Anketa

Koji DIZEL točite najčešće?

Običan tj. redovan
26 (37.7%)
Bolji tj. sa aditivima
33 (47.8%)
Zavisi od situacije i $$
10 (14.5%)

Ukupno glasova: 69

Autor Tema: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...  (Pročitano 44282 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže BALKANIJA

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #60 poslato: 26. Sep, 2014. 23:20 »
Naravno nikad nije postojao srpski - pancevacki  evro dizel ! Meni je jedino krivo sto ispade da je NIS  najmanji uvoznik ED, a privatnici najveci.

Van mreže djordjebg

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #61 poslato: 26. Sep, 2014. 23:30 »
Izgleda da vise ljudi veruje da je Apolo 11 sleteo na Mesec nego da sa se u Srbiji rafinise nafta.:(

Na mreži 2 Busy

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #62 poslato: 27. Sep, 2014. 04:29 »
Jedino da vam ovde Kiril Kravčenko odgovori da je kompletan asortiman nafnih derivata koje prodaje NIS,GAZPROM i privatne pumpe u Srbiji poreklom iz Rusije tj. iz rafinerija nafte u Srbiji.

Послато са LG-D373


Van mreže fobia24

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #63 poslato: 05. Dec, 2014. 07:37 »
Mislim da ni kod nas ni u okruženju, izuzev Mađarske nema dobrog goriva. Letos sam se razočarao u eurodizel kupljen na OMV pumpi u Sloveniji. Auto je imao neravnomeran rad na niskim obrtajima, a to je nestalo ponovnim tankanjem na NIS-u. Ne verujem ni da je NIS-ovo dobro, ali bar radi kako treba.

Van mreže duleyo

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #64 poslato: 20. Maj, 2015. 22:45 »
Na svim pumpama je evro dizel uvozni, nepostoji domaći evro dizel.  Ja sipam samo na NISu, od skoro sam počeo ovaj novi ULTRA D.

na nisu je uglavnom gorivo koje se proizvodi u pancevu

Van mreže mirkuk38

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #65 poslato: 21. Maj, 2015. 09:39 »
Stalno sipam na Petrolu na Čukaričkoj padini, tako da sam upoznao zaposlene.
Eurodizel je pančevački, s tim da aditive dobijaju iz Slovenije i mešaju sa gorivom (mislim da i samo taj jedan, aditivirani ED imaju u ponudi).
Plin im je isto vrhunski, auto mi ne pravi probleme kao sa plinom sa OMV-a (pumpa na Adi).


Van mreže Kiza

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #66 poslato: 21. Maj, 2015. 17:05 »
Ne znam samo odakle ovakve izjave da se u NIS-u ne pravi Evrodizel... Sve se to pravi u Pancevu....u NS-u samo ulja...
Inace velika vecina goriva koje se prodaje po svim pumpama (svi brendovi) je iz PA, a kako imam informacije iz laboratorija koje ispituju goriva, nikakvih znatnih razlika nema u karakteristikama(npr. cetanski br.) obicnog ED i tamo nekog Ultra-Mega-Giga-Avio-Space Shuttle Dizela...
« Poslednja izmena: 21. Maj, 2015. 17:11 Kiza »
  • Vozi: FABIA 1.4 16V 2008.

Van mreže Karlheinz

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #67 poslato: 13. Jul, 2015. 13:36 »
Dodata anketa! :-)
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Peja

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #68 poslato: 08. Okt, 2015. 12:53 »
U nekoliko navrata sam testirao razlike u dizelu sa i bez aditiva i leti i zimi.

Razliku u potrosnji primetio nisam.
Razliku u promenu elasticnosti primetio nisam.
..
..
Primetio sam da auto prede kao macor kada koristim dizel sa aditivima, manje stekece.
Na -20*C primetno lakse startuje
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže batke

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #69 poslato: 08. Okt, 2015. 18:04 »
Pri povratku kući gledam postove sa foruma i naletevši na ovu temu pitam pilota Žareta, dok jurimo u brišućem letu Škodom Superb 1.9 tdi 131KS, kakvo je njegovo iskustvo vezano za potrošnju goriva. Naime moje preduzeće je do pre dva meseca imalo ugovor sa NIS-om o snabdevanju gorivom, a sada sa ECO pumpama. Čovek kaže da mu je običan ECO evro dizel bolji nego NIS-ov. Ja nešto ne vidim razliku u tome kako auto ide, a o potrošnji iskreno ne vodim računa, to je njegov posao.
Moje iskustvo sa svim vrstama evro dizela, što reče Kiza Ultra-Mega-Giga..., sa oba privatna vozila kupljena nova u poslednjih 5 godina (O2 FL 1.9 tdi + remap; 4 godine i O3 2.0 tdi; godinu dana) su takva da ja nisam, što reče Peja, primetio niti razliku u potrošnji niti u elastičnosti. Jedina razlika koju sam primetio je ta da sa Ultra-Mega-Giga gorivom za iste pare pređem manje kilometara. Možda su ona bolja za motor na duže staze, ja ne primećujem neku razliku.  wac1
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže mlax

