ŠKODA Octavia > OCTAVIA 2020

Pomoc oko Start-Stop sistema

(1/8) > >>

Ljahze:
Pozdrav,
od pre par dana sam vlasnik Skoda Octavia 4, 2.0TDI,DSG i trebao bi informaciju u vezi Start/Stop sistema.
Naime,primetio sam da vozilo skoro pa nikako ne pali Start/Stop i ako je u opcijama ukljucen.
Daleko od toga da mi to nedostaje,ali vozilo je u garanciji pa ako nesto nije u redu da mogu na vreme da reagujem kod prodavca.
Na instrument tabli stoji znak Start/Stop koji je prekizen,ne znam da li tako treba ili mi to pokazuje da je iskljucen,a u opcijama je ukljucen.Ili se taj znak pali samo kad je sistem aktivan.
Sva vozila koja sam koristio,a da su imala S/S sistem odmah po"stajanju"gase motor dok mi se na ovoj Skodi za ovih par dana to desilo samo dvaput bez obzira da li je motor zagrejan ili ne,u kom je rezimu voznje itd.
Ne znam ni koje uslove voznje treba da vozilo ispuni pa da bi S/S sistem reagovao.
Kako kod vas S/S radi i da li je ovo kod mene neuobicajna pojava ili normalna?

hirurg:
Da li budu putnici vezani

Ljahze:
Ovih para dana koliko je vozilo u mom posedu samo sam se ja vozio u njima tj.nije bilo putnika i naravno,vezan bio.

hirurg:
Trebalo bi da ima radnu temp i svi vezani. To je osnovni uslov da to radi.

Ljahze:
Ispunio sve te uslove.
Kad sam imao probnu voznju koja je bila 50-tak kilometara,motor se gasio i palio prilikom voznje.
Obzirom da se auto kuca u kojoj sam kupio vozilo nalazi 200km od mog mesta stanovanja i da sam na autoputu nailazio na zastoje (kreni/stani),ne secam se da se vozilo ni jednom ugasilo.Juce presao stotinjak kilometara,ni jednom se nije ugasilo i ako je radna temperatura bila postignuta i vozac vezan.
Tek danas sam prvi put zapazio da mi se u jednom trenutku vozilo na semaforu ugasilo,ali nisam uspio pogledati na instrument tabli da vidim sta se desava sa znakom S/S .

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju