Autor Tema: Kondezacija u faru,Octavia 2019  (Pročitano 755 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži LjahzeZapočeo temu

Kondezacija u faru,Octavia 2019
« poslato: 12. Jan, 2024. 18:36 »
Pozdrav,
u potrazi sam za polovnim automobilom i nakon 3 godine pauze,opet je na red dosla Skoda.
Naime,danas sam u jednom ovlastenom salonu naletio na primerak koji je u dobrom stanju,sa relativno malom kilometrazom,poznatom istorijom i garancijom.
Sve na autu je u redu sem levog fara koji je sa unutrasnje strane skroz smrznuo.Pretpostavljam da je u pitanju kondez,ali kako su temperature ovih dana oko -10C,sa unutrasnje strane fara se uhvatio mraz.
Prodavac me pokusao ubediti da je to normalno,ali nije imao objasnjenje kako to da na drugih 500 Skoda u krugu salona,ni jedno vozilo nema taj problem.
Ranije sam na forumu citao o tome i par ljudi je pisalo  kako imaju taj problem na novim vozilima koja su kupili,ali ne mogu da nadjem tu temu.Pretpostavljam da se ova anomalija ne moze otkloniti.
Vozilo nije imalo nesrecu niti se na faru vide bilo kakva ostecenja.
Da li ovo sa kondezom u faru smanjuje vidljivost u nocnim uslovima i kakav problem moze to da prouzrokuje?Vrijedi li uopste kupovina takvog vozila?
Unapred hvala na odgovoru.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže Mareska

Odg: Kondezacija u faru,Octavia 2019
« Odgovor #1 poslato: 12. Jan, 2024. 18:48 »
Zanemari far,ako imas garanciju da je auto u prvoj boji.
Prelepa boja koji je motor i cena?
  • Vozi: Passat

Na mreži LjahzeZapočeo temu

Odg: Kondezacija u faru,Octavia 2019
« Odgovor #2 poslato: 12. Jan, 2024. 19:18 »
Rado bi zanemario,al ne mogu.Jace je od mene! :)
Zbog"frljavog"vida,sa namerom sam trazio vozilo sa LED farovima tako da mi je to vazna stavka.
2.0 TDI,110kW,Style paket,rucni menjac,72000km,17400€.
Garancija 12 meseci uz mogucnost doplate za jos toliko.Vozilo kupljeno u doticnom salonu (Njemacka),odrzavano u istom gde je i vraceno posle lizinga.Ima TÜV izvestaj kao i garanciju od prodavca da vozilo nije imalo nezgodu.
Ne znam koliko se cene slicne Oktavije u Srb,ali u De je manje-vise ta cena kad se kupuje od ovlastenih dilera.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže hirurg

Odg: Kondezacija u faru,Octavia 2019
« Odgovor #3 poslato: 12. Jan, 2024. 21:18 »
Mislim da duže vrijeme STOJI. zato je orosila. Takodje to ce da nestane ako nema pukotina. Manje vise svi imaju taj problem. Tako da uzmi to neki duzi put sa svjetlima i to ce nestati. Pojaviće se nekoliko puta sve manje i manje i na kraju ce nestati. Kod mene zma da se desi ako auto stoji na vlaznom vremenu po 10 tak dana.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži LjahzeZapočeo temu

Odg: Kondezacija u faru,Octavia 2019
« Odgovor #4 poslato: 12. Jan, 2024. 23:04 »
Vozilo stoji nekih mesec i po dana na parkingu salona i vrlo je moguce da je to jedan od razloga,ali bez obzira na sve,meni je to nenormalna situacija.Ne pamtim da sam ikad vidio da je far smrznuo sa unutrasnje strane.
Kada se uveca slika tacno se vidi na kojim mjestima je far propustio vlagu.Tako se bar meni cini,mozda i gresim.Obiljezeno na jednoj fotografiji crvenim kruzicima.
Na drugoj fotografiji isti far dok je vozilo bilo u fazi pripreme za prodaju normalno izgleda.
Otici cu sutra jos jednom pogledati auto i traziti neku garanciju za taj far ako pristanu na to.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže hirurg

Odg: Kondezacija u faru,Octavia 2019
« Odgovor #5 poslato: 13. Jan, 2024. 07:19 »
Upali farove nek rade i nestaće to
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Mikulecigor87

