 puta)

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Ugradnja TNG - Plin na TSI motore
« Odgovor #90 poslato: 08. Sep, 2023. 14:11 »
Од новијих Шкодиних аутомобила, а да имају атмосферске моторе, претпостављам да су то ови мањи модели. Фабие и 3 и 4 сигурно имају МПИ моторе. Ја сам имао позитивна искуства са Ф3 и МПИ мотором са накнадно уграђеним ТНГ. Размишљали смо и на овој новој Ф4 да га уграђујемо али за сада још увек чекамо са одлуком.

Рено у својим новим моделима Клио, и Дачија у Степвеју и Дастеру, имају 1.0 мотор са фабричким плином.
Корејци у нове аутомобиле неће да уграђују плин ако желиш да задржиш гаранцију (а 7 година је).
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže Robby

Odg: Ugradnja TNG - Plin na TSI motore
« Odgovor #91 poslato: 08. Sep, 2023. 15:06 »
Hvala vam svima na odgovorima i predlozima.

Moj zakljucak ja da je kod nas ugradnja i voznja na plin u poslednjih par godina zamrla, narocito kada su u pitanju noviji motori.

Ostaje mi onda da potrazim starije automobile sa atmo motorima u Skodama ili neke novije automobile sa atmo motorima u Renoima, Hyundaiima...

U potrazi sam za novijim autom i ne zurim, tako da cemo videti u narednom periodu...

...ili dobar Bravo/Tipo sa 1.4 T-jet 120ks koji lepo nosi plin ili poljska Astra Sedan 1.4 turbo 140ks. Oba motora poslednji Mohikanci sa indirektnim ubrizgavanjem.
  • Vozi: Seat Ibiza 1,4 16v 63kW LPG



Pretraga foruma [Google]