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #70 poslato: 08. Okt, 2015. 20:34 »
Ja iskljucivo sipam na Eko pumpama. Nekako sam se utripovao i dok sam vozio benzinca da su oni najkorektniji. OMV sam definitivno imao najgora iskustva, cak sam jednom i skidao rezervoar zbog njih - doduse na benzincu.
A osim toga ima i ovo:
Eko - Grci
Nis - Rusi
Lukoil - Rusi
OMV - Albanci
MOL - Madjari
Petrol - Slovenci.
I po ovom kriterijumu najradije svoje pare dajem Grcima.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže Peja

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #71 poslato: 08. Okt, 2015. 20:44 »
Jedina razlika koju sam primetio je ta da sa Ultra-Mega-Giga gorivom za iste pare pređem manje kilometara. Možda su ona bolja za motor na duže staze, ja ne primećujem neku razliku.  wac1

Da 'l ti zivis u Srbiji? Pa i nije neka razlika u ceni obicnog i neobicnog dizela. Ovde kod mene je ta razlika 0.15E
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže ugi85

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #72 poslato: 08. Okt, 2015. 21:01 »
Kvalitet goriva u Srbiji i Austriji nije za poredjenje.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže Peja

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #73 poslato: 08. Okt, 2015. 21:33 »
Naravno, ali mogu potvrditi da kupovinom na MOL pumpama u Nišu i na auto putu kod Subotice, nisam primetio nikakve razlike u odnosu na austrijski.

Evo šta OMV (Austrija) kaze za svoj neobični dizel:

Bolje sagorevanje - NISAM PRIMETIO RAZLIKU

MaxxMotion dizel ima cetanski broj 60. Jedinstveni sastav goriva obezbeđuje povećani cetanski broj i poboljšava rad vašeg motora sa unutrašnjim sagorevanjem. Viši cetanski brojevi povezani doprinose čistijem sagorevanju i nižim emisijama
 
Snažna ubrzanja - NISAM PRIMETIO RAZLIKU

MaxxMotion Dizel uklanja naslage sa dizni i sprečava stvaranje novoih. Čistijim motorem, vozilo može u potpunosti da iskoristi gorivo i povrati maksimalnu snagu i ubrzanje.
 
Viši Cetanski broj

Cetanski broj dizel MaxxMotion je značajno veći (60+) od vrednosti preopisane standardom (51 prema EN 590). Kvalitet sagorevanja ima veliki uticaj na emisiju izduvnih gasova, buku i korišćenje energije. Generalno govoreći, veći cetanski broj uzrokuje bolji i čistiji proces sagorevanja, što dovodi do manje potrošnje goriva dok su performansi maksimalne
 
Minimalni gubitak snage

Sa inovativnim paketom aditiva OMV MaxxMotion Performance Diesel depoziti do injektora su svedeni na minimum. Uz redovnu upotrebu se maksimalne performanse motora se održavaju.
 
Nizak nivo buke - udobnija vožnja POTVRĐUJEM


Cetanski broj kod dizel goriva ima direktan uticaj na vremena kašnjenja paljenja. MaxxMotion dizel sa vrednošću visokog cetanskog broja od 60+, obezbeđuje brže paljenje i samim tim više kompletan proces sagorevanja i niži pritisak cilindra. Motor radi tiše, uz manje vibracija i maksimira učinak.

  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže batke

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #74 poslato: 08. Okt, 2015. 22:09 »
Kod nas je razlika, ako se ne varam od 3 do 4 dinara u zavisnosti od pumpe. Govorim u odnosu na cenu NIS-a. Ja nikad ne sipam ispod 3000 dinara. Za taj novac sipam minimum 22-23 litra običnog i recimo oko 20 litara "pojačanog" (više i ne znam kako se na kojoj pumpi zove). U realnom životo pređem više kilometara sa običnim nego "pojačanim".  Samo hoću da kažem koliko god da je kvalitetnije ne opravdava reklamu da se sa takvim gorivom prelazi više kilometara. I stvarno na autu od 150 KS sa pređenih 14k km ne osećam razliku, ali kao što rekoh možda je to gorivo bolje za motor na duže staze.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"



Pretraga foruma [Google]