Autor Tema: VCDS vs OBDeleven  (Pročitano 2750 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži dixonZapočeo temu

VCDS vs OBDeleven
« poslato: 04. Sep, 2020. 00:01 »
Momci, hajde neko od iskusnijih da kaže šta misli: OBDeleven ili VCDS? Nedavno pazario škodilaka a već neko vreme me interesuje cela ta priča, pa bih u početku na svom autu da naučim šta kako funkcioniše, a o tom potom možda odem i u neke malo ozbiljnije vode, do detalja svih modula :). Pre svega, za koliko para realno može da se uzme ORIGINAL VCDS? OBDeleven taj ozbiljniji sa više opcija izađe oko 100-120e, ima i on coding, long coding itd.. Gde tražiti tutorijale, uputstva?

Video sam ovde par vas ima baš OBDeleven pa me interesuju iskustva iz prve ruke, kako ste zadovoljni, najprimamljivije deluju ove one-click, aplikacije, ali me ipak više interesuje coding i long coding, kako se pokazao za tu upotrebu? U VCDS videh ima onaj helper pri kodiranju i samo čekiraš i cepaš dalje, dok na yt o OBDeleven nisam video takvu opciju nego samo varijantu da ideš i ukucavaš brojeve za svaki byte, ima li negde na netu spisak svih kodova po modulima pa da se koristi umesto helpera od VCDS?

Van mreže vladan266

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #1 poslato: 04. Sep, 2020. 00:18 »
Ne znam koliko je realno da postoji takav spisak jer dostupnost i mogucnost kodiranja zavisi od modela auta i opreme, a VCDS pokriva Audi, Skodu i VW i ponesto od teretnog programa VW.
Lakse je pogledati na Ross Tech sajtu semu kodiranja za svaki model ponaosob pa gledas opcije koje te zanimaju, mora za svaki primerak ponaosob da se vidi dal podrzava taj modul to kodiranje koje zelis ili ne. Na sajtu codeexpert.rs mozes da vidis koji model podrzava koje opcije ali opet sve zavisi od opreme.
Potpuno funkcionalan VCDS mozes da kupis za 50e.
Ross Tech i Youtube pokriva vecinu tutorijala.
  • Vozi: BMW E61 520d N47

Na mreži dixonZapočeo temu

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #2 poslato: 04. Sep, 2020. 00:21 »
Ne znam koliko je realno da postoji takav spisak jer dostupnost i mogucnost kodiranja zavisi od modela auta i opreme, a VCDS pokriva Audi, Skodu i VW i ponesto od teretnog programa VW.
Lakse je pogledati na Ross Tech sajtu semu kodiranja za svaki model ponaosob pa gledas opcije koje te zanimaju, mora za svaki primerak ponaosob da se vidi dal podrzava taj modul to kodiranje koje zelis ili ne. Na sajtu codeexpert.rs mozes da vidis koji model podrzava koje opcije ali opet sve zavisi od opreme.
Potpuno funkcionalan VCDS mozes da kupis za 50e.
Gde ima vcds za te pare? Piši pp...

I interesuju me samo VAG vozila, pa i OBDeleven radi samo na VAG grupaciji..

Van mreže dexterslab011

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #3 poslato: 13. Sep, 2020. 23:36 »
Sto se tice OBD11, ja sam pazario pre godinu i nesto OBD11PRO. On ti daje mogucnost long coding-a. E sad, kodiras tako sto izaberes byte i bite i stikliras. Prilicno jednostavno. Mada se vecina promena radi preko adaptacija, gde ni ne moras da menjas vrednosti u bite vec samo izaberes sa padajuceg menija. Mada, za neke stvari moras i jedno i drugo. Spisak adaptacija i mogucih zezanja varira od auta do auta. Meni se dosta korisno pokazao OBD11 forum, gde su detaljna objasnjenja za svaki model. Iz same aplikacije pristupas i forumu, a imas i u samoj aplikaciji tutorijale za odredjene promene. Ne racunam one precice koje su ti vec izvucene na one klick i koje placas u bodovima.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži dixonZapočeo temu

