Autor Tema: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima  (Pročitano 5818 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vlada320

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #15 poslato: 12. Sep, 2014. 00:02 »
Vlasnici Dacie koji pljuju po drugim markama automobila rade to iz razloga što ne mogu da se pomire sa činjenicom da voze najgori evropski auto. Oni imaju potrebu da misle kako ima gorih od njih. To je kao kada neko jede pasulj svaki dan, jer ima se - može se, a proziva nekoga ko jede pečenje.
Čak i taj Škodin TROKLIPNJAČA motor (kako ga oni zovu), recimo iz Rapida 1.2 75ks dere u svakom pogledu Logana 1.2 16v 75ks (sa cela 4 klipa). Max. brzina, ubrzanje, obrtni momenat, potrošnja - sve je na strani Škode. O naprednijim verzijama tek i da ne govorimo...
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže olajkris

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #16 poslato: 12. Sep, 2014. 02:57 »
70%njih se tamo preko vozi gradskim prevozom do posla.

za ostalo se slazem ali za ovo vezano bih te pitao da li si svestan koliko ovde na primer u Becu treba autom da prodjes kroz grada guzva da ne kazem ne daj boze udes, pa zagusenje saobracaja. moja supruga putuje gradskim za 48eura ceo mesec al ajd ti autom kad gradskim stigne za 25 a kolima nema sanse za50 do 60 min... znam da ovo nema veze ali opet nije bas sve tako kao sto neki misle...

Na mreži 2 Busy

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #17 poslato: 12. Sep, 2014. 06:46 »
Uz dužno poštovanje tvoje supruge i tebe,računica je jasna i ona zato putuje "esbanom" na posao.
Ali,da li bi znala autom da dođe do svog posla,da li bi mogla da ga nađe?Kao i 90% naših bečlija,koji beč znaju samo oko svog kvarta i parka gde im se igraju deca.Beč ima malo više od 2 miliona stanovnika,kao BG,ali je daleko uređeniji i opremljeniji gradskim prevozom od naše prestonice.Zato se ljudi i bolje snađu u Beču i sve lakše i brže nađu nego u BG-u.Standard je takođe u jako velikoj vezi.I naravno da svi putuju ubanom i esbanom jer je jeftinije i brže.
Ali ovde se priča o mentalitetu našeg čoveka,koji prvi kredit tamo iskoristi da kupi VW ili AUDI ili Mercedes da bi ga na leto "videli u selu".A ne znaju ni gde je npr. Vuk Karadžića ili pak dvorac Dragane Mirković( :) ).
Ja sam iz Požarevca gde ima 60 sela u kojima 80% ljudi živi u A,D,CH,I,S,NL,F.Svim tim selima sam putovao i radio i leti kad svi oni dolaze na godišnji da upale mešalice i grade 5-ospratnice u kojima nikad neće živeti.Pitaj me da li neko od njih vozi novu Škodu,pa makar i Superb?
« Poslednja izmena: 12. Sep, 2014. 06:51 2 Busy »

Van mreže FabiaRojoZapočeo temu

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #18 poslato: 12. Sep, 2014. 08:21 »
Ok, ali radi se o čoveku koji se prdstavlja kao Boban, Bobo itd na 6 domaćih sajtova, blogova, portova (kako god), a koji:
1. Prvo napljuje Škodu
2. Onda navodi detalje, dugmiće, kopčice za pojas, RENO formulu1, ovo ono brate, beskamatni kredit...
3. Znači posle detaljnog ruganja Škodi, nastavlja sa promocijom, na takav način da te uhvati muka. Kao da je PR Dačije

Van mreže Karlheinz

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #19 poslato: 12. Sep, 2014. 10:23 »
Kao da je PR Dačije
Nije nemoguće, ali ne verujem.
Nisam otvorio niti jedan link koji si napisao - jer me ne zanima da čitam takve stvari, i ovo šti si napisao o tome/njemu mi je sasvim dovoljna informacija da zaključim da je u pitanju - budalaština.
Ko god da je to pisao, neka slobodno nastavi, ja nemam ništa protiv Dačije, čak mislim da je sasvim korektan auto za te novce.  :D
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Nebojša90

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #20 poslato: 12. Sep, 2014. 12:11 »
Moj cale vozi novog logana kupljenog ove godine. Prosli auto je isto bio logan 2006, ni jedan kvar na njemu sem redovnog odrzavanja, a presao 140000km, i prevukao silni teret. Ja vozim fabiju, i skoda je kvalitetniji auto, tome ide u prilog i skuplja cena. Ali Dacija je trenutno po mom misljenu najbolja kupovina trenutno, s obzirom na dato dobijeno, jer dobijate nov auto, za relativno mali sumu. Ova nova dacia i lici na auto, za razliku od prethodneA ipak je najbolji auto nov auto. :-) Ali to ne znaci da bih uzeo daciju pored skode ;-)

