Autor Tema: Ciscenje Start-Stop dugmeta  (Pročitano 1443 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BingodaltonZapočeo temu

Ciscenje Start-Stop dugmeta
« poslato: 20. Jan, 2023. 12:50 »
Procitao sam davno da je neko imao problem i da je resio ciscenjem, a neki su resili problem zamenom.

Nisam slikao, niti snimio svoj sadrzaj, ali sam se vodio onim koji sam pronasao na Youtube.

Prekidac sam cistio jer je sve losije reagovao na pritiskanje prilikom paljenja/gasenja auta. Pritisak je morao biti sve jaci, a s obzirom da nisam sivonja, desavalo se da klikcem prekidac po 2-4 puta, sto me je nerviralo.

- Po uputstvu, odvoji se gornja maska oko volana, moze i rukom ili nekim plasticnim alatom, paziti da ne ogrebete masku.
- Okrene se volan levo za 90 stepeni, odvrne jedan sraf donje maske, okrene se desno za 90 stepeni, odvrne drugi sraf, i odvrne se sraf od dole koji drzi masku.
- Donja maska se skine, skinu se konektori sa dugmeta i tankim srafcigerom se kliknu osiguraci da dugme moze da se odvoji od maske ka unutra.
- Nakon toga pazljivo skinuti metalne osigurace sa prekidaca i odvajanjem 4 plasticna osiguraca telo prekidaca moze da se rastavi.
  Obratiti paznju da se ispod nalepnice nalazi jedan od ta cetiri osiguraca. (ovaj deo je u sustini najpipaviji i najtezi, da se nesto ne slomi)
- Kad se rastavi prekidac, stapicem za usi i sa malo alkohola ili cistaca za elektro kontakte obrisati kontakte na ploci, kao i na gumi i nakon toga sve vratiti nazad.
- Pre montaze prekidaca u masku, moze se probati na autu i proveriti da li je rezultat zadovoljavajuci.

Kod mene je poboljsanje bilo drasticno, sad bukvalno samo tapnem prekidac i auto pali ili gasi. Nema nervoze. :)

U sustini ovo svako moze uciniti na svom autu, rekao bih tezina zahvata 3/10

Sve je jasnije iz prilozenih video uputstava.

Skidanje prekidaca:
https://www.youtube.com/watch?v=AOg1ixOkaC4&t=195s

Ciscenje prekidaca (nije prikazano skidanje metalnih osiguraca):
https://www.youtube.com/watch?v=W7VphaN1z6A

Na mreži wkobre

Odg: Ciscenje Start-Stop dugmeta
« Odgovor #1 poslato: 21. Jan, 2023. 09:43 »
Odličan post, ali za mene sa zakašnjenjem od 6 meseci, jer sam zbog tog problema stisnuo kao sivonja i slomio dugme  =))
Srećom nije skupo, sa sve onim srebrnim prstenom 35e u Austriji.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže hirurg

Odg: Ciscenje Start-Stop dugmeta
« Odgovor #2 poslato: 21. Jan, 2023. 11:29 »
Nemam probleme sa njim. Ali mi nema logike kako dodje do prljanja? Jedino ako se stavlja ona neka hemija za plastiku sto sljasti pa udje unutra. Sa praonica auta. Al hvala za tutorijal :) ako ne daj Boze zatreba.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže BingodaltonZapočeo temu

Odg: Ciscenje Start-Stop dugmeta
« Odgovor #3 poslato: 21. Jan, 2023. 19:29 »
Ja ne stavljam nikakvu hemiju. Retko i jelkice i slicno koristim.
Verovatno vlaga iz vazduha dovede do toga.
Na Grande Puntu se to desavalo sa komandama na volanu, pa se moralo svake 2-3 god cistiti.
Ako primetis da je osetljivost prekidaca manja, znaces sta da radis.



Pretraga foruma [Google]