Autor Tema: Obloga petih vrata  (Pročitano 472 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MAKSZapočeo temu

Obloga petih vrata
« poslato: 21. Okt, 2019. 21:50 »
Uh odlepicu. Dva dana trazim ovo i nemogu da nadjem. >:( :(

Dali neko zna ili ima neki link da vidim kako se skida tapacirung sa petih vrata octavije limuzine. Probao sam srafcigerom da malo odvojim plastiku od petih vrata, ali se bojim da nepolomim plastiku na petim vratima.

Da i jos nesto . Po onim snimcima sa youtuba da li je moguce da je za automatsko otvaranje petih vrata dovoljne samo one dve jake opruge ?

Unapred hvala na ogovorima
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži slobodanalex

Odg: Obloga petih vrata
« Odgovor #1 poslato: 21. Okt, 2019. 22:21 »
Samo se čupa, kopče su jake i hoće da puknu, ali prvo moraš odvrnuti jedan šraf torex, koji se nalazi na gumenoj ručki za zatvaranje gepeka.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže MAKSZapočeo temu

Odg: Obloga petih vrata
« Odgovor #2 poslato: 21. Okt, 2019. 23:39 »
Hvala taj sraf sam video a ovo je znaci jako ko djavo.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže milant

Odg: Obloga petih vrata
« Odgovor #3 poslato: 26. Okt, 2019. 17:02 »
Ako hoces da stavis opruge za automatsko otvaranje gepeka ne trebas skidati oblogu, samo amortizere, za skidanje amortizera potreban ti je samo jedan ravni safciger kojim se odvoji metalni polu prsten koji se nalazi na plasticnom dijelu amortizera (na vrhu i dnu). Sto se obloge tice, skidas samo jedan saraf koji je kolega naveo, ostalo se rucno skida samo treba malo jace povuci, zakljucio sam da se skidanje najlakše zapocinje na nacin sto se povuce plastika koja se nalazi po sredini gepek vrata (dio koji se nalazi ispod zadnje sofersajbne), taj dio je polukruznog izgleda jer iza njega se nalazi zadnji motor brisaca, neophodno je da imas i jednu plasticnu polugu koju ce uvlaciti izmedju obloge i metalnog dijela gepeka i pod pritiskom odvojiti jedno od drugo. Ako ti treba pomoc oko skidanja obloge ili stavljanja amortizera pisi mi pm. Pozz

Van mreže milant

Odg: Obloga petih vrata
« Odgovor #4 poslato: 26. Okt, 2019. 17:09 »
Da bi imao automatsko otvaranje gepeka (otvaranje preko kljuca) amortizeri moraju biti u dobrom stanju, federi koje sam ja stavio sam nasao na aliexpress.

€ 3,12  18%OFF | Gearway 2pcs Red Compression Spring Medium Loading Compression Die Spring TM20x20/20x25/20x30/20x50/20x55mm Mould Spring
https://s.click.aliexpress.com/e/mhFLO3MM

Van mreže MAKSZapočeo temu

Odg: Obloga petih vrata
« Odgovor #5 poslato: 26. Okt, 2019. 22:05 »
Hvala na odgovorima.
Znam da nemoram skidati oblogu petih vrata za amortizere. Problem je u tome sto tamo gde je trece stop svetlo - na geopeku - ima neka prljavstina koju bih  hteo da ocistim. A za automatsko otvaranje gepeka videcemo.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE



Pretraga foruma [Google]