Autor Tema: Automatsko otvaranje gepeka  (Pročitano 6945 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže xDai

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #15 poslato: 21. Jan, 2021. 08:53 »
Jeste li to radili na "sedan" verzijama octavije ili na karavankama? Skeptičan sam da će onaj tuč od gepeka na liftbeku opruga moći "oddići". Imam nedje neke stare opruge, plave, namjenjene tada za vw touran, gdje nisam uspio VCDS-om da aktiviram opciju da se komandom za otvaranje gepeka isti sam otvori, pa ću probat sad na škodilaku.
Na sedan verziji.
I ja sam bio skeptican jer je gepek tezak ko vrag kad osjetis bez amortizera
  • Vozi: Octavia II 1.9 TDI 2005 Elegance

Van mreže Suad83

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #16 poslato: 21. Jan, 2021. 10:11 »
Kod mene je na sedan verziji ali mislim da bi bolje radili na da su amortizeri gepeka uljani a ne gasni   kod mene su gasni

Van mreže xDai

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #17 poslato: 21. Jan, 2021. 12:12 »
Danas je malo toplije i otvara bolje.
https://streamable.com/zakawv
  • Vozi: Octavia II 1.9 TDI 2005 Elegance

Van mreže MAKS

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #18 poslato: 21. Jan, 2021. 12:22 »
Ovde samo federi rade svoj posao ?
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Miro MNE

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #19 poslato: 22. Jan, 2021. 09:30 »
Danas je malo toplije i otvara bolje.
https://streamable.com/zakawv

Možeš li molim te napisati koje godište ti je octavija? Imaju različite komforne jedinice i ne svaka dozvoljava dijagnostici da se "otključa" ova opcija, a isto tako nije svaka fabrički izašla sa ovom opcijom odskoka, već samo otključava gepek nezavisno od ostalih vrata i kada u tom slučaju montiraš opruge ništa se ne dobija.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže xDai

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #20 poslato: 22. Jan, 2021. 09:40 »
Možeš li molim te napisati koje godište ti je octavija? Imaju različite komforne jedinice i ne svaka dozvoljava dijagnostici da se "otključa" ova opcija, a isto tako nije svaka fabrički izašla sa ovom opcijom odskoka, već samo otključava gepek nezavisno od ostalih vrata i kada u tom slučaju montiraš opruge ništa se ne dobija.
To je 2005. godina elegance Octavia.
Tvornicki je takva dosla, otkljuca samo gepek i drzi oko sekundu-dve otkljucanu bravu.
  • Vozi: Octavia II 1.9 TDI 2005 Elegance

Van mreže Miro MNE

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #21 poslato: 22. Jan, 2021. 09:59 »
Iste su nam specifikacije, nadam se da će i meni raditi. Hvala.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže dixon

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #22 poslato: 22. Jan, 2021. 10:14 »
Овде као да би ваљало неку мало јачу и дужу опругу ставити, да избаци гепек изнад тог мртвог угла у ком се сад мучи

Van mreže xDai

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #23 poslato: 22. Jan, 2021. 10:31 »
Овде као да би ваљало неку мало јачу и дужу опругу ставити, да избаци гепек изнад тог мртвог угла у ком се сад мучи
Tesko, duza bi bila i slabija.

Kad se zatvori gepek vidi se da je crvena opruga sabijena skoro do kraja, mozda 1-2 mm lufta ostane za kompresiju, valjalo bi probat podlozit sajbicom pa vidjet jel pomaze ista.
  • Vozi: Octavia II 1.9 TDI 2005 Elegance

Van mreže Miro MNE

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #24 poslato: 24. Jan, 2021. 12:32 »
Može li mi ko reći kako da namontiram ovu oprugu na amortizer? Ne mogu da je prebacim preko onog plastičnog dijela koji se kači na vrata od gepeka?
Hvala.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže adamGT

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #25 poslato: 24. Jan, 2021. 12:35 »
Plastični deo mora prvo da se odvije, najbolje da klještima držiš osovinu amortizera da se ne okreće (stavi neku krpu na osovinu da se ne ošteti).

Van mreže Miro MNE

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #26 poslato: 24. Jan, 2021. 14:15 »
Provalio sam već. Hvala svakako.
Prekratke opruge imam tako da nisam uspio i naumu. Moram naći još preostala 2 komada, nedje sam ih vrlo dobro sakrio  =))
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže daxy

Odg: Automatsko otvaranje gepeka
« Odgovor #27 poslato: 31. Avg, 2021. 11:31 »
Pozzz,


Stavio sam na nove amortizere opruge sa aliexpress-a

https://pt.aliexpress.com/item/32907909516.html

...sve radi, otvara na ključ...ali izbilo mi je gepek bar 1 cm van i kad pređem 60-70 km/h počne zujanje zraka u gepeku...
Tako da sam skinio opruge, limar mi je vratio gepek na svoje mjesto ali zujanje se i dalje čuje u gepeku.
Moja sugestija da ne stavljate opruge jer osim šta se nemogu riješiti zujanja treba ko konj zalupiti gepek kako bi se zatvorio :)

Lp
« Poslednja izmena: 23. Okt, 2021. 14:09 Karlheinz »



Pretraga foruma [Google]