Autor Tema: Kupovina: VCDS (VAG-COM) KKL OBD II dijagnostika za VW SEAT AUDI SKODA  (Pročitano 32354 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže hirurgZapočeo temu

Pozdrav, vidim da niko niej spomenuo slicnu temu pa reko da ja pitam sta i kako. Kod nas moze da se kupi za 2o evrica ova dijagnostika vw grupacije VAG COM KKL OBD II diagnostika za VW SEAT AUDI SKODA
Jel imao ko dodira i zna li mogucnosti?
Specifikacije su sledece:

RADI NA: WINDOWS XP, WINDOWS NT, WINDOWS VISTA, WINDOWS 7.


Jednostavno sami sebi otklonite ABS, AIRBAG, ENGINE itd. gresku. Zasto davati auto kucama mnogo više novca od ove kompletne diagnostike samo za pregled automobila. Provjerite da li Vas automobil treba neke izmjene prije zime. Pored svega moze vrsiti kompletno skeniranje automobila, provjeru svih modula na automobilu kao sto su npr: Motor, mjenjac, ECU (kompjuter), el. podizaci, radio, zmigavci, svjetla, maglenke, instrument tabla, ABS, Airbagovi itd itd. Sve sto mogu raditi auto-servisi, mozete i Vi, obezbjedite Vase vozilo prije zime i budite sigurno u ono sto vozite za samo - 40KM!
Uz diagnostiku dobijete i uputstvo za instalaciju sa slikama tako da najveci laik moze koristiti ovaj uredjaj bez problema. Najjednostavniji a najkorisniji uredjaj na trzistu uz minimalnu cijenu.


Za Audi modele:
- Kompatibilan: A2 / A3 / A4 Cabriolet / A6 / A8 / S2 / S3 / TT

Za SEAT modele:
- Kompatibilan: Alhambra / Altea / Arosa / Cordoba / Ibiza / Inka / Leon MK 1 / Leon MK 2 / Toledo

Za Škodu:
- Kompatibilan: Fabia (sve) / Felicia (sve) / Octavia MK 1 / Octavia MK 2 /

Za VW:
- Kompatibilan: Buba / Bora / Caddy / Corrado / golf MK2 / Golf MK3 / Golf MK4 / Jetta MK3 / Jetta MK4 / Lupo / Passat MK3 / Passat MK4 / Polo MK3 / Polo MK4 / Touran / Touareg / Transporter T3 / Transporter T4 / Transporter T5.

Paket sadrzi:

1 x USB Kabal
1 x VAG-COM diagnostika
1 x CD software

Da li je pametan investicija u ovako nesto ili ne? Molim da mi pomognete. hvala
« Poslednja izmena: 24. Nov, 2015. 10:04 Karlheinz Hell »
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže dulefontana

Imao sam je ja. Nije mogao auto scan i brisanje svih gresaka. Morao sam svaku posebno, pa sam kupio onu skuplju od 40e (mada je manje placena) i ona sad radi ok. Koristio sam je na VW Polo 9N, Audi A4, Oct Mk1 i Mk2.

Van mreže hirurgZapočeo temu

Znaci za kucnu radinost je nedas preporuku? Meni treba za fabiu. Cisto za kontrolu da vidim kako sta radi...gresku jedino imam na check engine...pa da vidim do cega je. Da se razumijemo nije mi problem odvesti negdje da to ugase....ali volio bi da znam sam sta i kako se desava sa srcem mog ljubimca. Takodje mi BC malo laze kod potrosnje goriva...ja na papiru drugacije dobijem i predjem manje od njegovog pokazivanja pa me zanima jel bi to mogao rjesiti ovom spravom.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže zoranius

Mislim da se radi o dosta staroj verziji softvera za dijagnostiku te ako si bas resio da kupis mozda da vidis noviju verziju VCDS-a koja se moze naci sa kablom po oglasima za relativno pristojnu cenu. Drugar ima VCDS 11.11 i sa njim sa resio problem koji navodis sa laganjem BC o potrosnji. Posto imam prskalice na farovima promenio sam da prska na svako 9 prskanje farova (onako bezveze trosi tecnost). Jos ponesto sam ukljucio ali nisam siguran kako bih proverio da li radi.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Van mreže dulefontana

Kazem ti, imao sam taj VAG COM, prodao sam ga i kupio sam od kolege sa foruma VCDS 11.11.

