Autor Tema: Fabia 1.6 16v - Problem sa palenjem  (Pročitano 663 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gagi82Započeo temu

Fabia 1.6 16v - Problem sa palenjem
« poslato: 31. Maj, 2023. 12:01 »
Pozdrav svima. Na poslu imamo fabiu combi 1.6 16v (77kw, benzin) 2009 godiste. Auto je kupljen nov i do sada se odrzava u ovlastenom servisu, prije nekih 15 dana uradjen servis ulja i svih filtera, trenutno na autu oko 155 hiljada predjenih. Do sada osim redovnih servisa nikad nije bilo nikakvih problema.
Zadnjih par dana dešava se problem da auto ponekad nece da upali kad je zagrijan. Ujutro Upali na pola ključa bez problema. kolega koji vozi auto kaže da mu se ovo desilo već nekoliko puta, juce sam se i ja uvjerio u to. Okreneš ključ, auto samo vergla onako konstatno, kao da nema goriva. Kad se malo ohladio, upalio je bez problema. Inače motor radi normalno, prima gas kako treba, ne izbacuje nikakvu grešku. Prije 2 mjeseca je stavljen nov akumulator tako da ni tu nema problema. Postoje li mogućnost da problem prave senzori radilice ili bregaste kao kod nekih drugih auta (prelistao sam malo forum i nisam našao da se neko zali na njih), ili postoji neka druga stvar na koju bi trebalo obratiti paznju? vidim da je neko pominjao nekakav ventil benzinskih isparenja kao i pumpu goriva.  Ovlasteni servis nam nije bas blizu, pa u tom slucaju krece opet procedura sa zakazivanje termina, vjerovatno i ostavljanjem auta kod njih par dana a mozda je neka sitnica u pitanju. Inače privatno ne vozim skodu pa ne znam puno nekih detalja o njima.
  • Vozi: Fiat Punto mk2 2009

Van mreže hirurg

Odg: Fabia 1.6 16v - Problem sa palenjem
« Odgovor #1 poslato: 31. Maj, 2023. 12:15 »
Moguce senzor radilice ili bregaste. Takodje i pumpa goriva. Bez dijagnostike nagadjanje.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020



Pretraga foruma [Google]