Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 ... 10
1
FABIA 1999-2007 / Hidropodizači - bregasta 1.9 tdi 74kw
« Poslednja poruka Akica poslato 16. Maj, 2024. 21:30 »
Pozdrav svima

Nakon mog poslednjeg pitanja oko izbora amortizera i opruga izbio je drugi prioritet. Poceli su da se cuju hidropodizači dok je auto hladan. Takodje se blago cuju i kad je zagrejan. Majstor je primetio da se čuje i na usisu. Kaže da su hidropodizači 100%. Da je vrlo moguće da je i bregasta, logično. Govori da niko ne radi dodatne stvari koje bi trebale da se uradi, a to je pranje kartera, sita uljne pumpe. E sad bih 2 pitanja za sve vas.

Koju marku bregaste da kupim ako je stvarno potrebko? Na prodaji delova ima nekih španskih od 15k,  Febi Bilstein 23k, INA 33K. Hidropodizači INA nisu skupi, ali bregaste neke za moj auto po broju šasije idu jos skuplje. Koju marku odabrati i zašto?

Da li menjati i remenicu bregaste? Koliko otprilike koštaju ruke majstora?

Svakako da mora dihtung poklopca ventila, ko zna šta sve ima kad se otvori ako se desi još neki ležaj, semering, remenica, dihtung, novo ulje iako je zamenjeno tek pre 500km.  Kad se sve nabere ko zna do koliko cifra može da ode. Hvala svima unapred koji odgovore.
2
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: Disk pločice
« Poslednja poruka Nemampojma poslato 16. Maj, 2024. 19:42 »
E ekipa, stavio mi je danas majstor brembo disk pločice.

Sada gledam, jedan dio disk pločica nalegao na disk, a drugi nije. Pa sad do čega je, je l do ruba diska (iako mi je rekao da je solidan disk, da tek iduće mijenjanje disk plocica mijenjam komplet diskove i plocice)?
3
OCTAVIA 2020 / Odg: Octavia 4 facelift
« Poslednja poruka Karlheinz poslato 16. Maj, 2024. 17:50 »
https://www.youtube.com/watch?v=4sCHZTQXt50
2024 Skoda Octavia facelift driving REVIEW diesel vs petrol
4
OCTAVIA 2020 / Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Poslednja poruka fobia24 poslato 16. Maj, 2024. 17:40 »
Pitati uvoznika. Neodgovorno da nije istovremeno sa cenovnikom.
Narucena danas:
https://konfigurator.skoda.si/cc-si/sl_SI_SKODA23/C/detail/595/PV5D4588/8E8E/NE/PDB@PL4@PWM@VW5@WD2/@
Sve je ostalo isto, samo sto je promenjeno u limo umesto karavana. Sa skoda 1% finansiranjem sam dobio 7% popusta. Na prethodne dve rs koje sam kupio (2018 i 2021) sam dobijao standardnih 10%. Pre izlaska oktavije facelift mi je rekao direktor salona da su marze njima snizene sa obnovljenom oktavijom i da nece moci davati vise toliki popust. Kod drugih sam dobio maksimalno za 1% manji popust.
5
Informacije Novosti Media / Odg: ŠKODA renderi, ilustracije...
« Poslednja poruka Karlheinz poslato 16. Maj, 2024. 17:20 »
Škoda Krystaliq
6
OCTAVIA 2020 / Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Poslednja poruka varicak poslato 16. Maj, 2024. 16:05 »
Da li neko zna kada će kod nas proraditi konfigurator? Nema ni cena ni opisa dodatne opreme...
7
KODIAQ 2017 / Odg: Prepoznavanje znakova Kodiaq 2109
« Poslednja poruka banjeze poslato 16. Maj, 2024. 12:48 »
Ne moze (jos nije nadjeno resenje), u Srbiji ne radi hibrid.
Ali kad putujes preko radice ti.
Mozes da ukljucis samo sa kamere ili samo sa mape da ti javlja i to je to.

Moje pretpostavka je da je to ubelezeno negde u fajlovima navigacije, tj u nekom fajlu gde Srbija nije obelezena da podrzava hibridni rad.

E to je ono što mene kopka... šta ću takva mi je priroda :)
Garant je neki bit negde ili neki kod koji je namerno izostavljen... pa bi da nađem nekoga ko im je "doakao". najverovatnije bi preopoznavanje znakova i ugasio posle toga da me ne nervira :)
 
8
KODIAQ 2017 / Odg: Prepoznavanje znakova Kodiaq 2109
« Poslednja poruka banjeze poslato 16. Maj, 2024. 12:26 »
Ja sam na svojoj škoda koja ima navigaciju i mape dakle i prepoznavanje znakova ovo rešio na sledeća dva načina.
1. Postoji u aplikacijama na Obd11 trafic sign recognition koji suštinski sa fusion mode prebaci samo na road sign recognition.
Ovo je radilo kod mene. Kod vas ne znam dal će.
2. U modulu A5 pod adaptation odaberete road sign recognition a ne fusion.
Opet ovo je radilo kod mene gde sam imao i mape/navigaciju i prepoznavanje. Da li će raditi kod vas ne znam, potpuno je drugačija platforma.
Lako može biti da treba neko ozbiljnije kodiranje za koje nisam nikako stručan.
Sto se tiče citanje/pokazivanje znakova na drugim mapama mislim da je nemoguće.
9
KODIAQ 2017 / Odg: Prepoznavanje znakova Kodiaq 2109
« Poslednja poruka zzeelljjkkoo poslato 16. Maj, 2024. 11:58 »
На колима на којима то желимо да урадимо (Скала) нема навигације (уређај Свинг), али има Lane и Front Assist, што ће рећи да има предња камера, па је то одмах и питање да ли у таквој комбинацији се може та функција активирати?

Претпостављам да се та функција (TSR) не може преко Андроид Ауто увезати са неком другом навигациојом (Гугл Мапс, Вазе, ...)? 

Имамо OBD11, а уређај је MIB3.
10
KODIAQ 2017 / Odg: Prepoznavanje znakova Kodiaq 2109
« Poslednja poruka banjeze poslato 16. Maj, 2024. 11:51 »
Ćao,
Ako imaš navigaciju (sa mapama) i radi ti fusion mode očitavanje znakova van SRB onda je adaptacija dosta jednostavna ako imaš obd11.
jel imaš ODB11? i koja je verzija MIB-a na autu?

Stranice: 1 2 ... 10