Van mreže fobia24

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #21 poslato: 24. Sep, 2014. 14:37 »
Ja sam silom prilike vozio logana, kupio ga je moj otac novog 2006-te, 1.5dci u full opremi, a ja sam ga vozio od 30 do 40hkm. Za tih 10hkm je auto iznenada gubio snagu na 4-5 sekundi i onda proradi kao da nije ništa (Hit auto rešavao 3x i nije rešio problem), na leru sam poveća gas do 4000 obrtaja, pa ga ugasim i upalim da bi radio normalno (takođe nerešiv problem), crkli brisači, pumpa za pranje vetrobranskog stakla, pločice potrošene. Da ne pričam da je plastika ispuštala nedefini O0ane zvukove na temperaturama ispod 5 stepeni. Danas ovu dačiju vozi moj burazer. kotrlja se auto, kvari i popravlja i tako često u krug. ;)

Van mreže Turbo

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #22 poslato: 24. Sep, 2014. 15:02 »
Moj stric je kupio logana 1.4 mislim 2006. otprilike, prešao 260kkm bez da je šta pipnuo, auto se vozi, ne koči na ležećem, ivičnjacima, penje svuda, tovari, ne pere, vozi ga pun gas. Neuništiv primerak je izvukao.

Van mreže fobia24

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #23 poslato: 24. Sep, 2014. 20:13 »
To ti je izgleda kao sa nekadašnjim jugićima, zavisi sve koji primerak ubodeš. ;)

Van mreže Turbo

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #24 poslato: 25. Sep, 2014. 13:59 »
Znam i za jednu na taksiju od prvog dana,  preko 600.000 prešla, samo redovne stvari. Razglavila se ali se isplatila ko zna koliko puta i još ide.

Na mreži djordjebg

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #25 poslato: 25. Sep, 2014. 14:19 »
Ne treba nipodastavati nijednu marku, bilo to Skoda bilo Dacia. Svi oni postoje na trzistu, a postoje jer imaju svoje adute. Dacia ima Renault motor, menjac, najpovoljniju cenu i nije cudo sto im dobro ide.
Ono sto mi se ne dopada kod Logana je antikorozivna zastita koja ne postoji, veliki broj ih je korodirao. Da li su to popravili na ovom novom Loganu, Sanderu, Dusteru to ne znam.

Van mreže fobia24

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #26 poslato: 25. Sep, 2014. 14:39 »
Nije to nipodaštavanje, dačija je sigurno manje kvalitetna i od renoa, a sam reno je pri dnu lestvice. Meni je taksista pričao da su se kvarile dva-tri puta češće nego druge marke. Ne verujem da je neko prešao 600hkm sa loganom bez kvarova mimo redovnog održavanja. Pa nema više toliko novih logana na taksiju kao što ih je bilo. Auto koji kod nas mami cenom i komforom, a pre svega izgledom je 407. Na taksiju ih skoro nema, a u gradu na hiljade. Ne znam ni jednoga ko ga "je imao", a da je rekao nešto pozitivno o tom modelu. Naš čovek nikad ne voli da prizna da se prešao, pa onda hvali ono što u sebi kudi, da pred drugima ne bi ispao naivan. Koliko para-toliko muzike. Nije bez razloga pežo uvek jeftiniji od wagena, audija, mercedesa, toyote, idt. Mom srcu je bila bliža alfa 159 od mazde 6, a mogao sam kupiti noviju alfu sa više opreme, da ne kažem sto puta lepšu. O tom modelu su kružile loše glasine, ja pitam čoveka koji ju je vozio tada i on mi nahvali, tipa odličan auto. Ja ne nasednem, ali skoro, posle 3 godine sretnem na rođendanu istog čoveka. Sada vozi oktaviju i napljuva mi alfu. :) Ja mu kažem da nije tako pričao dok ju je vozio, a on se nasmeje i reče, pa svako hvali svog konja. =))
Logana sam pre svega lično imao skoro godinu dana i naveo sam probleme za 10hkm. Dovoljno je da je predviđeno na njemu da se veliki servis radi na 60hkm. To valjda dovoljno govori o kvalitetu delova u njemu.

Van mreže munja23

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #27 poslato: 25. Sep, 2014. 16:30 »
Ovako, moja iskustva sa Daciom.
Usled finansijskih mogucnosti, moja mama uzima 2003. godine Daciu Supernovu Confort.
Cena automobila sa carinom, porezom, registracijom, kaskom i ugradnjom radija EUR 6,150.

