Autor Tema: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks  (Pročitano 2733 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Djole1996Započeo temu

Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« poslato: 17. Okt, 2021. 22:25 »
Poštovani članovi,

Hteo bih da kupim polovnu Škodu Octaviu vRS A7 FL sa dizel motorom, kupljenu novu u Srbiji. Radije bih uzeo limuzinu, mada pošto ih trenutno nema na oglasima, za oko mi je zapao konkretno ovaj primerak http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18269796/skoda-octavia-rs.

Ono što me zanima je da li na nešto treba posebno obratiti pažnju prilikom gledanja i kako se kreće gradska potrošnja ovog motora? Takođe, zanima me da li je ovo okej cena za ovo vozilo?

Značilo bi mi da čujem što više vaših mišljenja.

Pozdrav za sve članove :)
  • Vozi: Škoda Octavia RS 2018.

Na mreži dixon

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #1 poslato: 17. Okt, 2021. 22:59 »
Радио сам овај ауто :), последња слика на огласу је са мог инстаграма . Скроз коректан ауто, оригинална је км, опрема језиво пренапуцана, апсолутно све што може има... Генерално стварно леп ауто, е сад стање механички итд заиста не знам, али делује ми да је све сасвим ок. Овако генерално је цена можда мало јача и мој ти је савет да урадиш сервис мењача ако није рађен на 60ккм. Што се потрошње тиче, дизел к'о дизел, ништа нарочито, никакав то није специјалан мотор 2.0 редно 4 цилиндра, није неки 3.0 или 4.2 V6, V8 па да мора да троши не знам ти колико... Нормалне вожње комотно око 8-9 може по граду да бије.

Van mreže vojkan85

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #2 poslato: 18. Okt, 2021. 08:27 »
Računaj na to da se RS ne štedi, i da se ne gleda ni temperatura ulja niti motora, to je pun gas bio hladan ili vruć. Još ako ga je neko mlađi kidao...
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Djole1996Započeo temu

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #3 poslato: 18. Okt, 2021. 11:15 »
Радио сам овај ауто :), последња слика на огласу је са мог инстаграма . Скроз коректан ауто, оригинална је км, опрема језиво пренапуцана, апсолутно све што може има... Генерално стварно леп ауто, е сад стање механички итд заиста не знам, али делује ми да је све сасвим ок. Овако генерално је цена можда мало јача и мој ти је савет да урадиш сервис мењача ако није рађен на 60ккм. Што се потрошње тиче, дизел к'о дизел, ништа нарочито, никакав то није специјалан мотор 2.0 редно 4 цилиндра, није неки 3.0 или 4.2 V6, V8 па да мора да троши не знам ти колико... Нормалне вожње комотно око 8-9 може по граду да бије.

Zbog opreme mi je i zapao taj auto za oko, baš dobro izgleda

Računaj na to da se RS ne štedi, i da se ne gleda ni temperatura ulja niti motora, to je pun gas bio hladan ili vruć. Još ako ga je neko mlađi kidao...

Mislio sam da na ovoj kilometraži ne bi trebalo da bude većih problema. Jeste mlađi vozač vlasnik.
  • Vozi: Škoda Octavia RS 2018.

Van mreže vojkan85

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #4 poslato: 18. Okt, 2021. 11:30 »
Znam da jeste, zato sam ti i napisao :). Koliko god da uzmeš i da pregledaš auto nećeš nikako znati kakve su komponente unutra i koliko su potrošene. Ok, uradićeš pregled, dijagnostiku itd. ali ni tada zasigurno nećeš znati stanje stvari, pogotovo ne kod dizel sportaka.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži nidza

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #5 poslato: 21. Okt, 2021. 00:38 »
Ovo je nikakva kilometraža za taj auto. Deluje da je imao dobrog vlasnika, nije štedeo na gumama, ne postoje skuplje (čini mi se da je PS4S šara). Odvezi na pregled i pazari, ako ne nađu nešto očigledno.

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže vojkan85

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #6 poslato: 21. Okt, 2021. 05:08 »
Sama KM i nema puno veze sa stanjem vozila vise. Skoro svaki auto bije danas barem do 400.000km bio to benzin ili dizel uz redovne servise. Svi se naloze na RS naravno kada ga vide jer su retki, ali isto tako gas u patos kod njih je neminovna stvar pogovoto kada ga vozi mladji vozac pun adrenalina. Auto stoji vec neko vreme na oglasu, prvo je bio sa cenom, pa dogovor, pa je sada ova cena. I ja sam licno bio zagrejan za isti da vidim ali sam odustao bas zbog toga sto sam cuo kako se auto vozio. Ne kazem da ne treba kolega da ga ne pogleda, ali sa RS-ovima kod nas mora biti oprezan jer popravke nisu ni malo jeftine :).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #7 poslato: 21. Okt, 2021. 12:17 »
Ne treba imati predrasude. Moj rs je imao dugorocnu prosecnu potrosnju 5.5l. Neka gleda i to a i prodavca jel neka dileja ili napaljeni mamlaz.

Van mreže vojkan85

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #8 poslato: 21. Okt, 2021. 12:46 »
Daleko od toga, ali ja lično da imam RS model a u planu je FL O4 kada bude izlazio onda znam da će da mi troši barem 10l po gradu i da ću da ga gazim muški jer tome služi :).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Djole1996Započeo temu

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #9 poslato: 21. Okt, 2021. 23:16 »
Ukoliko se ne proda, planiram da je pogledam u nedelju. Vlasnik kaže da može da da bilo kakvu garanciju na auto i to da je u savršenom mehaničkom stanju. Znam da ta garancija ne služi formalno ničemu, ali nadam se da je auto i stvarno u stanju kao što vlasnik priča. Potrudiću se i da povedem majstora, jer svakako bolje od mene može da proceni auto. Javljam šta sam uradio, i ako sve bude u redu, nadam se da otvaram uskoro i svoju prvu garažu ovde.
  • Vozi: Škoda Octavia RS 2018.

Van mreže Djole1996Započeo temu

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #10 poslato: 21. Okt, 2021. 23:49 »
I da, kupljen je nov u Srbiji, ali su to neki automobili koje je uvezao AutoČačak, a pravljeni su za švajcarsko tržište, pa im je garancija bila samo 2 godine pošto je tako u Švajcarskoj.
  • Vozi: Škoda Octavia RS 2018.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #11 poslato: 22. Okt, 2021. 01:29 »
Nemoj da padas na te price za svajcarsko trziste, a cena u Srb manja za 10k E. Licno znam razliku kvaliteta tamo i ovde jer se time bavim. Jedino ako ima dokaz da je tamo izbacen nov pa otkupljen.

E sad za auto, na toj km msm da nemas sta da brines, auto izgleda ozbiljno. Isti vozi moj prijatelj, crveni fl iste felne oprema , msm da je sa nekom km oko 70k iskostao do 20k iz uvoza. Cisto da imas neku racunicu, msm malo da se obori cena i to je to i sto kaze Nidza, da nije odrzavao i pazio ne bi on uzeo ps4s sigurno. Pozdrav
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži dixon

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #12 poslato: 22. Okt, 2021. 08:00 »
Ma ljudi moji RS k'o RS. Održavao ili ne, vozi se po gasu naravno. Na 80k teško da možeš imati problema ikakvih. Nećeš ni ti sa njim preći 500.000km nego 80-90-100k i oglas dalje... Nemoj se preopterećivati s tim.

Van mreže Djole1996Započeo temu

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #13 poslato: 22. Okt, 2021. 09:20 »
Nemoj da padas na te price za svajcarsko trziste, a cena u Srb manja za 10k E. Licno znam razliku kvaliteta tamo i ovde jer se time bavim. Jedino ako ima dokaz da je tamo izbacen nov pa otkupljen.


Za ovo da je auto za švajcarsko tržište su mi rekli u AutoČačku pošto su i oni prodavali isti takav, samo sivi. Priča je da propala neka porudžbina za Svajcarsku, pa su ih oni uvezli. Koliko je tačna priča, to već ne znam.

Inače, hvala vam svima, javljam rezultate. Ako je uzmem, prvi zadatak je postavljanje kuke.
  • Vozi: Škoda Octavia RS 2018.

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina polovne Octavie vRS 2.0 TDI 184 ks
« Odgovor #14 poslato: 22. Okt, 2021. 10:45 »
To za koje trziste je ranije pisalo u staroj aplikaciji. Meni je stajalo SVN za Sloveniju (1.slika, donja je Srbija). Mislim da sadasnja aplikacija ne podrzava vise. A nema razloga sumnjati u to sto kazu u  AC.



Pretraga foruma [Google]