Autor Tema: Zamena ksenon sijalica  (Pročitano 8916 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Ljuba

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #15 poslato: 09. Sep, 2023. 10:55 »
Nisam probao 4300k, vozim sa 6000k i mogu da potvrdim da su po suvom vremenu odlicne ali po kisi ravno jugicevim svetlima. Planiram u nekom trenutku da oprobam 4300k. Kupovao sam no name kineze tako da ne znam razliku između Osram i Philips.
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže hirurg

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #16 poslato: 09. Sep, 2023. 22:36 »
Problem kod kineza je razlicita boja. Nikad nisu identicne boje. I manjak jacine snopa kao sam zivotni vjek trajanja.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Ljuba

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #17 poslato: 09. Sep, 2023. 22:55 »
Nemam zamerku na boju, jacinu i trajnost kineskih ksenona. Za 20-30e koliko kostaju sijaju za sve pare  :))
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže hirurg

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #18 poslato: 09. Sep, 2023. 23:00 »
Pa philips je oko 100e
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #19 poslato: 10. Sep, 2023. 00:37 »
Jest bilo pre 5,6 godina, mislim da sam oko 120 130e platio obe philips d1s xenon.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže hirurg

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #20 poslato: 10. Sep, 2023. 08:57 »
I koliko godina rade kako treba?
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #21 poslato: 10. Sep, 2023. 12:58 »
2020 sam prodao oktaviju drugaru kod njega je bila god dana za sto vreme bez problema sve.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži wkobre

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #22 poslato: 30. Sep, 2023. 14:05 »
Kako znate kada je vreme za zamenu? Slabije rade ili jednostavno crknu? U nekom proseku koliko traju? Šta znači d1s/d2s i slično? Postoji li razlika pri kupovini dal je ulaz/pin/adapter ili šta već različit ili ima neki standard koji je isti za sve?
Sigurno su ova pitanja mnogima smešna, ali ne znam ništa oko toga  :)
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže hirurg

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #23 poslato: 30. Sep, 2023. 22:48 »
Xenon kad počne da vuce na crveno pri kraju je. A naravno da imas modele kao i kod zarulje. Bas te sto si naveo. Vijek zavisi od koristenja ali kazu ds traje 3 4 puta duze od halogene. Dosta manje se zagrijava. E sad i tu zavisi koje je grlo. Pa neke starije varijante manje traju a novije traju duze.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži wkobre

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #24 poslato: 01. Okt, 2023. 00:24 »
Da pitam konkretno, koje su onda za Superba mk3?  :))
I dalje imam one fabričke i nešto mi to slabo deluje u odnosu na predhodne automobile koji su imali obične farove. Čak mi se čini da su nekako previše oborena svetla. To me takođe nervira jer nisam do sad video auto na kome ne može manuelno da se podesi nivo...
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #25 poslato: 01. Okt, 2023. 08:54 »
Извини што те питам, али имаш ли онај "точкић" или неку аутоматику за подешавање положаја фарова?
Да ти то није намештено на најнижи ниво?
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže hirurg

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #26 poslato: 01. Okt, 2023. 11:09 »
Da pitam konkretno, koje su onda za Superba mk3?  :))
I dalje imam one fabričke i nešto mi to slabo deluje u odnosu na predhodne automobile koji su imali obične farove. Čak mi se čini da su nekako previše oborena svetla. To me takođe nervira jer nisam do sad video auto na kome ne može manuelno da se podesi nivo...
Kod tebe ide sijalica D3S. Ako uzimas zamjenske gledaj da je 4300K do 5000K
Sve preko i ispod ne valja. Pogotovo kad je kisa.


Sto se tice svjetlosti. Oni kad ostare slabiji snop imaju. Jel kod tebe automatska nivelacija? Da odes do tehnickog da pogledaju na aparatu kako izgleda ako je tamo podeseno kako treba onda ili su losi farovi. Izgoreli u sta jako sumnjam ili su sijalice pri kraju.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži wkobre

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #27 poslato: 01. Okt, 2023. 11:36 »
Извини што те питам, али имаш ли онај "точкић" или неку аутоматику за подешавање положаја фарова?
Да ти то није намештено на најнижи ниво?
To i kažem da mi je neverovatno što nema! Nisam video do sada auto bez toga  :o
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži wkobre

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #28 poslato: 01. Okt, 2023. 11:50 »
Kod tebe ide sijalica D3S. Ako uzimas zamjenske gledaj da je 4300K do 5000K
Sve preko i ispod ne valja. Pogotovo kad je kisa.
Sto se tice svjetlosti. Oni kad ostare slabiji snop imaju. Jel kod tebe automatska nivelacija? Da odes do tehnickog da pogledaju na aparatu kako izgleda ako je tamo podeseno kako treba onda ili su losi farovi. Izgoreli u sta jako sumnjam ili su sijalice pri kraju.

Hvala ti puno na svim informacijama! Kod mene je automatski (zaigraju pri paljenju, ako je to to). Tehnički sam uredno prošao bez zamerke. Na primer ako sam u nekoj neosvetljenoj ulici i pešak krene da prelazi... druže ja ga do kukova vidim, a ukoliko nosi tamniju odeću jedva ga uočim (nemam dioptriju i proveravao sam vid relativno skoro, sve bez greške)...
Što se boje svetla tiče ona su bela, ona što izlaze iz fabrike. Kada upalim duga, onda tek izgleda kako bi trebalo. Ali nisam idiot da time maltretiram ljude.
Verovatno treba kalibracija da se uradi?
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže hirurg

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #29 poslato: 01. Okt, 2023. 11:50 »
Nova auta nemaju tockice. Automatska nivelacija kod svih. Kako opterecujes zadnje tockove tako on sam pomocu senzora podesava snop.


Ako na aparatu na tehnickom dobro izgleda nema sta da se dira. Dakle samo otidji kod njih ko ima bolji aparat ima mogucnost da vidi kolika je snaga snopa. Ako je i to dobro onda nema sta sve je uredu.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020



Pretraga foruma [Google]