Prvi dan pocela da pada kisa u Beogradu, ona upali brisace, ne rade. Carevi iz HIT auta nisu zavrnuli neke srafove na nultom servisu. Auto je trosio 10 litara prosek, a sama karoserija je bila veoma laka.
Svaki put kad smo dolazili za Beograd, vozili smo ga u servis. Mislim da je garancija bila godinu dana, ali nemojte da me drzite za rec.
Na 45,000 km zamenjena leva poluosovina, na 50,000 desna poluosovina. Zamena svake sa ugradnjom je u ono vreme bila EUR 400.
- Svaki put neki problemi sa centralnom bravom
- Obijen auto na Adi. Navodno nisu imali cilindar koji je samo obijen nego set cele brave sa novim kljucevima - EUR 400
- Jedno vreme je mama nosila dva kljuca sa sobom. Na jednom kljucu koji je imao centralno daljinsko zakljucavanje - radilo daljinsko, ali sa tim kljucem nije hteo da pali, palio samo sa drugim koji nema centralno daljinsko. U HIT autu samo slezali ramenima
- Krenuli jednom za budimpestu, auto poceo da se pregrejava. Carevi opet iz HIT-a su nekako ispustili svu rashladnu tecnost iz motora!!!!

U svakom slucaju korektan motor i menjac. Sve ostalo KRS. :)

Ono sto me je iznenadilo je da smo je za 4 godine i predjenih 70-ak hiljada kilometara cenili za EUR 3,000. Dolazi lik i kaze da se bavi prodajom knjiga i da hoce da kupi auto, ali bi ugradio plin, pa nas zamolio da mu smanjimo cenu na EUR 2,700. NEME PROBLEMA rodjace, pakuj i nosi :) :) :)

Koliko god bila sada kvalitetnija, ja je licno za sebe ne bih uzeo NIKAD!!!
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Van mreže Turbo

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #28 poslato: 25. Sep, 2014. 17:06 »
Nije to nipodaštavanje, dačija je sigurno manje kvalitetna i od renoa, a sam reno je pri dnu lestvice. Meni je taksista pričao da su se kvarile dva-tri puta češće nego druge marke. Ne verujem da je neko prešao 600hkm sa loganom bez kvarova mimo redovnog održavanja. Pa nema više toliko novih logana na taksiju kao što ih je bilo. Auto koji kod nas mami cenom i komforom, a pre svega izgledom je 407. Na taksiju ih skoro nema, a u gradu na hiljade. Ne znam ni jednoga ko ga "je imao", a da je rekao nešto pozitivno o tom modelu. Naš čovek nikad ne voli da prizna da se prešao, pa onda hvali ono što u sebi kudi, da pred drugima ne bi ispao naivan. Koliko para-toliko muzike. Nije bez razloga pežo uvek jeftiniji od wagena, audija, mercedesa, toyote, idt. Mom srcu je bila bliža alfa 159 od mazde 6, a mogao sam kupiti noviju alfu sa više opreme, da ne kažem sto puta lepšu. O tom modelu su kružile loše glasine, ja pitam čoveka koji ju je vozio tada i on mi nahvali, tipa odličan auto. Ja ne nasednem, ali skoro, posle 3 godine sretnem na rođendanu istog čoveka. Sada vozi oktaviju i napljuva mi alfu. :) Ja mu kažem da nije tako pričao dok ju je vozio, a on se nasmeje i reče, pa svako hvali svog konja. =))
Logana sam pre svega lično imao skoro godinu dana i naveo sam probleme za 10hkm. Dovoljno je da je predviđeno na njemu da se veliki servis radi na 60hkm. To valjda dovoljno govori o kvalitetu delova u njemu.

Ni Škoda nije kvalitetna ne znam koliko pa to ne znači da je nepouzdana ;)

Reci mi da li bi raspad anlasera na svojoj Fabiji 350.000km smatrao redovnim ili vanrednim održavanjem? Mislim da bih ja bio presrećan da potraje toliko, na primer.

Evo meni se na Fabiji na 70.000km opet čuje anlaser pri startu, a već je podmazivan jednom.

Van mreže fobia24

Odg: Dacia sabotaza Skode na svakoj temi u domaćim medijima
« Odgovor #29 poslato: 25. Sep, 2014. 19:12 »
Anlaser na tolikoj kilometraži je redovan trošak jer on i zahteva održavanje, a ne kao što mi vozimo do kraja. :) Znam da ni škoda nije ekstra kvalitetna, ali je svakako kvalitetnija i od njihovog matičnog renoa, a kamoli od dačije. Ja sam rekao da imam sopstveno iskustvo sa ovim autom, isti i dan danas vozi moj burazer. Njemu je auto samo prevozno sredstvo i kada sam mu predlagao da uzme staru oktaviju od mojih, a logana ratosilja, on reče da je zadovoljan i da je ekstra auto, a na svakih mesec dana me zove da mu preporučim majstora za ovo-ono. bravo2 Evo, i kolega Munja je izneo svoje lično iskustvo i svakako verujem više tome nego nekome ko hvali svog konja. Zato su meni najmerodavniji bivši vlasnici određenog modela jer dok su sadašnji, nisu objektivni.



Pretraga foruma [Google]