Autor Tema: Octavia 2 1.6 mpi bse motor  (Pročitano 1334 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Braca123Započeo temu

Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« poslato: 23. Mar, 2024. 20:25 »
Pozdrav drugari.Interesuje me da li je neko rešio problem sa podrhtavanjem motora u leru kod Octavije 2 1.6 mpi BSE? Takodje imam problem na plinu da kada usporovam (motorno kočenje) na nekih 1500 obrtaja kad stisnem kvačilo obrtaji padnu pa skoče na 1500 pa se vrate gde treba,ako je neko imao sličan problem neka javi.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.6 2008

Van mreže hirurg

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #1 poslato: 24. Mar, 2024. 10:09 »
Kod benzinca nema sta biti atomska fizika. Dakle. Ako su ti dobre bobine kablovi i svjecice kvalitetne ostaje ti vakum ili klapna gasa. Fals zrak kod benzinca zna da pravi velike probleme a opipljivo. Znaci pregledaj sva crijeva. Mala rupica pravi problem. Skini klapnu gasa dobro je ocisti odmasti. Upali auto digni radnu temp. Ugasi ga. I odradi kalibraciju klapne. Auto ce da prede.

Sto se tice plina. Nisi dao puno detalja da bi ti ista mogao pomoci. Znaci malo napisi. Ali zlatno pravilo je. Kada motor radi dobro na benzin. Onds se nastima i plin dobro inače nista od finog rada.

Za plin dobre iridijumske svjecice, po katalogu. Nista zamjenske.

  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži AcoSk

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #2 poslato: 24. Mar, 2024. 11:08 »
Presao sam dosta km sa tim motorom u Oct i takodje me nerviralo to podrhtavanje.
Koliko sam ja davno istrazivao, tesko je resiti problem, menjali su ljudi svasta nesto i nisu uspeli.
E sad, neko je kao uspeo da resi tako sto je predihtovao usisnu granu i sve potencijalne fals vazduhe (kao sto pomenu hirurg).

Svakako podji od svecica, kablova, bobine, ciscenja klapne gasa...

Van mreže hirurg

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #3 poslato: 24. Mar, 2024. 11:17 »
@AcoSk

Na 2.0 85kW sam imao problem sa fals zrakom. I doslo je do tog da sam morao da zamenim lijevak i merac ulja. Jer se tu pravio fals. I kao rukom odneseno. Naravno orginalno sam kupio. Jer ove kopije budu sranje nakon kratkog vremena :)
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Braca123Započeo temu

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #4 poslato: 24. Mar, 2024. 23:27 »
Da rezimiram da je menjana klapna svećice bobina kablovi predihtovana grana odradjena kalibracija klapne nakon čišcenja i radio neko vreme dobro ali opet se to podrhtavanje vratilo.Nekad zna da radi lepo u leru i po bordu bude 0.7 potrošnja čim počne da brljavi ode na 0.9 i hoće da pri ubrzanju na oko 2000 obrtaja da sitno zatrese.Na plinu isto se ponaša kao na benzinu samo što ima dodatni problem da prilikom motornog kočenja na oko 1500 obrtaja stisnem kvačilo obrtaji padnu na 600 pa skoče na 1500 pa se vrate u normalu.Na benzinu toga nema.I kad je radio lepo na oba goriva ovo sa obrtajima ostaje kao problem na plinu.Promenio sam čak i celu usisnu jer je neko pre mene uštopovao leptire unutar grane.Napominjem da su ugrađivani samo kvalitetni zamenski delovi.I ovo kad kažem da je radio lepo nije to ono da se bar malo ne štrecne bar na auspuhu da se čuje.Možda preterujem ali volim da mi auto bude top :)
« Poslednja izmena: 24. Mar, 2024. 23:33 Braca123 »
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.6 2008

Van mreže hirurg

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #5 poslato: 25. Mar, 2024. 01:21 »
Probaj da izvadis osigurac od plinske instalacije. Skini klemu na pola sata da se resetuje sve. Upali i vozi normalno auto. Vrlo moguce da brljavi zbog loseg plina i onda ti se desi  da recimo pomjeri mape od benzina. I onda se auto sav rasteluje.
Koji plin imas?
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Braca123Započeo temu

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #6 poslato: 25. Mar, 2024. 05:02 »
Ac Stag Q box.Misli da kad nešto recimo radim oko auta bude otkačen akumulator duže vreme auto lepo radi neko vreme nakon ponovnog kačenja na akumulator posle se vrati na staro.Plinadžija kaže da je mapa ok ali nikad nije uzeo da ga isprati tako u vožnji ili da ga našteluje u vožnji.Generalno majstori neće da se  zauzmu za auto i da reše problem,kad auto ima dva ubrizgavanja prebacuju jedni na druge problem.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.6 2008

