Autor Tema: Roomster 1.6 16V - Curi motorno ulje iz filtera  (Pročitano 1780 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže thorassZapočeo temu

Roomster 1.6 16V - Curi motorno ulje iz filtera
« poslato: 20. Maj, 2021. 16:52 »
Pozdrav ljudi,


Škoda Roomster 1.6 16V, 2010 godište...imam problem sa motornim uljem koje probija dihtung filtera i malo po malo izlazi van kućišta, sliva se i kaplje na alternator. Inače korištim sintetičko ulje Castrol EDGE 5W-30, a na 15000 predjenih godišnje dolijem oko 0,7l istog ulja. Auto radi normalno

Da li od ovoga moze da crkne alternator i kako da rešim ovaj problem?
Kad smo već kod ulja, da li neko ima predlog za bolje ulje ili je ovo ok?


Hvala i veliki pozdrav,
Borko
  • Vozi: Skoda Roomster 1.6 16v 2010

Van mreže shuxx

Odg: Roomster 1.6 16V - Curi motorno ulje iz filtera
« Odgovor #1 poslato: 20. Maj, 2021. 17:06 »
Promeni filter, predji uljem preko gumice filtera pre navijanja filtera.
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže thorassZapočeo temu

Odg: Roomster 1.6 16V - Curi motorno ulje iz filtera
« Odgovor #2 poslato: 20. Maj, 2021. 23:58 »
Hvala, uskoro ide mali servis pa cu imati to u vidu.
  • Vozi: Skoda Roomster 1.6 16v 2010

Van mreže thorassZapočeo temu

Odg: Roomster 1.6 16V - Curi motorno ulje iz filtera
« Odgovor #3 poslato: 02. Jun, 2021. 11:55 »
Promeni filter, predji uljem preko gumice filtera pre navijanja filtera.


Kod mene na autu nije taj filter na navijanje. Filter se ubacuje u kućište koje ima poklopac, a ulje curi na spoju izmedju poklopca i kućišta filtera. Deluje kao da ne dihtuje dobro, ali možda je i neki drugi problem...
  • Vozi: Skoda Roomster 1.6 16v 2010

Van mreže lipovaccc

Odg: Roomster 1.6 16V - Curi motorno ulje iz filtera
« Odgovor #4 poslato: 02. Jun, 2021. 13:20 »
Nemas nikakav problem. Losa gumica ili nije zamenjena na malom servisu. Kupi drugi filter stavi gumicu novu i to je to.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže shuxx

Odg: Roomster 1.6 16V - Curi motorno ulje iz filtera
« Odgovor #5 poslato: 02. Jun, 2021. 14:15 »
Bas tako, stara gumica, propusta. Kupi nov filter, zameni gumicu, ako treba bolje stegni. Neces imati problema.
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže thorassZapočeo temu

Odg: Roomster 1.6 16V - Curi motorno ulje iz filtera
« Odgovor #6 poslato: 02. Jun, 2022. 23:14 »
Zdravo,

čisto da vam javim da sam pre godinu dana promenio majstora i postao sam svoj majstor za mali servis  :)) Msm nije neka nauka ako imas uslova da ga uradis sam. Kupio sam najbolje MANN filtere koji su u ponudi za moj auto i zamenio ih sa komšom na obližnjem kanalu. Što se tiče filtera za ulje, uzeo sam MANN HU 712/6 X. Uz malo paznje pri zameni i zatvaranju kućišta filtera, dobio sam skroz suvo kućište bez curenja ulja. Evo već godinu dana vozim bez kapi ulja na kućištu, tako da ću i sada kupiti isti filter.

Inače taj majstor mi je ugradjivao najjeftinije moguće filtere...Npr. filter kabine je bio neki jeftin filtronov model od kartona koji se bukvalno izdeformisao za godinu dana. Uslugu malog servisa mi je naplaćivao 10500 din sa rukama i to bez filtera goriva (bio je stari na autu). Ja sam za te pare kupio najskuplje Mann filtere, sa sve filterom goriva, 5L Castrol ulja i ostalo je komši i meni za po 3 piva...

Izvinjavam se što sam ušao u novu temu, ali morao sam to da podelim sa vama... Tako da ono, ko ne ide u ovlašćeni servis treba uvek da insistira da sam nabavi delove ili da traži garanciju od majstora.

Veliki pozdrav!
  • Vozi: Skoda Roomster 1.6 16v 2010

Na mreži mtesic

Odg: Roomster 1.6 16V - Curi motorno ulje iz filtera
« Odgovor #7 poslato: 03. Jun, 2022. 22:03 »
Čestitke kolega za urađen posao  :bravo: . Baš kako kažeš: ako postoje osnovni uslovi i znanje da se mali servis uradi u sopstvenoj režiji - treba se odvažiti i držati sudbinu svog automobila u svojim rukama. Em znaš da je sve urađeno kako treba, em si jeftinije prošao, a na kraju ostaje i onaj sjajan osećaj da si nešto dobro uradio svojim rukama. Hvala na podeli iskustva!

Uzgred, ne mislim da su Filtron loši filiteri (mislim da je to isto što i Wix). Nema tu šta da ne valja: karton koji godinu dana mehanički sakuplja nečistoće i posle ide u đubre. Ako je iole "kršten" proizvođač, to je verujem dovoljno testirano i sasvim je OK kao rešenje za godinu dana.

Po meni, ima mnogo mistfikacija oko malog servisa koje vrlo često dolaze iz radionica: na primer: da se filter vazduha kabine ne sme usisavati nego da se filter mora menjati (naprotiv, moje mišljenje je da je sjajno na svaka dva-tri meseca izvaditi ga, otresti ga i usisati čime se mehanički izbace nečistoće - naravno ne sve, ali bolje da makar te krupne odu, nego da stoje u filtreu i preko njih struji vazhuh koji udišemo u kabini); zatim praksa servisera da izduvavaju filter kompresorom (ovo mislim da je užasno jer se sitne nečistoće samo nabiju dublje u karton) no oni tamo imaju kompresor a nemaju usisivač, pa je i to po meni razlog zašto izduvavaju. A motorna ulja su priča bez kraja...

No tek kada sam počneš da se baviš svojim autom, kreneš da sakupljaš znanja i uskustva, pa onda nadalje, radiš po svom osećaju za dobro po auto i novčanik.
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)



Pretraga foruma [Google]