Autor Tema: Kupovina Yeti-ja u 2020  (Pročitano 1455 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DinićZapočeo temu

Kupovina Yeti-ja u 2020
« poslato: 14. Avg, 2020. 12:26 »
Pozdrav drugari !
Naleteh na ovaj odlični forum, a u procesu sam kupovine svog prvog automobila. Do sada sam se koristio porodičnim automobilom, ali došlo je vreme da nabavim svoj. U porodici smo imali nekoliko različitih i trenutno otac na moj nagovor vozi Octaviu A5 iz 2006, limuzinu sa finim paketom opreme. Ja nisam bio u mogućnosti zbog odsustva da pomognem pri kupovini, ali izleda ima neki problem sa razvodom paljenja ili šta već koji uzrokuje da 1.6 FSI motor trese na leru i manjim brzinama obrtaja, dok se ne ugasi. Vozio je dva puta u Krnjaču u ovlašćeni servis i nešto su kao rešavali, da bi se na kraju lampica ponovo upalila i ponovo procedura nastavila. S obzirom da je čovek često na terenu, nije imao živaca da se sa time više nateže sa njima tamo, ali je bio vidno razočaran. Lepo ugasi i upali auto i vozi dalje. Žao mi je što zbog takve stvari može da ima lošiji utisak o autu ili brendu, a autom je oduševljen. Uglavnom ovo ćemo rešavati ovde na forumu, ali eto u sklopu teme sam dodao.

Uglavnom želeo bih da kupim auto i u fokusu mi je polovan Yeti i eventualno Golf V ili VI kao rezervna opcija, prva godišta dakle 2009, 2010. Meni srce vuče ka Yeti-ju jer je terenac i mogu se naći sa manjim gradskim motorima. Imamo gradski auto, a po našim putevima i za neke prigradske lokacije ovo bi značajno doprinelo užitku. Prelazim dnevno oko 80ak kilometara zbog posla, pa bi mi trebao i pouzdan auto. Najradije bih uzeo benzinca i to nekog običnog atmosferca, jer zaista nemam ambicije što se vožnje tiče, dosta važniji mi je komfor i pouzdanost automobila tj. jeftino održavanje. Ono što mi je dostupno kada sam gledao po oglasima je 1.2 TSI, ali pretražujući internetom svi popljuvaše ovaj motor i sad se zaista dvoumim oko kupovine. Veoma mi se sviđa Yeti iako je sad već diskontinuiran model.
Kakve su vaše preporuke, da li razmatrati kupovinu ovog automobila i dalje uzimajući u obzir sve navedeno i prelazak nekih 15000KM godišnje sa autom. Kakva su vaša iskustva sa njime? Zanima me aspekt održavanja kod ovih turbo benzinaca? Onaj Todorović je baš populjavao i taman razmišljam hajde i ako ode lanac svakih 50 hiljada kilometara, pa i to se zameni. Eventualno turbina jednom u radnom veku. To je trošak oko nekih 500injak evra. Međutim on reče da je kao i konstruktivno taj motor loš i da je za otpad na 150 hiljada kilometara. Video sam ih po oglasima i sa 300 hiljada pređenih, pa su mi njegove izjave malo upitne.
Uglavnom, meni su baš dostupni ti automobili sa oko 150 hiljada pređenih, pod uslovom da je to originalno. Šta mi vi možete preporučiti? Da bežim od ovoga sa mojim zahtevima i jurim kao nešto sigurno Golfa atmosferca ili ipak ne?
Takođe, zanimaju me cene delova koji isto po našim putevima lako da odu tipa kugle, krajnice, amortizeri i sl.?
I još jedna eventualna stvar jeste mogućnost preprodaje nakon tipa 3 godine, jer kako stvari stoje verovatno ću tada pisati iz neke strane države. Dakle, da li su problematični s tog aspekta ili postoji i dalje relativna potražnja za njima iako su diskontinuirani?

Nadam se da vas nisam udavio.
Hvala unapred svima  ^-^

Van mreže djordje48

Odg: Kupovina Yeti-ja u 2020
« Odgovor #1 poslato: 14. Avg, 2020. 13:01 »
Odlican auto, neces se pokajati. Mozes pogledati ocene u britaniji preko car wow kanala. Jeti je daleko pouzdaniji od nekih slicnih konkutenata kod mazde i renoa. A i daleko lepse izgleda u odnosu na njih ruku na srce :bravo: moze da se desi da je 1.2 imao probleme sa lancem na pocetku ali to ces lako da resis, cim kupis auto odradis mali i veliki servis i stvarno si miran posle 100 000 km i vise. Naravno uzmes neki INA set lanaca ne original. bravo2. Jeti je uvek trazen kod nas a kako vidim i oratim na mobile de i auto scaut ch veoma je trazen i napolju. Istakao bih varioflex sistem zadnjih sedista koji je odlican. Kolege koji voze jeti mogu ti dati cene delova, ali sa cenama delova skode pogotovo sto uvek imas popust u Krnjci u autocacku. Takve cene nema sanse da dobijes u dipemu u kompresoru i sl. Realno. Srecna kupovina :bravo: bravo2

Van mreže zix

Odg: Kupovina Yeti-ja u 2020
« Odgovor #2 poslato: 14. Avg, 2020. 13:34 »
Ја сам прешао скоро 100.000 км. Нисам имао никалвих проблема до сада. Никаквих замена делова нисам имао осим свећица на 60.000.
Ускоро ће бити кочнице за рад. Тако да, ако нађеш неки добро одржаван, препоручујем.
Није баш штедљив по граду. Шпиц у Београду са климом и лако оде на 13л. Иначе је просек 7. На магистрали 5.5-6.
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI 2012.

Van mreže Totaleksandar

Odg: Kupovina Yeti-ja u 2020
« Odgovor #3 poslato: 14. Avg, 2020. 20:34 »
Moje iskustvo je veoma pozitivno,vozim ga 8 godina,kupio sam ga novog i do sada sam presao 60000km,NIKAKAV problem nisam imao ni sa jednim delom na autu! Zamenio sam u Oktobru 2019 akumulator(i to samo iz predostroznosti) i u Junu 2020 nove letnje gume 18",samo sam radio redovne servise (ulje i filteri),pali,radi,vuce sve kao i prvoga dana,nikakve zvuke u kabini nije dobio,sva plastika u autu je utegnuta i ocuvana,moze da trosi i 4,7l a i 14-15l zavisno kako se vozi , ja ga vozim penzionerski svuda i po gradu i na autoputu,prosek mi je 6,5l do 8,5l,ja licno mogu preporuciti Yeti kao auto,ako je ovaj moj 1.2tsi dobar ,kakvi su tek jaci i bolji modeli,eto ti jos jedno iskustvo u vezi Yetija pa razmisli u koji ces auto uloziti novac,srecno sa kupovinom bilo kojeg auta!!!
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active Plus

Na mreži Baltazar

Odg: Kupovina Yeti-ja u 2020
« Odgovor #4 poslato: 14. Avg, 2020. 20:47 »
Onaj Todorović je baš populjavao
Nema taj pojma.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže djordje48

Odg: Kupovina Yeti-ja u 2020
« Odgovor #5 poslato: 15. Avg, 2020. 08:53 »
Todorovica placao nisan i reno.  >:(



Pretraga foruma [Google]