Autor Tema: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?  (Pročitano 11890 puta)

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže samir825Započeo temu

Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« poslato: 06. Apr, 2019. 07:49 »
Zdravo,
Vozim Fiat Stila, presao je skoro 300000 i mislim da je vrijeme za nesto novije. Kako sam u porodici imao dosta pozitivnih iskustava sa Skodom, odlucimo sam da to bude Skoda. Javio sam se prijatelju koji radi u ovlastenom servisu da mi nadje neku dobru Skodu. Neki dan se javlja kaze stigla im Rapid, 2014 godina, 80 000 presla, 1.2 TSI, bijela boja i slabo ima opreme ali to mi odgovara. Pregledali ga, sve ispravno on vozio odusevljen i preporučuje mi ga. Mene naravno brine sto ima lanac i sto sam procitao svega i svačega o tim motorima. Prezupcenje, turbina...on kaze da to nije tacno i da koliko je on u ovlastenom servisu nijedna nije prezupcila i nijedna nije imala vecih problema. Kaze kupi i miran si 10 godina sa autom. Cijena je takodjer primamljiva za mene je nudi za 5500 eura. Danas idem da je probam, pa me zanima sta vi mislite? Svakako cu traziti da li daju kakvu garanciju na motor jer je ipak ovlastenom distributer i serviser za Skodu, ali opet zanimaju me vaša misljenja jer imate dosta iskustva sa ovim autima i motorima.

Pozdrav i hvala.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi

Van mreže Karlheinz

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #1 poslato: 06. Apr, 2019. 13:06 »
Limo ili hečbek, koliko ks? To nije velika km, trebalo bi da je "kao nov" tj. očuvan.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže samir825Započeo temu

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #2 poslato: 06. Apr, 2019. 14:28 »
Evo slika, sportback je ona bez gepeka. 60 i nesto kilovata. Danas probao stvarno sam odusevljen, ne cuje se da radi, nista ne lupka ne kucka ko kod mojih dosadašnjih vozila. Mjenjač ide kao mlijeko. Vlasnik je bila ta autokuca sluzila njima za njihove potrebe ali i kao zamjensko vozilo, redovno održavana, stvarno utegnuto auto. Ali i dalje me strah tog lanca. Pregledao komplet servisnu historiju, radjeni mali servisi redovno, zamijenjene svjećice i disk pločice. Jos jednom Ce oni pregledati auto i od njih imam gratis mali servis.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi

Van mreže observer

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #3 poslato: 06. Apr, 2019. 14:44 »
Meni ovo deluje kao sasvim korektna ponuda. Jos ako dobijes neku garanciju odlicno.
Meni se svidjaju crne kvake i retrovizori, manje glavobolje zbog ogrebotina :)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže samir825Započeo temu

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #4 poslato: 06. Apr, 2019. 14:53 »
Garancija se dokupljuje, oko 200 eura godina. S tim da on ima jos 2-3 mjeseca svoje garancije. Registrovan je do kraja 2019.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi

Van mreže bugarin

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #5 poslato: 06. Apr, 2019. 16:24 »
i po 300 hiljada prelaze sluzbeni primerci, i to na plin.
za te pare ja bi pazario u momentu.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži Baltazar

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #6 poslato: 06. Apr, 2019. 17:44 »
Ja sam u decembru kupio Rapid, limuzina 1.2 tsi, 107 000 km, najsiromasnija oprema, bila na lizingu  Porse Srbija a korisnik velika farmaceutska kuca, samo jedan vozac, zena, servisna istorija i platio je 6000 e. Presao sam 4 000 od tad i za sada nema problema.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže samir825Započeo temu

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #7 poslato: 08. Apr, 2019. 14:14 »
Kupljena je pa šta bude. Malo na paljenju je imala bučniji start, sekund-dva a onda se stvarno ne čuje auto. Iz tog razloga još jednom sam zamolio da pogledaju lanac, kažu da je lanac dobar, ali da je auto duže stajalo i da je to normalno. Svakako ovih dana idem kod više majstora pa nek pogledaju taj lanac. Ostalo stvarno prezadovoljan, a sad šta Bog da  :B=)
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi

Van mreže nidza

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #8 poslato: 08. Apr, 2019. 15:11 »
Mislim da bučniji rad u mestu kad je hladan TSI ne treba da te brine. Kod mene je isto prisutno, a znam auto od 5km na satu. Burgija kao zdravlje kad se prvi put upali taj dan.

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži Peja

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #9 poslato: 08. Apr, 2019. 16:36 »
Koliko sam pratio temu lanaca na 1.2 tsi, prvi simptomi istegnutog lanca su buka pri startu, prvih par sekundi. Pogledaj na YT.Proveri lanac i prati ga i dalje, da na kazem redovno i ne brigaj.
Uzivaj u autu i puno bezbednih kilometara ti zelim!
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži hakkler

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #10 poslato: 08. Apr, 2019. 21:07 »
Ovaj od 63kw nije toliko pozicioniran sa tim problemom kao model sa 66kw.

Ne opterećuj se i uživaj u vožnji.

Na mreži petarp031

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #11 poslato: 08. Apr, 2019. 21:33 »
Hakkler, ne bih rekao da 66kw ima problem sa lancem, jer bi on trebalo da ima lifetime zupcasti kais. Od 2014. god 63kw takodje imaju zupcasti kais, treba proveriti da li je motor EA111 ili EA211 na kome su svi problemi ispeglani (mislim na lanac, turbinu, olaksan klip i radilicu). U golfu 7 od 2013. god se nalazi motor od 63kw novije generacije, dok golf 6 ima problema sa istom snagom i taj motor ima lanac.
Ja sam vozio fabiu 1.2tsi 2013.god sa lancem, uz normalno odrzavanje nikakav problem nisam imao sve do 180.000 km kada je razduzena a zaduzena 16v 90ks koja ima dosta mirniji rad, ali deluje i manje zivahna iako je na papiru jaca.
Nadam se da ima forumasa koji znaju sta je ubaceno u rapida u ovoj godini.
Auto deluje bas lepo i ocuvano, zelim ti da uz minimalna odrzavanja napravis velike km, srecno!

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Van mreže fobia24

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #12 poslato: 09. Apr, 2019. 18:51 »
Čestitke na kupovini, nisi pogrešio. Super je auto. Još otvori svoju temu i daj po koju sliku. bravo2

Van mreže samir825Započeo temu

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #13 poslato: 10. Apr, 2019. 12:12 »
Ljudi hvala Vam puno za pomoć. Malo sam u frci ovih dana, prodaje se staro auto, završavam papirologiju, tako da nisam ništa pisao. Automobil još nisam preuzeo, sve je završeno, kaparisano ali nije još preuzeto dok izmirim sve obaveze i oni dok odrade servis i dubinsko.
Iskreno i mene ovo sve zbunjuje, jer kažu da je Škoda još 2013 prešla na kaiš, a ovom je prva registracija u decembru 2014, a ipak ima lanac. Nisam uspio da vidim oznaku motora, al svakako kada auto dođe idu slike i svi detalji o kojoj se tačno verziji motora radi.

Pozzz
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi

Van mreže toro86

Odg: Kupovina Skode Rapid. Da ili ne?
« Odgovor #14 poslato: 15. Mar, 2022. 10:51 »
Da ne otvaram novu temu, planiram kupiti Rapid, pa mi treba savjet sta traziti, sta izbjegavati? Na olx su vecinom 1.6 tdi i 1.2tsi motori, a budzet je do 15.oooKM...
  • Vozi: Fabia Combi 1.6 TDI 2010



Pretraga foruma [Google]