Autor Tema: Pomoc oko Start-Stop sistema  (Pročitano 957 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže LjahzeZapočeo temu

Pomoc oko Start-Stop sistema
« poslato: 20. Mar, 2024. 17:04 »
Pozdrav,
od pre par dana sam vlasnik Skoda Octavia 4, 2.0TDI,DSG i trebao bi informaciju u vezi Start/Stop sistema.
Naime,primetio sam da vozilo skoro pa nikako ne pali Start/Stop i ako je u opcijama ukljucen.
Daleko od toga da mi to nedostaje,ali vozilo je u garanciji pa ako nesto nije u redu da mogu na vreme da reagujem kod prodavca.
Na instrument tabli stoji znak Start/Stop koji je prekizen,ne znam da li tako treba ili mi to pokazuje da je iskljucen,a u opcijama je ukljucen.Ili se taj znak pali samo kad je sistem aktivan.
Sva vozila koja sam koristio,a da su imala S/S sistem odmah po"stajanju"gase motor dok mi se na ovoj Skodi za ovih par dana to desilo samo dvaput bez obzira da li je motor zagrejan ili ne,u kom je rezimu voznje itd.
Ne znam ni koje uslove voznje treba da vozilo ispuni pa da bi S/S sistem reagovao.
Kako kod vas S/S radi i da li je ovo kod mene neuobicajna pojava ili normalna?
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže hirurg

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #1 poslato: 20. Mar, 2024. 17:47 »
Da li budu putnici vezani
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže LjahzeZapočeo temu

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #2 poslato: 20. Mar, 2024. 17:52 »
Ovih para dana koliko je vozilo u mom posedu samo sam se ja vozio u njima tj.nije bilo putnika i naravno,vezan bio.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže hirurg

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #3 poslato: 20. Mar, 2024. 17:58 »
Trebalo bi da ima radnu temp i svi vezani. To je osnovni uslov da to radi.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže LjahzeZapočeo temu

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #4 poslato: 20. Mar, 2024. 18:07 »
Ispunio sve te uslove.
Kad sam imao probnu voznju koja je bila 50-tak kilometara,motor se gasio i palio prilikom voznje.
Obzirom da se auto kuca u kojoj sam kupio vozilo nalazi 200km od mog mesta stanovanja i da sam na autoputu nailazio na zastoje (kreni/stani),ne secam se da se vozilo ni jednom ugasilo.Juce presao stotinjak kilometara,ni jednom se nije ugasilo i ako je radna temperatura bila postignuta i vozac vezan.
Tek danas sam prvi put zapazio da mi se u jednom trenutku vozilo na semaforu ugasilo,ali nisam uspio pogledati na instrument tabli da vidim sta se desava sa znakom S/S .
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže Panta72

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #5 poslato: 20. Mar, 2024. 18:35 »
Kada je na tabli precrtan simbol za SS znači da je SS aktivan ali da nije neki od uslova ispunjen. E sad konkretno koji uslov to ne mogu znati. Kod mene npr uslov nije da je motor postigao radnu temperaturu. Gasi se i posle par stotina metara od pokretanju sa hladnim motorom. Ali samo ako mi je isključena klimatizacija, bilo da greje ili da hladi. U suprotnom SS se ne aktivira dok se zadata temperatura u kabini ne postigne. Razlog može biti i neodgovarajući ili slab akumulator ali to u tvom slučaju ne bi trebalo da bude u pitanju.
  • Vozi: Superb 3 combi

Van mreže fobia24

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #6 poslato: 20. Mar, 2024. 20:41 »
Jedino sto je moguce je akumulator slab napon. Ako si auto kupio nov onda ne bi se akumulator morao napuniti ako vec kod dilera nije, a auto je stajao na lageru. Ako je auto kuoljen polovan onda je verovatno akumulator usled dugog stajanja, za dizel vise od mesec dana. Treba mu barem 200km voznje ako ne i vise da ga napuni skroz. Napon akumulatora se moze proveriti i sa obd11. Ali svakako reklamiraj u garanciji jer akumulator ima samo  2g garancije.

