Autor Tema: A7 81KW 5 brzina - plivajuci zamajac, DPF  (Pročitano 443 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stg44Započeo temu

A7 81KW 5 brzina - plivajuci zamajac, DPF
« poslato: 15. Jun, 2021. 10:07 »
Prije 15tak dana sam uradio "upgrade" sa A5 FL na A7. Po svemu solidna masina, 2015.god, 105.000km.
Posto su neke stvari meni nove, molio bi za info da li je to OK ili da obratim pazunju. Prvi put imam vozilo sa plivajucim zamajcem.

Primjecujem da je malo "tromo auto u 1. i 2. brzini, i ponekad zna da "zasteka" par puta ako naglije otpustim pedalu kvacila. Također i kad oduzimam gas naglo zna se desiti da "stucne".
Ono sto prvi put cujem, a vezano je za kvacilo, je kao neki huk, brujanje, sta li vec, tesko je objasniti, kada se dodaje gas, bez obzira da li stoji ili krecem, sve prati broj obrtaja.

Da li se to moze vezati za zamajac? Inace otpusta negdje na sredini, ne mjenja zvuk kada pritisnem i otpustim, ne trese auto, ne zvoni nista. A to su vidim najcesci simptomi tog dvomasenog zamajca.

I regeneracija DPF ide na cca 180km, bilo je oko 22gr pepela kad sam radio dijagnostiku, a tada mi je momak skrenu paznju da je mozda neki senzor diferencijalnog pritiska zaribao, jer pokazuje predpritisak u minusu umjesto u plusu.



  • Vozi: Octavia A7 81KW



Pretraga foruma [Google]