Odg: Kondezacija u faru,Octavia 2019
« Odgovor #6 poslato: 26. Jan, 2024. 11:40 »
Dobar dan svima. Čitam temu na forumu i setih se sebe jer sam imao isti problemb sa novom skodom oktaviom 2020 iz salona izasla. Naime sta se desilo mislio sam da me lazu zbog garancije ali ispada da su u pravu. Kada sam prvi put dozive kisu i hladan period sa skodom oktaviom farofi su zamaglili ali samo po donjim coskovima. Odem ja u Auto Cacak i kazem sta se desava. Oni kazu da su upitanju lufteri koji su napravljeni u farovima da se sijalice i onstalacija ne bi grjala. Sve je ok dok nela kapljica vode. Tako da je to normalno.
  • Vozi: Škoda Oktavio A7 1.0Tsi 2019 Style

Van mreže Neskela

Odg: Kondezacija u faru,Octavia 2019
« Odgovor #7 poslato: 26. Jan, 2024. 14:34 »
Bez brige, i meni na Fabiji 4 staroj mesec dana magle malo farovi.Na forumu su momci napisali da je to normalno a proverio sam i u servisu.
  • Vozi: Fabia IV 81kw DSG Style+

Van mreže nidza

Odg: Kondezacija u faru,Octavia 2019
« Odgovor #8 poslato: 26. Jan, 2024. 14:48 »
Rekosmo već stoputa, malo da iskondenzuje pri dnu je neminovno, ali mislim da je ovo gore na plavoj za reklamaciju. Ja to kod sebe u životu nisam video, ni delić. O4 za nijansu više magli od O3, ali ovako da se napravi preko pola fara sa kapima dole - nikad.

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži LjahzeZapočeo temu

Odg: Kondezacija u faru,Octavia 2019
« Odgovor #9 poslato: 29. Jan, 2024. 22:47 »
Prvi put kad sam gledao vozilo bilo je -8C,na levom faru sa unutrasnje strane se mraz uhvatio.Nije zamaglio nego bukvalno mraz.Desni je bio kristalno cist.Drugi put kad sam isao bilo je 0C,levi far i dalje smrznut,desni malo zamaglio pri dnu.Treci put kad sam isao bilo je oko 8C,levi far je odmrznuo,ali sa unutrasnje strane je bilo jedno 15-stak kapljica rose,desni i dalje samo malo zamaglio pri dnu.
Pored uobicajne garancije koja se dobije prilikom kupovine vozila,trazio i pismenu garanciju za farove,ali salon nije pristao na to uz obrazlozenje da je to normalno.Ako je to normalno onda im svaka cast kako su ih napravili !  :)
Bez obzira sto je vozilo u izvarednom stanju kako spolja,iznutra tako i mehanicki,sto je kupljeno i odrzavano u Skodinom salonu koji ga i prodaje,na kraju odustao od kupovine zbog tog levog fara.
Nista,idemo dalje po neki primjerak ciji farovi bar prilikom kupovine nece izgledati promrzlo i zamagljeno.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže fobia24

Odg: Kondezacija u faru,Octavia 2019
« Odgovor #10 poslato: 30. Jan, 2024. 07:49 »
Levi far neispravan, desni ispravan. Vec smo rekli maglenje je u redu ako su oba podjednako zamagljena po coskovima. Kapljice znace da je far za zamenu i to je po pravilima Skode. A u "znanje" dilera smo se vise puta uverili. Danas svakog prime za menadzera prodaje pa to izgleda kao sto izgleda.

Van mreže Neskela

Odg: Kondezacija u faru,Octavia 2019
« Odgovor #11 poslato: 30. Jan, 2024. 11:07 »
Slažem se sa fobia24 i ja mislim da je levi far neispravan.
Ponavljamo se ali kao što su napisali momci farovi malo magle meni.
U mom slučaju pri dnu i levi i desni podjednako(do sada sam 3 4 puta primetio da zamagle),ali brzo nestane i pažljivo sam gledao da li ima kapljica u faru  ili da nije naprso far.
Ništa od toga nema kapljica,nije naprso.
Tako da to nam je što nam je, ali ovaj levi far je baš kriminalan.
  • Vozi: Fabia IV 81kw DSG Style+

Na mreži sebekkg

Odg: Kondezacija u faru,Octavia 2019
« Odgovor #12 poslato: 01. Feb, 2024. 23:27 »
To se reklamira i nemaš problema ali generalno vag na dosta modela ima tih problema.  Od škode pa do audija. Samo im napomeni da bi to reklamirao.



Pretraga foruma [Google]