Van mreže LjahzeZapočeo temu

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #7 poslato: 20. Mar, 2024. 21:04 »
Ne bi trebalo da je akumulator pri kraju,jer je vozilo dan pre preuzimanja imalo"inspekciju"u Skodinom ovlastenom servisu.Dobio potvrdu je vozilo tehnicki i mehanicki ispravno,a vidim i na infotejmentu da je datum i nova kilometraza unesena kada je u pitanju inspekcija.
Ne znam sta se podrazumeva pod inspekcijom tj.koji se sve delovi i sklopovi pregledaju,ali nekako mi je logicno da pod inspekcijom bude i provera napona odnosno akumulatora.
Da bude jos smesnije,veceras sam kolima presao samo 1km i svaki put kad sam se zaustavio S/S sistem se aktivirao.Kola niti su postigla radnu temperaturu niti bilo sta drugo.U njima je od potrasaca sve bilo popaljeno.
Ne znam u cemu je fora,za pet dana dva puta i onda za kilometar voznje 5 puta.Ispraticu u narednim danima kako se S/S ponasa pa reagujem u skladu sa situacijom.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže Panta72

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #8 poslato: 20. Mar, 2024. 21:36 »
Ja sam pogrešno predpostavio da je u pitanju novo vozilo. Onda je vrlo moguće da je akumulator bio nedovoljno napuljen i da je to bio uslov koji nije dozvoljavao SS da radi.
  • Vozi: Superb 3 combi

Van mreže LjahzeZapočeo temu

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #9 poslato: 20. Mar, 2024. 21:40 »
Nije,a i ja sam zaboravio to naglasiti.U pitanju je vozilo staro tri i po godine,u njemu se nalazi fabricki akumulator.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Na mreži observer

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #10 poslato: 21. Mar, 2024. 11:20 »
Sve vuče na akumulator. Info koji dobiješ od servisa za stanje akumulatora ne služi ničemu.
Za akumulator nekad možeš da dobiješ poruku na infotainmentu, nekad ne. Meni je nekad znao da napiše da je "pogasio sve dodatne potrošače zbog stanja akumulatora" ali to je bilo dok je auto imao još manje od 2 godine ali se nije redovno vozio. Sad ima preko 7 a i dalje ima isti akumulator i sve je ok.
Hoću da kažem da je akumulator vrlo nestabilna varijabla - najnestabilnija komponenta u celom vozilu i inače.

(i onda hoće da nas sve preveslaju da kupujemo kola na struju, jeste kako da ne...  =)) )
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Fbia

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #11 poslato: 21. Mar, 2024. 11:58 »
Nema tu nikakve dileme, to je do akumulatora.
Podrazumevam da sofverski nije nesto cackano.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže LjahzeZapočeo temu

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #12 poslato: 21. Mar, 2024. 21:25 »
Danas sam takodjer imao dve kratke voznje.U prvoj S/S normalno radio,u drugoj nije bio aktivan.
Zakazao termin u ovlastenom servisu pa cu vidjeti da li je do akumulatora,neceg drugog ili je sve to normalno.
Za svaki slucaj dok je auto pod garancijom.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Na mreži wkobre

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #13 poslato: 22. Mar, 2024. 11:03 »
Da li taj akumulator uopšte podržava start stop? Na to isto treba obratiti pažnju pri kupovini.
Ne znam ni koliko će ta provera značiti. Meni je "health" akumulatora bio na 85%, crkao je posle mesec dana.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže LjahzeZapočeo temu

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #14 poslato: 22. Mar, 2024. 15:30 »
Pa znas kako,
vozilo je kao novo kupljeno u Skodinom salonu preko lizinga,u istom salonu odrzavano tokom lizinga,"skinuto" sa lizinga gde je u istom servisu izvrsena inspekcija.
I onda ga ja kupio i dobio dokumentaciju da je vozilo tehnicki i mehanicki ispravno.
Ako nakon svega ovoga se u njemu nalazi pogresan akumulator onda sta reci. :)
U svakom slucaju dobio sam termin 12.aprila u skodinom ovlastenom servisu pa cu vidjeti o cemu se radi,a do tada cu malo ispratiti kako S/S sistem radi.
Ili nesto sa vozilom nije u redu,a moguce je da je nesto i do mene.
Ne iskljucujem ni tu mogucnost,moje iskustvo sa vozilima koja su relativno mlada,vrlo skromno.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG



Pretraga foruma [Google]