Autor Tema: Safe mode - blinka sijalica grijaca  (Pročitano 237 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Niske31Započeo temu

Safe mode - blinka sijalica grijaca
« poslato: 04. Maj, 2024. 08:32 »
Pozdrav skodoljubitelji

Juce mi se pojavi problem u voznji na magistrali famozno treptanje lampice grijaca i auto se ulijeni naravno posebno na vecim brzinama..

Sve se odigralo u minut dva kada sam stao pored puta, vidim radi regeneraciju po obrtajima, pustim auto da odradi, vratim se do auta lampica blinka.. malo porovozem, upalim ugasim, sve ok..

Da bude stvar gora, krenem na put prije 3 dana na izlazu iz BL nema vode, dospem, nastavim malo opet nema.. nadjem nekog majstora usput, motor sav mokar umazan, daj peri daj susi, nadju neko crijevo iza hladnjaka, zamijene to, ide proba, voda tece uveliko iz motora.. drugi problem hladnjak filtera goriva, zamijeni to sve ok, ali pojavila se ova lapica, greska na dijagnostici ventil oko turbine neki, toliko su strucni da ne znaju tacno sta je.. poniste to i gas

Da bi se juce u povratku sa puta lampica ponovo palila, prvo na jacem usponu i jacem gasu a onda na autoputu..

Zanima me misljenje, s obzirom da su pola motora rasturili bili, milion plastika crijeva itd, prali motor susili motor, da li moze biti neka greska u koracima ili ovaj ventil na turbini.. ako neko ima slicna iskustva

Problem je sad sto nema greske, moram je isforsirati pa onda direkt kod majstora..
  • Vozi: Skoda Octavia A6 FL 1.6 TDI 77kw 2012

Van mreže hirurg

Odg: Safe mode - blinka sijalica grijaca
« Odgovor #1 poslato: 04. Maj, 2024. 12:44 »
Posto vidim da si iz BL, bar i ma dobrih majstora za VW.

To ljudi odmah srede. I pozuri dok nisi pregrijao motor. Onda je dosta skuplja igranka. Inace crijeva treba sva pogledati, temperatura i starost dovode do pucanja.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže Niske31Započeo temu

Odg: Safe mode - blinka sijalica grijaca
« Odgovor #2 poslato: 04. Maj, 2024. 20:33 »
Imas li koga za preporučiti?

  • Vozi: Skoda Octavia A6 FL 1.6 TDI 77kw 2012

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Safe mode - blinka sijalica grijaca
« Odgovor #3 poslato: 04. Maj, 2024. 21:50 »
Ulazi u safe mode kad opteretis auto. Ako uspes posalji koji kod greske izbacuje.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Niske31Započeo temu

Odg: Safe mode - blinka sijalica grijaca
« Odgovor #4 poslato: 07. Maj, 2024. 08:15 »
P256300

Problem sa trubinom tj dozna turbine koja regulise otvaranje, vakumski dio nije otvarao kako treba, strujni dio je radio ok..

Puklo je crijevo preko kojeg valjda ide vakum i to je pravilo problem.

Kasnije je majstor nasap jos neki komad koji je pukao, i to su pukli poduzno na pocetku i na kraju, sto mi je cudno.

Uglavnom nova crijeva i auto ide kao novo.

LP
  • Vozi: Skoda Octavia A6 FL 1.6 TDI 77kw 2012



Pretraga foruma [Google]