Autor Tema: Kako proci tehnicki pregled (zadnje kocnice)  (Pročitano 1475 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ugljesa50Započeo temu

Kako proci tehnicki pregled (zadnje kocnice)
« poslato: 30. Jul, 2022. 18:25 »
Sada kada se sve snima dobos kocnice postaju problem kod mnogih starih automobila. Favorit nije izuzetak. Tri puta su me vracali. Prva serija favorita do 1992 ima neki svoj sistem koji mi se licno ne svidja ali se moze namestiti da koci. Sistem koji treba da obezbedjuje automatsku podesenost paknova da oni budu sto blize dobosu nije bas najbolje dizajniran.  Od 1993 sistem je kao na Golfu 3 i bolji je

Kada sam prvi put pao na kocenju zadnjih tockova odem u ovlasceni Skodin servis, oni mi kao podese rucnu i paknove, oteram na tehnicki i padnem ponovo zbog loseg kocenja zadnjeg desnog tocka.  Onda odnesem dobose na obradu (500 din po komadu) sto nije mnogo, kupim nove paknove namestim rucno naspanujem da tockovi lagano blokiraju, odem na tehnicki i opet nije kocio zadnji desii. Podignem desnu stranu auta tocak ide veoma lagano (spaqnung je popustio). Skinem paknove i vidim da je tu precka metalna koja dolazi izmedju paknova pojedena malo, zamenim je novom naspanujem, povucem rucnu da tockovi lagano blokiraju i vozim 20 km 20 na sat. To je obradilo nove paknove da legnu bolje. Auto je bolje kocio.

Onda izvrsim probu na parkingu vozio sam oko 30 do 35 i naglo kocio dok su moja 2 prijatelja gledala da li tockovi odmah blokiraju. Bilo je ok. Treba podesiti paknove tako da se dobos malo teze okrece, a kada se stavi tocak da se okrece lako. Ako namestite da tockovi jako blokiraju pascete zbog blokiranja. Posle toga podesiti rucnu da pocne da koci od treceg zuba. Odem na tehnicki i prodjem.

Detaljno cu opisati sa slikama kako promeniti i podesiti zadnje kocnice u sledecem postu.
  • Vozi: Skoda Favorit 136

Na mreži URKE 80

Odg: Kako proci tehnicki pregled (zadnje kocnice)
« Odgovor #1 poslato: 30. Jul, 2022. 21:13 »
Moj tast je sa felicijom koju sam mu ja prodao prošao tehnički. Ali je par dana pred tehnički stavio nove paknove i doboše. Felicija je inače '99.god.
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže ugljesa50Započeo temu

Odg: Kako proci tehnicki pregled (zadnje kocnice) URKE 80
« Odgovor #2 poslato: 31. Jul, 2022. 08:52 »
Skoda Felicija ima sistem kao na Golfu 3 Seatu Skodi Fabiji. Nije bilo ni do dobosa (obradjeni su) ni do paknova. Paknovi moraju ta budu uz dobos da bi se ostvarila potrebna sila kocenja bez kasnjenja. pisacu vise o tom sistemu koji je bio do 1993 godine.
  • Vozi: Skoda Favorit 136

Na mreži cacak

Odg: Kako proci tehnicki pregled (zadnje kocnice)
« Odgovor #3 poslato: 31. Jul, 2022. 12:06 »
Savet svima koji idu na tehnicki a imaju pozadi dobose, iz licnog iskustva...opteretite sa min 50 kg zadnji kraj...da ne detaljisem...
  • Vozi: skoda octavia 1,9tdi 77kw eleganc 2011

Van mreže MAKS

Odg: Kako proci tehnicki pregled (zadnje kocnice)
« Odgovor #4 poslato: 31. Jul, 2022. 12:39 »
Savet svima koji idu na tehnicki a imaju pozadi dobose, iz licnog iskustva...opteretite sa min 50 kg zadnji kraj...da ne detaljisem...
Gepek mora da bude prazan.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE



Pretraga foruma [Google]