Autor Tema: Skoda Superb 2.5 TDI V6 Problem sa snagom i menjanjem brzina  (Pročitano 2225 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gimyZapočeo temu

Pozdrav drugari, mesec dana posedujem navedeni auto i vec osecam probleme,neznam dali sve to pravi jedan ili vise prob.
problemi su sledeci:
Nekad pri manjim obrtajima slabo vuce ,motor bucan a vozim recimo 60kmh a kad se pojaca gas ide ko lud pravo receno 260kmh sam ga gazio i bilo je jos gasa, a nekad je normalno motor se necuje maltene,automatik menjac oseca dok menja 1,2 i trecu tup udarac al necujan,posebno kad jace zakocim pri vecoj brzini kad vraca u prvu, i prelazi 2000 obrtaja do menjanja brzine sto mi daje malo iritirajuci zvuk kao da turiram, .Auto ima 150000 predjenih km i urednu s.knjizicu,ulje je upravo zamenjeno u vw servisu i uradjena je dijagnostika koja nije prijavila nikakve greske ni u motoru ni menjacu i dalje isto radi a ne pali nikakve lampice ,inace motor je 163ps.
Neznam sta da radim dali da ga udam dalje ili popravim.
Svaka pomoc ,savet od iskusnih ljudi je dobrodosla.Hvala unapred
  • Vozi: Skoda Superb 2.5 TDI 2005

Van mreže Sloba011

Odg: Skoda Superb 2.5 TDI V6 Problem sa snagom i menjanjem brzina
« Odgovor #1 poslato: 18. Feb, 2015. 19:15 »
Nisam posebno iskusan u smislu da sam mehanicar ali jesam deceniju vozio automatike po svetu i znam da ta lupanja mogu da znace ozbiljne probleme sa menjacem. NAzalost, u mnogim slucajevima dijagnostika preko elektronike ne znaci mnogo. Mora da se pogleda kada se otvori. Iskusan majstor ce moci otprilike da ti kaze na sta sumnja ali kazem dok se ne otvori tesko je dijagnostifikovati.

Imas na americko/kanadskim sajtovima tips and tricks kako se osluskuje rad automatika i sta su red flags. Navedeni simptomi su na spisku za izbegavanje.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2HTP

Van mreže nebojsar

Odg: Skoda Superb 2.5 TDI V6 Problem sa snagom i menjanjem brzina
« Odgovor #2 poslato: 18. Feb, 2015. 21:22 »
Pogotovo zvuk prilikom vracanja nazad u  prvu. Ima dosta o tome na briskodi.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže gimyZapočeo temu

Odg: Skoda Superb 2.5 TDI V6 Problem sa snagom i menjanjem brzina
« Odgovor #3 poslato: 18. Feb, 2015. 23:54 »
Nema zvuka samo se oseti trzaj
  • Vozi: Skoda Superb 2.5 TDI 2005

Van mreže gimyZapočeo temu

Odg: Skoda Superb 2.5 TDI V6 Problem sa snagom i menjanjem brzina
« Odgovor #4 poslato: 15. Mar, 2015. 14:32 »
Vidim da 50% njih sa slicnim menjacem (audi 2.5,vw 2.5,skoda 2.5 163ps) imaju iste probleme.
Tako da sam auto prodao jednoj firmi jos zaradio neki euro :)
  • Vozi: Skoda Superb 2.5 TDI 2005



Pretraga foruma [Google]