Autor Tema: Skoda Octavia A7 1.0 Menjac AutoCacak Nis  (Pročitano 1225 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cikaacaZapočeo temu

Skoda Octavia A7 1.0 Menjac AutoCacak Nis
« poslato: 21. Dec, 2021. 23:37 »
Pozdrav svima, dodjoh do ovog foruma posle
Problema sa menjacem na skodi A7 oktavia Reklamiranog kao polovnog Staro-za novo 2018 iz salona u Nisu AutoCacak.

Naime auto je isao sa radnika u skodi cini mi se da sam ga nasao i na forumu ovde.
Miroljub Petrovic radi u Skoda AutoCacak u Nisu.
Auto uredno slikan u skoda salonu i receno je da je auto pregledano i da garantuje da je top.

Kupio sam auto pre mesec dana od njega/njih i pre 15 dana krece muka sa menjacem/diferencijalom
Auto je stao odslepan do mog majstora
U Beogradu gde i zivim. 110k na satu
Ustanovljen je kvar diferencijala na
Menjacu i tu krece izbegavanja Miroljuba da se auto popravi i izbegava svu odgovornost da ga popravi cak 15 dana posle nudi drugi polovan menjac al da se talimo u fazonu. Da ovaj menjac ne moze da se popravi tj kao nema delova.
Auto za 15 dana je preslo 800 km i to sa dolaskom iz nisa za beograd.

Decko mi je konkretno uvalio menjac na autu koji je bio radjen otvaran vec a prilkom prodaje tvrdio da je u skodi sve provereno i pretreseno sto se kaze.

Da li neko ima neki savet kako da ostvarim popravku/zamenu ( mogu izdejstvovati i preko policije ali to mi je opcija b )

Moje iskustvo sa Miroljubom je jako lose , i savetujem svakoga da bezi dalje od autocacka
nis jer su to prevaranti koji rade u skodi.
  • Vozi: Octavia A7

Van mreže dixon

Odg: Skoda Octavia A7 1.0 Menjac AutoCacak Nis
« Odgovor #1 poslato: 22. Dec, 2021. 00:15 »
Какве бре полиције, полетео си... Ако писмено немаш гаранцију у одређеном временском периоду прецизно тачно наведено на шта се гарнација односи (оно туце папира што се потписује кад се узима нов ауто), е онда немаш ништа... Кад ли ћемо ми у Србији научити да се полован ауто купује у виђеном стању, такав какав је, па макар ти изашао с паркинга након што си 10 секунди раније власнику дао паре и потписао уговор и ауто закуца начисто.. зезнуо си се, шта ћеш сад... Гањај, поправљај, мењач, диференцијал, шта је већ у квару...

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Skoda Octavia A7 1.0 Menjac AutoCacak Nis
« Odgovor #2 poslato: 22. Dec, 2021. 01:28 »
Svi bi preko policije, a kad dodje do policije vide da od toga nema nista. Vidjeno bar 10 puta do sad.

E sad imas jednu opciju, znam za 2 puta gde je proslo(mada je mozda i do dobre volje prodavca).
Zakon o zastiti potrosaca za salone i autoplaceve (ne vazi za fizicka lica, tu je upravo sto dixon kaze u vidjenom stanju).
Drugar je preko toga dobio drugi transfer box za scout, a prijatelju je popravljena glava na 2.0 tdi. Ali u ovom slucaju resavaju problem nebitno kako, nigde ne pise da mora novi deo, samo da kvar bude resen.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Joker

Odg: Skoda Octavia A7 1.0 Menjac AutoCacak Nis
« Odgovor #3 poslato: 22. Dec, 2021. 09:18 »
Ako si kupio od pravnog lica auto imaš po Zakonu o zaštiti potrošača na polovnu stvar jednu godinu garancije.
Zakon o zaštiti potrošača
član 52
Prodavac je odgovoran za nesaobraznost robe ugovoru koja se pojavi u roku od dve godine od dana prelaska rizika na potrošača.

Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti. Teret dokazivanja da nije postojala nesaobraznost snosi prodavac.

Kod prodaje polovne robe, može se ugovoriti kraći rok u kome prodavac odgovara za nesaobraznost, koji ne može biti kraći od jedne godine.

Rokovi propisani u st. 1-3. ovog člana ne teku u periodu koji prodavac koristi za otklanjanje nesaobraznosti.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html

Ako je auto kupljen od fizičkog lica onda ovo ne važi.
  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Na mreži AleksandarAca

Odg: Skoda Octavia A7 1.0 Menjac AutoCacak Nis
« Odgovor #4 poslato: 22. Dec, 2021. 10:07 »
Vratio sam ja auto kupljen od fizickog lica, bez icije pomoci, isplaceno sve do poslednje parice. Moj ti je savet da ti jedina opcija bude vracanje love i da auto vratis, a taj neka vidi sta ce i kako ce sa autom posle.

Van mreže Joker

Odg: Skoda Octavia A7 1.0 Menjac AutoCacak Nis
« Odgovor #5 poslato: 22. Dec, 2021. 10:34 »
Napisao sam kako je je to regulisano u zakonu o zaštiti potrošača.

Naravno da postoje i drugi načini rešavanja ovakvih problema.
  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Van mreže Galaxy

Odg: Skoda Octavia A7 1.0 Menjac AutoCacak Nis
« Odgovor #6 poslato: 22. Dec, 2021. 14:25 »
Ako si kupio od pravnog lica auto imaš po Zakonu o zaštiti potrošača na polovnu stvar jednu godinu garancije.
Zakon o zaštiti potrošača
član 52
Prodavac je odgovoran za nesaobraznost robe ugovoru koja se pojavi u roku od dve godine od dana prelaska rizika na potrošača.

Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti. Teret dokazivanja da nije postojala nesaobraznost snosi prodavac.

Kod prodaje polovne robe, može se ugovoriti kraći rok u kome prodavac odgovara za nesaobraznost, koji ne može biti kraći od jedne godine.

Rokovi propisani u st. 1-3. ovog člana ne teku u periodu koji prodavac koristi za otklanjanje nesaobraznosti.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html

Ako je auto kupljen od fizičkog lica onda ovo ne važi.

Potvrdjujem ovo. Imao sam slican problem. Kupio polovan auto sa auto placa. Cak je u zakonu regulisano da kupoprodajni ugovor moze biti i usmen! Tako da jesi zasticen od strane zakona. Pitanje sad, koliko ces terati. To ume da potraje. Cak mozes, ako imas para, da popravis auto o svom teosku, i trazis nadoknadu. Zavisi koliko si daleko spreman da ides.
  • Vozi: Octavia 3, 1.6 TDI, 81kw



Pretraga foruma [Google]