Autor Tema: Profesionalni detailing + poliranje i keramika  (Pročitano 1439 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Velja_bgZapočeo temu

Profesionalni detailing + poliranje i keramika
« poslato: 20. Avg, 2023. 00:17 »
Pozdrav svima,

Pretpostavljam da je neko radio na autu profesionalni detailing, sa viseslojnim poliranjem i nanosenjem keramicke zastite - mozete li da podelite iskustva i preporuciti neki servis koji to dobro radi? Koji su kvalitetniji proizvodi, kao i na koje stavke treba obratiti prilikom odabira servisa?
  • Vozi: Skoda Superb 3

Na mreži Fbia

Odg: Profesionalni detailing + poliranje i keramika
« Odgovor #1 poslato: 20. Avg, 2023. 15:49 »
Mozda ce nekom biti korisno a vezano je za temu.
Radi se o poliranju farova i njihovoj zastiti.
Na modernim kolima farovi (kuciste farova) su plasticni a preko njih se nalazi keramicka zastita koja ustvari pruza UV zastitu plastike farova. Cesto cete videti mutne farove. Uzrok je obicno sto je fabricka keramicka zastita skinuta ili izgrebana te se posledicno sama plastika zamuti od sunca. Ljudi obicno pristupe poliranju farova sto je kratkotrajno resenje i obicno poliranje dokrajici keramicku UV zastitu, dodatno stanji plastiku itd. Uglavnom pravo resenje je da posle poliranja stavite preko farova providnu plasticnu foliju sa UV zastitom (ova folija je i dodatna zastita od kamencica i slicnog). Ovo je mozda dobro resenje i za soferku ali ne mogu da garantujem. Ja imam skoro novu Fabiju IV i obecao sam sebi da cu to da uradim na novim kolima ali izgleda preovladace moja lenjost po tom pitanju... Na starim kolima sam imao odlicno iskustvo. Eto mozda nekom bude od koristi.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži soneje

Odg: Profesionalni detailing + poliranje i keramika
« Odgovor #2 poslato: 20. Avg, 2023. 21:07 »
Raspitaj se na internetu ko profesionalno radi taj posao,ima ih puno.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Van mreže Velja_bgZapočeo temu

Odg: Profesionalni detailing + poliranje i keramika
« Odgovor #3 poslato: 20. Avg, 2023. 21:22 »
Vec sam pretrazio ponudu na Internetu... Recimo da sam se odlucio za Titanium, ali sam hteo da cujem iskustva i savete ljudi koji su vec to radili  ;)
  • Vozi: Skoda Superb 3

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Profesionalni detailing + poliranje i keramika
« Odgovor #4 poslato: 20. Avg, 2023. 21:38 »
Баш сам се спремао да ти и ја предложим Titanium, на основу истраге на Интернету!
А колико се сећам @Vladapetr користи њихове услуге и задовољан је.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže fobia24

Odg: Profesionalni detailing + poliranje i keramika
« Odgovor #5 poslato: 20. Avg, 2023. 21:46 »
Na novoj rs sam radio u Titanium, na staroj rs kojoj je bas trebalo kod Nikole u Klenku. Oba auta su odradjena bez greske, a Titanium po meni previse skup jer je u Beogradu. Jeste mi bio cim da na par dana koliko sam bio u Srb ostavljam auto van grada i idem po njega, tj da me neko 2x vozi, ali na skupljem programu se isplati.
Foliju na matrix farove sam stavio. To nije eliminisalo maglenje kada je velika vlaga ili nakon pranja auta.

Na mreži wkobre

Odg: Profesionalni detailing + poliranje i keramika
« Odgovor #6 poslato: 20. Avg, 2023. 22:13 »
https://maps.app.goo.gl/aAeJSjTCwPxhkXY87

Jedini koji rade detailing i sa donje strane auta. Za razliku od Titanium-a skidaju sedišta i prelaze apsolutno sve.
Evo kanala gde kače kako rade:  https://youtube.com/@mpolish

Što se mog ličnog iskustva tiče, radio sam (na sledećem linku) neki osnovni paket i u suštini sam zadovoljan. Ali sam video svojim očima kako izgledaju automobili u max paketu... bolest  :o

https://maps.app.goo.gl/HvE4HGuNy5XqHC5m6

Da ne ispadne da hejtujem, ne bih se uopšte žalio Titanium da mi odradi auto, jer preko puta mog Superba je parkiran novi BMW 7 urađen kod njih, divim se svaki dan kako se cakli  :bravo:
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K



Pretraga foruma [Google]