Autor Tema: Superb problem  (Pročitano 222 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vuk9Započeo temu

Superb problem
« poslato: 09. Maj, 2024. 13:08 »
Dobar dan ljudi. Pozdrav svima. Od nedavno sam vlasnik superba. 2017 god 2.0 dizel,190 ks. Presla 140.000 uzeta u Nemackoj. Posle desetak dana voznje auto je da kazem pobudalio. Prvo se ugasio na lezecem i javio gresku kao onaj znak od grejaca. Ugasio upalio auto krenuo i ugasena lampica greske. Drugar ga stavlja na neku dijagnostiku koju koristi za sebe i javlja milion gresaka. Add blu pumpa, pumpa visokog pritiska, dizna, grejac , ... u voznji se svaki cas gasi ,sad i na veci gas. Javlja da add blue ima problem pise start motora za 1000km, sam ukljuci sigurnosno kocenje... svaki cas sam pali i gasi start stop. Par puta posle gasenja i paljenja nije mogao da povuce nabijao obrtaje. U vecini slucajeva posle gasenja kad ga upalim ide odlicno sto se tice snage. Kad je stigao iz Nemacke bile su mu skinute plastike sa poda koje se nalaze kod add blue pumpe. Tako da je nesto tu radjeno. E sad ,da li neko ima ideju sta da radim. Kazu mi da ugasim add blue preko kompjutera, ali zasto mi gasi auto u sred voznje?? Hvala.
  • Vozi: Superb

Van mreže hirurg

Odg: Superb problem
« Odgovor #1 poslato: 09. Maj, 2024. 13:14 »
Pa ne radi dobro sto ima kvar. Nabrojao si ih. Ako imas garanciju vracaj ga nazad. Nije dzaba toliko malo km imao u Njemackoj. Lezao je ocito. E sad Ko imas para i zivaca i ako je to auto vredno tog... Onda ga sredjuj.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Vuk9Započeo temu

Odg: Superb problem
« Odgovor #2 poslato: 09. Maj, 2024. 13:56 »
Moram ga sredjivati...
  • Vozi: Superb

Van mreže hirurg

Odg: Superb problem
« Odgovor #3 poslato: 09. Maj, 2024. 14:13 »
Ako je tako. Za pocetak vidjeti sta je sa diznom ad blue. To moras kod nekog ko ima alat za dijagnostiku bas za Vw grupu. Nista univerzal. Ako imas mogucnosti da ugasis evro norme onda sve to cupaj van. Ostavi samo katalizator. Adb dpf egr i ostale skraćenice vadi. Ovde ima tema sa diznama. Pa vidi kakve si srece. Ad Blue kad je u kvaru pravi sranja. Tako da je moguće da on sve to i brljavi. Takodje provjeri akumulator.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Vuk9Započeo temu

Odg: Superb problem
« Odgovor #4 poslato: 09. Maj, 2024. 14:54 »
Hvala
  • Vozi: Superb

Van mreže wkobre

Odg: Superb problem
« Odgovor #5 poslato: 09. Maj, 2024. 16:10 »
Možda mu se samo nahvatalo kristala u rezervoaru za Adblue. Vidiš da je pri kraju, piše 1000km. Ko zna koliko stoji. Probaj aditiv da sipaš da razgradi kristale. I da se dolije svež Adblue.
I definitivno VAG dijagnostika.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže hirurg

Odg: Superb problem
« Odgovor #6 poslato: 09. Maj, 2024. 16:19 »
Za aditiv je kasno. To sad sve otvoriti. Očistiti i nova pumpa. Jer ocito je bilo u njemu ad blue tekucine mnogo, kako ima rok trajanja desio se picvajz. Zato ne treba nikad sipati vise od 5l ako se ne vozi mnogo. Cak je i 3l ok.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Vuk9Započeo temu

Odg: Superb problem
« Odgovor #7 poslato: 09. Maj, 2024. 16:34 »
Mislim da cu prvo ugasiti ad blue,pa vidjeti sta ce se desavati. Buni me samo da li moze da se gasi auto kad ad blue zeza ...
  • Vozi: Superb

Na mreži sebekkg

Odg: Superb problem
« Odgovor #8 poslato: 09. Maj, 2024. 17:12 »
I ja ako budem uzimao skorije nešto sa ad blue-om, prvo šta radim je da skinem ad blue. Jer prelazim godišnje maks 8000, u gradu vozim drugi auto. Video sam kako ad blue urniše auto.



Pretraga foruma [Google]