Autor Tema: Instrument tabla, skazaljka pada  (Pročitano 2210 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Instrument tabla, skazaljka pada
« poslato: 12. Maj, 2014. 19:38 »
Pozdrav svim Fanovima Skode!!!!Zamolio bih nekoga ako moze da mi pomogne imam jedan problem sa mojom Skodom Superb 2007 godiste,1.9 tdi! Problem je sa skazaljkom koja pokazuje brzinu km/h po nekad radi normalno a ponekad sama ide gore dole i onda padne na nulu i ne pomera se!!!Bio sam kod raznih majstora,skidali instrumen tablu pricvrscivali dva dzeka koja ima i opet isto!Kada ga nakace na dijagnostiku i simuliraju rad skayaljke ona radi!!!Da li je jos neko imao ovaj problem i da li je resio???Bio bih vam veoma zahvalan ako biste mi pomogli da resim taj problem!Veliki poydrav ya sve forumase!!!Unapred HVALA!!!
« Poslednja izmena: 12. Maj, 2014. 21:15 peđa »
  • Vozi: Skoda Superb 1.9 tdi 2007

Van mreže Karlheinz

Odg: Instrument tabla, skazaljka pada
« Odgovor #1 poslato: 12. Maj, 2014. 21:28 »
Sličan problem imao je naš član "dren" na svojoj Oktaviji, sa svim kazaljkama koje skaču/padaju. Problem je rešio elektroničar koji je "pojačao" sve lemove na inst. tabli. tj. problem su izazivali tzv. hladni lemovi... možda je kod tebe slično...
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Odg: Instrument tabla, skazaljka pada
« Odgovor #2 poslato: 12. Maj, 2014. 21:32 »
Hvala puno!!!
  • Vozi: Skoda Superb 1.9 tdi 2007

Van mreže vlada320

Odg: Instrument tabla, skazaljka pada
« Odgovor #3 poslato: 13. Maj, 2014. 00:13 »
Ne mora biti problem samo na tabli. Kilometar sat kod novijih automobila nema sajlu kilometraže, ali ipak električna instalacija za merenje brzine i dalje kreće od menjača i veća je mogućnost da tu neka žica gubi kontakt. Meni je na VW Polu mehaničar prilikom jedne veće popravke slučajno otkačio neki kabal od kilometraže koji se nalazio negde zavučen i teško vidljiv ispod akumulatora (prednja leva strana), pa se jedan iskusan električar pošteno namučio da pronađe u čemu je stvar.
Možda bi bilo pametno svratiti u neki servis precizne mehanike ( to su oni koji servisiraju kilometraže, tahografe, taksimetre, razne sajle, podizače prozora i slično), oni sigurno znaju kako i šta da provere. Za ovakve stvari je neki usko - specijalizovan servis bolje rešenje od ovlašćenog Škoda servisa, jer u ovlašćenom se retko susreću sa ovim problemom. Sa druge strane, precizni mehaničari samo to rade - svaki dan, po ceo dan.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Odg: Instrument tabla, skazaljka pada
« Odgovor #4 poslato: 13. Maj, 2014. 19:32 »
Hvala na savetima,moguce da je i to u pitanju,ali evo bas danas posto je hladnije vreme skala radi normalno i to sam primetio kada se zagreje onda pocne da ,,divlja" ili kada je bilo suncano kao npr. juce onda odmah ne radi kako treba!!!Pozz
  • Vozi: Skoda Superb 1.9 tdi 2007



Pretraga foruma [Google]