Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 ... 10
1
FABIA 1999-2007 / Odg: Hidropodizači - bregasta 1.9 tdi 74kw
« Poslednja poruka Mitar poslato 18. Maj, 2024. 10:47 »
Meni se desila ista stvar za skodu oktaviju 2010 1.9 77kw SET BREGASTA SA SVIM GUMICAMA LEZAJEVIMA ZAPTIVACIMA HIDROPODIZACIMA  PROIZVODI CESKI ENGINE TEAM  rukama i pranjem izaslo 460 E to je cijena u Crnoj Gori Herceg Novi. POZDRAV
2
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: Disk pločice
« Poslednja poruka Nemampojma poslato 18. Maj, 2024. 00:15 »
Najvjerovatnije da je to. Auto koči normalno, ništa ne osjećam na volanu.
Sutra ću pokušati preko kompa. Smanjiti veličinu slike pa da se mogne postaviti na sajt. Sada mi jednostavano nedozvoljava postaviti.
@Aleksandar72 kolegu @Nemampojma verovatno buni to sto na novim plocicama kociona povrsina nije potpuno ravna, krajevi su zakoseni, neki trapezoidni oblik, pa kad se namontira deluje kao da ne lezi kako treba. Moja pretpostavka 🤷
3
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: Disk pločice
« Poslednja poruka Nemampojma poslato 18. Maj, 2024. 00:13 »
Pokušavao sam postaviti sliku 10ak puta, ali jednostavno ne može. Piše da previše zauzima, od dozvoljene memorije.
Hajde daj neku fotku da vidimo kako naleze,mozda je majstor nesto zeznuo kada je vracao cilindar...
4
KAMIQ 2019 / Odg: 205/55 R16 na KAMIQ
« Poslednja poruka hirurg poslato 17. Maj, 2024. 22:22 »
Pa novi trend. Sad tako prave udobnost kod auta.

Kako ti se ponasao auto kad si imao takve dimenzije. Jel bilo problema nekih?
5
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: Disk pločice
« Poslednja poruka hirurg poslato 17. Maj, 2024. 22:20 »
Nemam pojma
6
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: klima uredjaj
« Poslednja poruka hirurg poslato 17. Maj, 2024. 22:19 »
Problem se rijesi vrlo lako. Znaci trebas da praktikujes da prije nego ugasis auto prvo ugasis kompresor i ostavis da ventilacije izduva vlagu sa isparivaca. Naravno ovo vrijedi nakon čišćenja. Kod tebe se nakupilo svega u sacu. Ocistis sam sebi sa hemijom. Asepsol radi posao.
I praktikuj drugu rečenicu posta nakon toga. I uživaj u voznji.
7
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: klima uredjaj
« Poslednja poruka zzeelljjkkoo poslato 17. Maj, 2024. 22:03 »
Проблем сигурно јесте решив, само питање начина и цене.
По опису је дефинитивно проблем прљав испаривач, а вероватно и његова околина, зависно какво је решење на твојој О. И неће се решити без детаљног чишћења и "купања" испаривача и околине у некој жестокој хемији. То што су ти у тим "најбољим" клима сервисима у КГ одрадили је превентивна акција, односно оно што се ради да се не дође у ситуацију у којој се налазиш, али то не може да је реши. Распитај се у још неким клима сервисима да ли има начина да се неким средствима (цевима, пумпама, пеном, ...) и хемијом може доћи до испаривача и очистити га без физичког расклапања целог система.

И ако до сада случајно ниси практиковао, када решиш тај проблем, да ли чишћењем или заменом кола, нека ти навика буде да најмање једном годишње мењаш филтер климе и најмање једном годишње да одрадиш то превентивно чишћење - дезинфекцију система, како си описао да су ти урадили у покушају решавања проблема.
Такође, нека препорука је да се клима гаси неки минут пре завршетка вожње а све да би се испаривач раније осушио и да на њему не би остајала влага, а тиме и којекакве наслаге.
Нисам лекар, али би ти они сигурно рекли да је врло опасно по здравље и респираторни систем користити климу у таквим условима.  :(
8
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: Disk pločice
« Poslednja poruka Ljuba poslato 17. Maj, 2024. 21:45 »
@Aleksandar72 kolegu @Nemampojma verovatno buni to sto na novim plocicama kociona povrsina nije potpuno ravna, krajevi su zakoseni, neki trapezoidni oblik, pa kad se namontira deluje kao da ne lezi kako treba. Moja pretpostavka 🤷
9
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: klima uredjaj
« Poslednja poruka Danilo poslato 17. Maj, 2024. 20:32 »
Drugari, kako da resim problem sa klimom na oktaviji 2011 god? Naime kada se isključi oseca se smrad kao sirce, ponekad i dok radi ali uglavnom kad se iskljuci. Taj problem vucem godinama. Bio sam u 2 najbolja servisa u Kg  odradili neko čišćenje sa nekim uredjajem sto se stavi kod suvozackih nogu al se posle jednog leta problem vratio. Dijagnoza je da je kao problem sa isparivacem a da bi se ocustilo sve mora da se skine cela maska napred i to ce kostati 300e. Plus nikad ta plastika ne moze da se vrati kako treba.
Probao sam i sa skidanjem filtera prskanje unutra asepsolom, pa raxni klima frash mirisi, nista.
Ne mogu da verujem da je problem nerešiv
Hvala svima
10
KAMIQ 2019 / Odg: 205/55 R16 na KAMIQ
« Poslednja poruka Skorpion poslato 17. Maj, 2024. 20:03 »
To je neki novi standard koji se namece, prvi put video tu dimenziju jos na Astru J. Meni su greakom montirali na Octaviu 4 pozadi 205 55 a napred 205 60. Svaka rupa se cula pozadi ko da je razvaljeni trap.
Stranice: 1 2 ... 10