Autor Tema: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007  (Pročitano 3625 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko1989Započeo temu

Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« poslato: 09. Apr, 2014. 19:59 »
Drugari,pre svega pozdrav,ovo je moj prvi post na ovom forumu,a nadam se da cu se zadrzati dosta dugo,pre nekoliko dana sam kupio superb 2.5 v6 automatik,i za sada sam vise nego prezadovoljan a sebe smatram dobrim poznavaocem automobila jer sam imao prilike da vozim od yuga do mecke...
Elem auto je stvarno vrh,ima nekih sitnica da se urade.... malo oljustene farbe na rubovima,malo greskice na kompu.... ali mi jedna stvar ne da mira,o cemu se radi: upalim auto i u donjem delu racunara redno stoje stepeni automatskog menjaca (u voznji radi ekstra) nekada taj deo racunara radi kako treba a nekada su sva slova i brojevi (PRND432) uokvireni crvenom bojom tako da ako ne gledas u poziciju rucice menjaca i ne znas napamet pozicije display ti nije od koristi,dijagnostika je prijavila neki vid greske u komunikaciji izmedju menjaca i kompjutera.... Molim nekoga ko je vise kvalifikovan od mene laika  :D da mi kaze da li je stvar lako resiva ili moze povuci veci problem??? Unapred hvala.
« Poslednja izmena: 09. Apr, 2014. 21:48 peđa »

Van mreže nebojsar

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #1 poslato: 09. Apr, 2014. 21:16 »
nekoliko dana sam kupio superb 2.5 v6 automatik,i za sada sam vise nego prezadovoljan a sebe smatram dobrim

Evo posta o slicnom problemu sa engleskog skoda foruma:

http://www.briskoda.net/forums/topic/176747-superb-1-automatic-gearbox-problems/

mozda ti pomogne, ovde je do nekog prekidaca problem.

p.s Cestitam na kupovini i da te osim ove sitnice sve ostalo lepo sluzi !
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže Marko1989Započeo temu

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #2 poslato: 10. Apr, 2014. 19:04 »
Da slicno je,mada ja mislim da je moj problem dosta manji,nakacen je na dijagnostiku i sad radi lepo,videcemo. nego sve nesto mislim da ga je supruga mozda malo zaglupela kad je ugasila auto a menjac je bio u D pa ga je onako ugasenog vratila u P  >:(

Hvala :)

Van mreže nebojsar

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #3 poslato: 10. Apr, 2014. 20:23 »
menjac je bio u D pa ga je onako ugasenog vratila u P

Ne bi trebalo, meni se to katkad desi da ga ostavim u nekom drugom polozaju pa ga vratim u P. Nikad ne smeta. Automatski menjaci su osetljivi na odrzavanje, nadam se da imas od prethodnog vlasnika koliko toliko precizan info o odrzavanju menjaca (kad su radjeni servisi, koje ulje je sipano itd). Usput mogao bi da okacis neke slike u "garazi" ovde i da nam ukratko predstavis svoj novi auto :)

  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže Marko1989Započeo temu

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #4 poslato: 11. Apr, 2014. 18:32 »



Pa vidi,nemam detaljne informacije,mada je moj mehanicar sve lepo pregledao i kaze da je stvarno sve na svom mestu i odrzavano i da je trenutno stanje perfektno (koliko moze biti perfekta auto 6 godina starosti) i zaista sve radi dobro jedine mane su mu sto kad-kad ne prikazuje stepen menjaca na displayu i sto treba zameniti  EGR ventil je upali ponekad check motora bas zbog toga.... Pomenuo si mi neki prekidac u vezi problema menjac-display imas li neke dodatne informacije? Sto se slika tice,bice ovih dana sad je faza sredjivanja :)

Van mreže nebojsar

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #5 poslato: 11. Apr, 2014. 18:46 »

 ventil je upali ponekad check motora bas zbog toga.... Pomenuo si mi neki prekidac u vezi problema menjac-display imas li neke dodatne informacije? Sto se slika tice,bice ovih dana sad je faza sredjivanja :)


Koliko sam sa iz onog posta shvatio coveku je bio problem multifunkcionalni prekidac za izbor brzina, to bi trebalo da je onaj panel na kome menjas brzine sa elektronikom ispod.  Osim pregleda majstora, raspitaj se kod prethodnog vlasnika da li je radio neke intervencije na menjacu, tu cak mislim i na najprostije, zamenu filtera i ulja. Ako je radio gde je to odradio i sta je sipano. Citao sam dosta da su VW menjaci jako osetljivi na ulje koje nije preporuceno i na redovno servisiranje pa bi to trebao da ispitas. Koliko je auto presao?
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže Marko1989Započeo temu

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #6 poslato: 11. Apr, 2014. 21:29 »
Presao  je 215000 ali pravih,jer je auto kupljen nov u Srbiji.... Isao sam i na proveru....

