Autor Tema: OBD11 OBDeleven  (Pročitano 15936 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži AleksandarAca

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #15 poslato: 08. Nov, 2021. 11:19 »
Ima opcija u Caristi da se kodira nov aku, ali nisam imao prilike da probam. Tako da bi trebalo da OBD11 radi slicno.

Van mreže Skorpion

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #16 poslato: 17. Nov, 2021. 23:28 »
Da li neko od kolege moze preko OBD11 da proveri sta jos moze da se aktivira na mojim auto, svakako platim kolilo treba ako ima sta posto neke stvari su mi aktivirali u servisu...
Realno mi ne treba da kupujem OBD :)
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Na mreži AcoSk

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #17 poslato: 17. Nov, 2021. 23:30 »
Skini aplikaciju sa playstore-a i vidi sam sta sve moze. Biras model i pogledas sta sve moze

Van mreže Jasko2021

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #18 poslato: 18. Nov, 2021. 00:54 »
Da li OBDeleven ponistava garanciju?
  • Vozi: Karoq 2018 1.6 TDI

Na mreži dixon

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #19 poslato: 18. Nov, 2021. 00:55 »
@AcoSk он нема ни OBD адаптер

Van mreže toleander

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #20 poslato: 18. Nov, 2021. 11:50 »
Da li neko od kolege moze preko OBD11 da proveri sta jos moze da se aktivira na mojim auto, svakako platim kolilo treba ako ima sta posto neke stvari su mi aktivirali u servisu...
Realno mi ne treba da kupujem OBD :)
Odes na https://obdeleven.com/en/supported-vehicles i izaberes svoj model i vidis sta sve moze da se kodira.

Je l neko proveravao da li se preko obd11 moze obaviti "prijavljivanje" novog akumulatora? (to se radi kod svih automobila sa start-stop sistemom; nije striktno obavezno, auto ce raditi ali moze da skrati vek novom akumulatoru jer ce biti punjen neodgovarajucom strujom).

Porucio sam obd11 ali bez namere da ikada ista kodiram (ne treba mi to, zadovoljan sam fabrickim podesavanjima), vec samo za informativnu dijagnostiku.
Ne moze direktno, tj., nema aplikacija za to, ali moze da se kodira, ja sam na nekom od stranih foruma nasao koji parametar i gde i odradio to posle zamene akumulatora.
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019

Na mreži AcoSk

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #21 poslato: 18. Nov, 2021. 11:50 »
@dixon, znam, nema veze. Ima u aplikaciji Supported vehicle gde se vidi sta na kojim moze (generalno). Kada se prikaci mozda bude neko kodiranje manje-vise. To vec ne znam tacno

Van mreže observer

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #22 poslato: 18. Nov, 2021. 12:14 »
Odes na https://obdeleven.com/en/supported-vehicles i izaberes svoj model i vidis sta sve moze da se kodira.
Ne moze direktno, tj., nema aplikacija za to, ali moze da se kodira, ja sam na nekom od stranih foruma nasao koji parametar i gde i odradio to posle zamene akumulatora.

Kul, pretpostavljam da moras imati uplacen tamo neki iznos koji traze da bi ti otvorili opciju kodiranja, ali ok, bitno je da moze da se odradi u slucaju nuzde, hvala!
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže toleander

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #23 poslato: 18. Nov, 2021. 14:55 »
Da, mora PRO verzija, ali ako dolazis do Bg, mozemo se naci i zavrsiti sta treba mojim uredjajem.

Inace, sad bas pogledah aplikaciju, srecom ima istoriju svih izmena pa sam skrinsotovao kodiranje mog akumulatora, podesava se snaga i proizvodjac (TU3=Exide). :)

  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019

Van mreže observer

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #24 poslato: 02. Feb, 2022. 12:58 »
Posle skoro 4 meseca, napokon mi stigao OBD11 (dug put iz Litvanije).
Iskljucio sam start-stop ali kada sam pokusao da ubacim prikaz SOC (status of charging) na multifunkcionalni displej u autu, OBD11 aplikacija mi uredno uradi promenu (i skine kredit) ali auto "ne zapamti" promenu. Dovoljno je cak da izadjem iz prozora u aplikaciji (ne moram cak ni da napustam kompletnu OBD11 app) i već se vrednost vrati na staru. Pokusao sam ovo jos jednom i shvatio da tako mogu unedogled i da na kraju ostanem bez svih kredita.
Napominjem da moj auto ima "battery control unit" (ono malo crno sranje zakaceno na minus pol akumulatora) sto je uslov da bi ova opcija radila.
Da li se jos neko susr'o sa ovim problemom?
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže fobia24

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #25 poslato: 02. Feb, 2022. 15:58 »
Meni stigao OBD11 Ultimate paket za 3 dana. Narucio ga u Sloveniji i stiglo valjda iz Spanije. Jedino sto sam mislio da ce biti neki kredit, ali nema. Mada, sakupicu brzo. Nemam na novom skoro sta da diram jer sve ima. Mozda neke sitnice ako bude moglo da umemorise zadate vrednosti asistenata.
Ali na staroj rs octaviji tdi 2008 mi ne da ulazak u live data. Odnosno trazi mi da odaberem 1 od 243 kanala. Na novoj octaviji mi je live data dostupan u meniju da biram sta hocu da pratim. Zna li neko na kom kanalu su parametri dpf filtera kod stare rs 2008?

Van mreže observer

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #26 poslato: 02. Feb, 2022. 19:22 »
Ja nemam puno ambicija osim da postavim stvari koje su meni bitne:
- iskljuciti start stop (uspeo)
- iskljuciti DRL kad je dignuta rucna (uspeo)
- prikazati SOC na MFD (nisam uspeo, poslao sam im mejl, cekam odgovor. Kada gledam backup log izgleda da meni battery control unit nije aktivna (postoji fizicki ali fabricki nije aktivirana) i da je to razlog. To mi je sa druge strane sasvim kul jer to znaci da ne moram da idem u servis, kada budem menjao akumulator, da ga "prijave")
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže fobia24

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #27 poslato: 23. Sep, 2022. 21:36 »
Preko programa obdeleven iskljucio prebavivanje svetala na "auto mode" uvek kada se pokrene auto. Sada mogu sam da biram koji polozaj da koristim kao na klasicnom prekidacu. Fabricki se uvek svetla prebace na auto kad se krene iz mesta. Za ovu opciju je trazio dvostruku autentifikaciju koju sam prosao, ali mi je u prvoj voznji izbacio brdo gresaka i nisam imao zvuk kad pustim muziku. Posle gasenja i paljenja se zvuk vratio, a skeniranjem sam ocitao neverovatnih 61 gresku. Sve sam pobrisao i sada je ok.
U pitanju je octavia RS 2021 godiste.

Van mreže fobia24

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #28 poslato: 29. Nov, 2022. 19:16 »
Opcije za precica (on/off opcija) O4 RS

Van mreže fobia24

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #29 poslato: 08. Maj, 2023. 13:19 »
Danas sam na oktaviji mk4 rs ukljucio lane assist settings memory. Ekstra stvar za samo 10 kredita. Koristim lane assist na autoputu povremeno i nerviralo me je sto po defoltu stalno ukljuceno pa sam morao da ga gasim. Sada ostaje umemorisano kako je ostalo pri poslednjoj voznji.



Pretraga foruma [Google]