Van mreže Neba

Jedno pitanje za kolege koji imaju ove stvarcice, software je krekovan ? ???
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže dulefontana

Da, i nikako mu se ne sme dozvoliti update.

Van mreže Neba

Sto ce reci dovoljno je malo proguglati torente i nabaviti samo kabl ? :) ili pozajmiti CD od kolege koji ima isti...
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže dulefontana

Kako sam cuo, update softvera upravo i upropasti celu tu pricu, navodno skine neki update, detektuje kineski kabl i sjebe cip u samom kablu i posle mozes da ga bacis.

Van mreže hirurgZapočeo temu

Jel postoji mogucnost da mi prebacis taj softver ikako? da ga aplodas na dropbox google ili negdje. Uzmes citav sadrzaj cd a prekopiras u jedan folder zipujes ga I na dropbox ili google drive. Gledam po ebay nema naci ili nr znam tacan naziv...ima samo neki lik iz francuske prodaje. Znaci ako moze pomoc ko ima kabal I softver da napise tacno koji je kabal upitanju ili ako mu se da da ostavi link sa ebay...moze I u privatne poruke. Takodje ista stvar sa softverom...rizicno mi to kupovati a ne znam da li ce radi sigurno...a nemam love za bacati. Hvala unapred

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020


Van mreže klisko

Izvinjavam se što dižem temu iz mrtvih, ali verujem da ima smisla da ovde nastavimo priču.
Gledao sam po aliexpressu, ima ovih dijagnostika za izvoz i verovatno ću da naručim jednu. Zanima me samo jedna stvar, da li je neko koristio pod Virtual Box-om gde je i host i guest Windows 7? Vidim po Internetu da kombinacija gde je host Linux ili Mac, a guest Win7 ili WinXP radi. Nisam siguran kakva je situacija pod Windows host-om pošto znam da treba da se mapira USB i to sam uspešno radio za neke druge potrebe ali obzirom da VCDS koristi specifične drajvere nisam siguran da li to prolazi. Ima li neko takvo iskustvo?
Ne pitajte me za razlog za tu egzibiciju, verujte da postoji  :)
Hvala.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže klisko

Evo da odgovorim sam sebi. Na kućnom (dekstop) računaru, guest mašina unutar VirtualBox-a vidi kabl, drajveri se instaliraju i verujem da bi sve radilo kada bih mogao da dobacim sa četvrtog sprata do automobila  wac1

Na laptopu neće da radi preko virtual box-a ali pošto isti problem imam i sa USB flešom, mislim da je problem do laptopa (odnosno VirtualBox ima problem sa USB3.0 kontrolerima...). Tako da imam temu za razmišljanje  hearcut
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže nebojsar

Vrlo lako, u biosu laptopa obicno imas opciju da iskljucis USB 3.0 podrsku. Uz to obelezeni su ti USB 3.0 portovi. Iskljucivanje 3.0 podrske je bitno I zbog podizanja nekih drugih drajvera I instalacija nekih operativnih Sistema.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže djordjebg

Odg: Kupovina: VCDS (VAG-COM) KKL OBD II dijagnostika za VW SEAT AUDI SKODA
« Odgovor #14 poslato: 15. Feb, 2015. 16:38 »
Jel radi stabilno ta dijagnostika na Win7? Da li moze da radi uz internet nesmetano, a da se ne updateuje? Da li je taj upate automatski ili manuelni pa ga ne treba pokretati?
Konkretno mislim na ovaj model:
http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-VAG-COM-12-12-0-VAG-11-11-6-VCDS-HEX-CAN-USB-Interface/507537_1806021063.html

Vidim da je znacajno jeftinije nego na oglasima, a pitanje je vredi li cemu? Nemam ambiciju da majstorisem niti imam znanja, cisto ako moze pouzdano da uradi skeniranje za greske?



Pretraga foruma [Google]