Autor Tema: "ALL SEASON" gume i dodatna pitanja  (Pročitano 3962 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Zdushan

Odg: "ALL SEASON" gume i dodatna pitanja
« Odgovor #45 poslato: 29. Dec, 2023. 13:55 »
Golf 2, jagnjeće glave, tigar wintera, medo Dodo

Srecna nova godina

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: "ALL SEASON" gume i dodatna pitanja
« Odgovor #46 poslato: 29. Dec, 2023. 14:46 »
Superb, teleci mozak, michelin all season, sundjer bob.

Srecni praznici.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži FbiaZapočeo temu

Odg: "ALL SEASON" gume i dodatna pitanja
« Odgovor #47 poslato: 29. Dec, 2023. 16:46 »
Posto sam pokrenuo ovu temu, da napisem nesto zbog onih mladih vozaca koji citaju ovaj forum a ne ucestvuju u diskusiji.
Nema potrebe za prepucavanjem jer stvari sa AS gumama su prilicno jasne.
Ako stanujete u gradu, auto vozite po gradu, magistralnim putevima, autoputevima i regionalnim putevima do 1000 m nadmorske visine, dakle u tim slucajevima, AS gume su ODLICNO resenje. Finansijski sigurno a pogotovo ako vozite auto Golf klase ili manji. Podrazumeva se da niste neko ko divlja u voznji. Moze brza voznja ali bez divljanja. Moj savet bi bio da kupite AS srednje ili vise klase-brenda. Sigurno je da AS guma premium klase ne zaostaje ni za jednom zimskom gumom nize klase. Postoji mali problem na velikim vrucinama u popodnevnim casovima ali vecina nece osetiti razliku u odnosu na letnje gume. Tako da, ako vam se uklopi i predjete na AS gume, radije potrosite ustedjeni novac na svoju decu ili neko zadovoljstvo nego na hotel za gume (ili kao moj prijatelj koji iznajmljuje garazu za auto star 12 godina). Jos jedan dobronameran savet. Ako vec imate dva seta felni i guma, ne bacajte pare da svake godine balansirate tockove jer ne verujem da vozite trke i prelazite 200 km/c.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži Baltazar

Odg: "ALL SEASON" gume i dodatna pitanja
« Odgovor #48 poslato: 29. Dec, 2023. 18:31 »
Posto sam pokrenuo ovu temu, da napisem nesto zbog onih mladih vozaca koji citaju ovaj forum a ne ucestvuju u diskusiji.
Nema potrebe za prepucavanjem jer stvari sa AS gumama su prilicno jasne.
Ako stanujete u gradu, auto vozite po gradu, magistralnim putevima, autoputevima i regionalnim putevima do 1000 m nadmorske visine, dakle u tim slucajevima, AS gume su ODLICNO resenje. Finansijski sigurno a pogotovo ako vozite auto Golf klase ili manji. Podrazumeva se da niste neko ko divlja u voznji. Moze brza voznja ali bez divljanja. Moj savet bi bio da kupite AS srednje ili vise klase-brenda. Sigurno je da AS guma premium klase ne zaostaje ni za jednom zimskom gumom nize klase. Postoji mali problem na velikim vrucinama u popodnevnim casovima ali vecina nece osetiti razliku u odnosu na letnje gume. Tako da, ako vam se uklopi i predjete na AS gume, radije potrosite ustedjeni novac na svoju decu ili neko zadovoljstvo nego na hotel za gume (ili kao moj prijatelj koji iznajmljuje garazu za auto star 12 godina). Jos jedan dobronameran savet. Ako vec imate dva seta felni i guma, ne bacajte pare da svake godine balansirate tockove jer ne verujem da vozite trke i prelazite 200 km/c.
Ne bih da se prepucavam ali se ne bih slozio sa napisanim.
Nadmorska visina od 1000 m. je ozbiljna visina. Ja zivim na 140 m. i 80% voznje mi je od 70 do 250 m.
Bez pravih zimskih guma ne bih mogao da se krecem po seoskim, regionalnim a po nekad i magistralnim putevima, o bezbednoj voznji da ne govorim. Sa finansijske strane mislim da je bolje imati dva seta guma, jednostavno kilometraze se sabiraju. Auto mi je ispod Golf klase.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži Zdushan

Odg: "ALL SEASON" gume i dodatna pitanja
« Odgovor #49 poslato: 29. Dec, 2023. 18:57 »
Ova diskusija nema smisla zato što postoje različite potrebe i okolnosti.
Ko živi na vecoj nadmorskoj visini, u nekom neurbanozovanom kraju gde se redovno ne čisti, normalno da ima veću potrebu za zimskom gumom.
Ko je u gradu, i nije video sneg na asfaltu zadnjih 5 godina, vrv misli drugačije.
Takodje, nije svaka zimska guma rešenje za sve zimske prilike, kao ni Allseason. Wintera ce mozda biti bolja na snegu od Michelin cc, ali na suvom i mokrom kolovozu cak i po minusu svakako neće. Gde se vozi češće?
Sad svako treba da presabere koliko % provede na snegu tokom zimske sezone i po tome da odluči. Ja, za poslednjih 4-5 godina, od ukupne zimske kilometraze, mozda 0.05% gazio po snegu. A bio sam svake godine na kopu na skijanju... Stalno sve čisto. A imam zimski set, lance i 4x4 auto full spreman. U Bg je bilo snega mozda dva jutra..
Koja mi logika kaze da obavezno nastavim sa zimskim?
Ko živi ili radi npr u Brzeću, putuje itd, vrv sa pravom razmišlja drugacije..

Na mreži oswajac

Odg: "ALL SEASON" gume i dodatna pitanja
« Odgovor #50 poslato: 29. Dec, 2023. 19:13 »
Nis i okolina godinama nema snega zimi, kada padne kratko se zadrzi nema ga na kolovozu, iz tog razloga sve vise stremim ka setu AS



Pretraga foruma [Google]