Autor Tema: Škripa stakla pri spuštanju i podzianju-Rešenje  (Pročitano 24334 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže milant

Odg: Škripa stakla pri spuštanju i podzianju-Rešenje
« Odgovor #15 poslato: 13. Sep, 2018. 19:02 »
Meni se skipanje javljalo samo na mojoj (vozaceva) strani, mrzilo me je da skidam tapacir pa sam trazio precicu, stoga sam uradio sledece, uz pomoc plasticne sipke sam razvrnuo dio koji se nalazi izmedju stakla i tapacira, vidio gdje se nalaze sine podizaca i uz pomoc silikon spreja isprskao. Rezultat: VISE NE SKRIPI :), procedura je trajala bukvalno 3min bez ikakvog skidanja itd. Koliko bude izdrzalo vidjecemo ali posto je brz postupak kada se i ako ponovi skripanje lako cu postupak ponoviti :)
Alat koji sam koristio u attach-u.
Napomena, prozor morate spustiti do kraja, kao sto se vidi na slici razvrnuti dio izmedju stakla i unutrasnje gume (ne znam tacno kako je nazvati), uvidom u unutrasnjost uz pomoc lampe sam vidio gdje su sine i isprskao silikon sprejem. Silikon sprej sa slike koji sam koristio ima fabricki veoma malu cjevcicu, tako da sam iskoristio cep za prskanje i cjevcicu od electric kontakt cleanera (slika cepa i cjevcice su na slici) ista je duga 15cm. Pokusajte pa mi javite utiske da li je dalo rezultate :) Kod mene je skripanje bilo primjetno glasno, trajalo je 3-4sekunde ali samo tokom spustanja prozora.
Ovaj postupak sam uradio prije 2 mjeseca i dalje sve ok nista ne skripi :)

Na mreži hakkler

Odg: Škripa stakla pri spuštanju i podzianju-Rešenje
« Odgovor #16 poslato: 14. Sep, 2018. 09:12 »
E meni je cijevčica od silikonskog spreja završila tu između..kad budem mijenjao treci podizač stakla onda ju vadim van.
Cca za 3g

Van mreže Miro MNE

Odg: Škripa stakla pri spuštanju i podzianju-Rešenje
« Odgovor #17 poslato: 10. Dec, 2018. 22:59 »
Hvala ... meni pomoglo ... skripio vozacev prozor u prednjem dijelu (kod retrovizora). Naprskao sa nekim K2 sranjem i prestalo, vidjecemo kolko ce izdrzati.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže DonKihot

Odg: Škripa stakla pri spuštanju i podzianju-Rešenje
« Odgovor #18 poslato: 20. Jul, 2019. 17:41 »
Resio skripu na oktaviji mk2 zavrtanjem kedera i prskanjem silikon spreja u unutrasnjost.

Poslato sa EML-L29  

  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Miro MNE

Odg: Škripa stakla pri spuštanju i podzianju-Rešenje
« Odgovor #19 poslato: 26. Jul, 2019. 11:42 »
Ajde molim te kolega opiši gdje u unutrašnjost, kedera ili čega? Ja problem na kraju ipak nijesam riješio  :))
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže Marjanke

Odg: Škripa stakla pri spuštanju i podzianju-Rešenje
« Odgovor #20 poslato: 29. Jul, 2019. 23:18 »
Plasticni klizaci prave problem.... Previse zazora i previse lose reseno.

Послато са SM-J415FN  


Na mreži m@c|-|oR

Odg: Škripa stakla pri spuštanju i podzianju-Rešenje
« Odgovor #21 poslato: 01. Avg, 2019. 14:41 »
Iskoristio sam priliku dok smo menjali retrovizor na vozačevim vratima da se pozabavim škripanjem pri podizanju/spuštanju stakla.

Nikako nisam skapirao gde je kolega prskao odozgo, pored tapacira, pa smo sa skinutim tapacirom gledali šta se dešava.

Prskanje po koturačama preko kojih prelaze sajle, koje je drugi kolega pokazao nije poboljšalo situaciju.

Definitino, škripa nastaje od kretanja plastićnih klizača po šinama, ali da bi se njima prišlo potrebno je skinuti limeni poklopac vrata.

Nakon skidanja dva gumena čepa može se videti mehanizam, plastične vođice i šine, pa smo tu prskali silikon u spreju. Stvar se popravila, ali ne preterano.

Manje škripi, to je sigurno, ali se i dalje čuje. I to samo leti.

Hvala svima na DIY uputstvima.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Škripa stakla pri spuštanju i podzianju-Rešenje
« Odgovor #22 poslato: 01. Avg, 2019. 18:13 »
Status update, izgleda da se silikon lepo razmazao dok je auto stajao na parkingu. Više ništa ne škripi.
:)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Na mreži 2 Busy

Odg: Škripa stakla pri spuštanju i podzianju-Rešenje
« Odgovor #23 poslato: 02. Avg, 2019. 17:35 »
A prozori?Mogu li se oprati posle tretmana

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Škripa stakla pri spuštanju i podzianju-Rešenje
« Odgovor #24 poslato: 02. Avg, 2019. 18:51 »
Malo brisanja ubrusom i sve ok.
A ako niste štrokavi i nespretni kao ja sve je još lakše i prostije.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka

  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže milant

Odg: Škripa stakla pri spuštanju i podzianju-Rešenje
« Odgovor #25 poslato: 08. Dec, 2019. 21:06 »
Da ne bih pisao posebno u pm svakom ko me pita za ovo rjesenje, isto je veoma jednostavno.

Znaci, silikon sprej sa dugackom sjevcicom treba poprskati sine koje ce te vrlo lako vidjeti kada plasticnim ili nekim drugim predmetom razvrnete dio izmedju stakla i kedera, (staklo skroz do dna spustiti), lampa definitivno je neophodna kako bi vidjeli sine unutra. I tokom suncanog dana je meni bila pptrebna kako bih vidio sinu unutra, malo inspektorisite i sve ce vam biti veoma jssno kada ugledate sinu...



Pretraga foruma [Google]