Van mreže Marko1989Započeo temu

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #7 poslato: 11. Apr, 2014. 21:41 »
Da li si mislio da je prekidac/problem ovo:

Van mreže BALKANIJA

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #8 poslato: 11. Apr, 2014. 22:00 »
to tesko moze biti problem. To je samo bravica, otkljucava rucicu.

Van mreže nebojsar

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #9 poslato: 12. Apr, 2014. 09:36 »
Da li si mislio da je prekidac/problem ovo:


Onaj hromirani panel dole kuda rucica ide, on ispod ima svoju elektroniku. Inace na tih 215k bi trebalo da je bar 3 puta menjano ulje u menjacu zajedno sa filterom, kod mene bar to ide na 60k km ne znam kako je u tvom servisnom planu.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže Marko1989Započeo temu

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #10 poslato: 13. Apr, 2014. 15:41 »
Pa i kod mene je u planu tako,upravo sam se cuo sa bivsim vlasnikom,i on mi rece da je servisirao menjac na nesto manje od 200k otprilike 198900 ne seca bas ni on.. a sto se ovoga tice,bila je neka greska u kompu (komunikacija) a i nije remetilo sam rad..
Nego zna li neko koliko kosta uredno servisiranje menjaca? ne u ovlascenom vec kod nekog mehanicara ovako?

Van mreže nebojsar

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #11 poslato: 13. Apr, 2014. 21:18 »
Nego zna li neko koliko kosta uredno servisiranje menjaca? ne u ovlascenom vec kod nekog mehanicara ovako?

Ja sam se pomirio sa cifrom od oko 250 evra za moj auto, to bi trebalo da se odradi uz redovni servis na 60k km kod mene prvi put. 90% te cene je ulje koje treba da se stavi i filter. Ostalo su ruke. Mislim da to ne moze da se odradi jeftino jer je samo ulje jako skupo i ide ga dosta (nisam siguran ali oko 6l ide u moj menjac).

Nadam se da to nije jedini put kad je radio zamene ulja u menjacu jer je 198k zaista puno za prvi servis. Jel stavio ulje po specifikaciji u menjac? 
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže Marko1989Započeo temu

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #12 poslato: 13. Apr, 2014. 21:37 »
Na toj km je poslednji put radio,inace ga je on novog kupio tako da ne verujem da nije sve na vreme radio...
Premda ga nisam pitao koje ulje je stavljao @_@ preporuci ti nesto.... meni je mehanicar rekao tćoko 200 eura...
E da,rece mi ex vlasnik da je radio na svakih 45-50k

Van mreže nebojsar

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #13 poslato: 13. Apr, 2014. 22:06 »
Na toj km je poslednji put radio,inace ga je on novog kupio tako da ne verujem da nije sve na vreme radio...
Premda ga nisam pitao koje ulje je stavljao @_@ preporuci ti nesto.... meni je mehanicar rekao tćoko 200 eura...
E da,rece mi ex vlasnik da je radio na svakih 45-50k

Ako je zaista tako, onda je radio ok, svakako sad ne mozes ulaziti u to sta je tacno sipao,bitno je da je radio u ok intervalima. Prvo  suludo je da placas istu intervenciju (zamenu ulja i filtera) jer je auto od zadnjeg servisa presao nesto vise od 15k.

Ja bih na tvom mestu otisao  u ovlasceni servis samo na dijagnostiku (jevtinije od zamene ulja i filtera a dobices i strucno misljenje), ne moze biti toliko skupo a moze biti jako korisno. Ako kazu ulje i filter zameniti kupis lepo original ulje i filter (sto mislim da je bitno)  i odneses svom majstoru da ti zameni.
Svakako pitaj i ovlasceni servis posto je ista intervencija ( ko god ti je najblizi, najdrazi, najpovoljniji itd) jer moze da se desi da je razlika u pa desetina evra a onda je suludo raditi negde " sa strane" ako nista zbog garancije na izvrsenu uslugu.

« Poslednja izmena: 13. Apr, 2014. 22:18 nebojsar »
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže Turbo

Odg: Problem menjač, display, (A) 2.5tdi v6 2007
« Odgovor #14 poslato: 13. Apr, 2014. 22:24 »
U svakom slučaju retka je i pipava stvar, kom god lokalnom majstoru da odvezeš u najboljem slučaju je radio tu istu intervenciju par puta. Bolje ovlašćeni, po mom mišljenju. Koštaće te možda par hiljadarki više, na konto ruku. Raspitaj se dobro i izguglaj koliki je interval zamen ATF-a, 50.000 je baš malo za klasičnog automatika kao kod tebe, to ide duplo više bez problema.



Pretraga foruma [Google]