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #4 poslato: 13. Sep, 2020. 23:52 »
Sto se tice OBD11, ja sam pazario pre godinu i nesto OBD11PRO. On ti daje mogucnost long coding-a. E sad, kodiras tako sto izaberes byte i bite i stikliras. Prilicno jednostavno. Mada se vecina promena radi preko adaptacija, gde ni ne moras da menjas vrednosti u bite vec samo izaberes sa padajuceg menija. Mada, za neke stvari moras i jedno i drugo. Spisak adaptacija i mogucih zezanja varira od auta do auta. Meni se dosta korisno pokazao OBD11 forum, gde su detaljna objasnjenja za svaki model. Iz same aplikacije pristupas i forumu, a imas i u samoj aplikaciji tutorijale za odredjene promene. Ne racunam one precice koje su ti vec izvucene na one klick i koje placas u bodovima.
Узео већ VCDS клон, за сад задовољан. Није ми се свидео long coding на OBD11 што немаш long coding helper као на VCDS, где малтене све иде преко checkbox-ова. Делује ми да ипак има више опција, а с друге стране је ипак OBD11 фенси и практичнији.. Шта знам, фине играчке све у свему, али зависи како и ко гледа на ствари и коме је шта потребно

Na mreži AcoSk

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #5 poslato: 14. Sep, 2020. 00:11 »
@dixon, nemoj citirati post pre tvog. Podrazumeva se da odgovaras na njega.

Na mreži dixonZapočeo temu

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #6 poslato: 14. Sep, 2020. 00:19 »
@AcoSk  јасно

Van mreže fobia24

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #7 poslato: 13. Feb, 2022. 17:26 »
Obdeleven mi ne radi na rs tsi 2021, tj ne mogu nista za kredite kupiti, niti mi daje vrednost usluga u kreditima. Izbaci da ne moze zbog SFD protection.. Kada idem da iskljucim SFD protection ne prihvata. Napisao sam reklamaciju jer na sajtu im pise da je podrzan moj auto. Cekam odgovor. Na kraju ce ispasti da ce Carista moci vise nego obdeleven.

Na mreži AcoSk

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #8 poslato: 13. Feb, 2022. 17:32 »
To je neki bag verovatno...
A Carista, ni bilo koja druga nece moci nista na modulima zasticenim SFD zastitiom.

Van mreže fobia24

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #9 poslato: 19. Feb, 2022. 21:29 »
Da bi radilo otkljucavanje opcija preko obdeleven na oktaviji 2021 mora hauba biti otvorena i rucna aktivirana. Tada nema zastite.

Na mreži AcoSk

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #10 poslato: 19. Feb, 2022. 22:16 »
Nije to zastita o kojoj se ovde prica. Ovde pricamo o SFD zastiti pojedinih modula.
A to za haubu ti pise u opisu kodiranja Obdeleven-a, verovatno nisi citao pa nisi uspeo da kodiras.

Van mreže fobia24

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #11 poslato: 19. Feb, 2022. 22:26 »
Nisam iskreno citao. A izbacivao je poruku da nije moguce izvrsiti radnju zbog SFD zastite, dok nisam otvorio haubu.

Na mreži wkobre

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #12 poslato: 18. Avg, 2023. 16:46 »
@DJM @hirurg  Da ne trpamo čoveku temu gde je glavna zvezda njegov Superb, evo ovde ću dati odgovor  :)
Evo u prilogu interesantan video o oba uređaja i dosta detalja šta može ili ne može da se uradi sa jednim odnosno drugim.

https://youtu.be/Sc9NxLrL_Rw
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #13 poslato: 18. Avg, 2023. 17:15 »
@AcoSk, можеш ли погледати ПП?
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže soneje

Odg: VCDS vs OBDeleven
« Odgovor #14 poslato: 19. Avg, 2023. 22:43 »
VCDS je bolji,bar za vag grupaciju vozila,OBD Eleven je više univerzalni.Postoji mnogo bolja alternativa za VCDS zove se Vastja Diagnosit ili tako nešto.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI



Pretraga foruma [Google]