Van mreže hirurg

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #7 poslato: 25. Mar, 2024. 07:48 »
Q box. Je top uredjaj. Nadogradi mu firmware na zadnji. Kad bi imao kabal pa da poslikas podesavanje i mape. Doterali bi mi to. On kad se podesi kako treba nema razlike izmedju benzina i plina. Osjeti se razlika tek posle 5500 obrtaja. Tad plin gubi ostrinu.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Braca123Započeo temu

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #8 poslato: 25. Mar, 2024. 20:08 »
Nemam dijagnostku za LPG.VCDS imam i dosta toga sam pokapirao nešto sa neta nešto sam skapirao sam,poznajem mehaniku nisam bauk.Malopre sam primetio da jedna benzinska dizna gde ulazi u granu malo vlažna ali vrlo malo.Pokušso sam sa podizanjem broja obrtaja preko dijagnostike ali nije to to.Kablovi su novi bosch ali mi se uopšte ne sviđaju kako su odrađeni oni iz originala stari koliko i auto bolje izgledaju.Ono što me iznenadilo jeste da su beru svećice kratko trajale svega 12000km sad sam stavio ngk.Problem je pičeo od tada od kad su te riknule i jeste bolje nakon zamene ali nije to to.Misfire ne prijavljuje ni u vožnji.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.6 2008

Van mreže hirurg

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #9 poslato: 25. Mar, 2024. 20:29 »
Bosch se jako puno kopira. Tako da ko zna ko je to pravio. Na plin nikad ne stavljaj svecice sa vise krakova ka elektrodi, samo jedna i iridijum po mogucnosti.
Kabal za plin imas na aliexpress. Nije skup. 15 tak evra

Nema plindzije koji ce ti se posvetiti i napraviti kako treba. Jedini koji znam da ce uraditi posao je Dora iz NS.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Braca123Započeo temu

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #10 poslato: 25. Mar, 2024. 21:24 »
Videću prvo da ga dovedem u fulu na benzin da budem siguran da to dobro radi.Dora mi je daleko iz Niša sam inače sam čitao njegove postove čovek zna znanje.Ono što sam čudno orimetio preko VCDS jeste da pri prvom paljenju tj kad dam kontakt u bloku 046 temperatura katalizatora je -32 ne znam da li je tako neko pravilo i kad auto upali digne u plusu temp odmah to jedino nigde nisam mogao da nađem na netu kako treba za taj motor.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.6 2008

Van mreže hirurg

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #11 poslato: 26. Mar, 2024. 07:10 »
Kakve su sonde, orginalne ili zamjenske? Imaš li katalizator?
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Braca123Započeo temu

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #12 poslato: 26. Mar, 2024. 07:58 »
Sonde nove obe prolaze test na vcds.Katalizator imam nije original umetak euro 4 radi posao nekad prodje test nekad ne na vcdsu.Imam i original sa stranca u garaži je nemontiran.Ne znam samo odakle dobija podatak za temperaturu katalizatora.Mislio sam sa zadnje ali kad isključim sondu temperatura je i dalje merljiva isto sam probao i sa prednjom.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.6 2008

Van mreže hirurg

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #13 poslato: 26. Mar, 2024. 08:33 »
Sonde zamjenske znaju da prave sranje. Zato imas temp u minusu. Vjerovatno zato što ne vidi vrednosti kako treba. Bogati smjesu benzina i dobijas drhtanje, jer hladan ne moze da proguta. Temp naravno dobija preko sonde. Kakav ti napon bude na drugoj sondi kad je hladan a kakav kad je topao motor?
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Braca123Započeo temu

Odg: Octavia 2 1.6 mpi bse motor
« Odgovor #14 poslato: 26. Mar, 2024. 09:31 »
Sonde su prva ntk druga bosh nisu zamenske.Isto je radio i kad su sonde bile originalne po org broju su stavljene uzimao i sa drugog auta isto se dešava.Napon na prvoj dok je hladan 2.03 kad se zagreje mislim da krene da varira širokopojasna je.za drugu ne mogu da se setim ali je u granicama kad sam tad proveravao.kad je hladan radi ok osim to što malo pritrese na oko 2000 obrtaja drhtanje se javi tek na zagrejanom motoru.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 1.6 2008



Pretraga foruma [Google]