OSTALI FORUMI > Auto Moto Forum

Kasko osiguranje, polisa, premija, ponuda, naplata, popravka...

(1/16) > >>

Karlheinz:
Da li vam je osiguran auto kasko polisom? Moj (2008) jeste ali pošto je polisa poskupela, razmišljam da li da je obnovim. Plus, odavno nema neku veliku vrednost (relativno) i auto nema rizik od krađe (garaža).
Čije kasko osiguranje je povoljno a pouzdano kod eventualne naplate?

Da li ste prijavljivali neku štetu skoro? Čuo sam da su pooštrili neke kriterijume, šta to znači?
Za neznatno oštećen (malo zagreban) branik, šta mogu da očekujem? Farbanje celog ili samo tog ćoška?
Za ulubljena vrata (prečnik 3x3cm, nije pukao lak), šta će osiguranje da kaže?

dejank:
Nisam cuo ni za kakvo poostravanje, mada nije da sam se nesto raspitivao.
Prijavljivao sam neku stetu pre par meseci, napisah ovde par detalja http://forum.skodaforum.rs/spolja-unutra/limarija-kod-ovlascenih-servisa/msg70368/#msg70368

Kontam da bi branik trebalo ceo da ti urade, a isto i za vrata, bar ja ne bih pristao na drugacije.
Ja sam inace kod wiennera i s njima do sada nisam imao problema oko naplate stete (bilo je i sa proslim autom prijava steta).

observer:
Uvek na ovo pitanje dajem isti odgovor: staviti zeder i eventualno alarm i rizik od kradje je prepolovljen (najmanje). Ako imas garazu to je dodatni plus jer smanjuje verovatnocu ostecenja na parkingu takodja za bar 50% (ako se auto vozi svaki dan).
Rizik od stete u saobracaju sopstvenom krivicom svedes na minimum tako sto pojacas koncentraciju, gledas oko sebe, ne razgovaras sa saputnicima, ne cackas mobilni, radio, navigaciju...
Dakle ostaje steta od drugog ucesnika u saobracaju (mada je i ona minimizirana dobrom primenom prethodnog stava) a to pokriva i obavezno osiguranje.
Ja prednost kaska zaista ne vidim.
Vozim vec 25 godina bez toga, za 25 godina sam tako ustedeo bar 15.000 eur sto je prakticno vrednost celog novog auta. Dakle, totalku pokrivas sam sebi, na duzi rok.
Dakle, lovu za kasko odvajajte u sopstvenu kasicu prasicu, vise se isplati.

slobodanalex:

--- Citat: observer  20. Nov, 2017. 19:48 ---Dakle ostaje steta od drugog ucesnika u saobracaju (mada je i ona minimizirana dobrom primenom prethodnog stava) a to pokriva i obavezno osiguranje.
--- Kraj citata ---

Pa bas i ne pokriva, ja sam imao ucesce u steti 30% zato sto je auto stariji od 4 god. Samo do 4 god starosti isplacuju 100%. Kod nekih osiguravajucih kuca imas ucesce i za rad i za delove kao sto sam ja imao slucaj sa milenijum osig. Ddor, dunav placaju rad ali ima ucesce za metalne delove... Pisao sam im zalbu, prigovor savetovao se sa pravnikom ali bezuspesno, morao sam platiti za far, masku, lajsne branika iako nisam bio kriv. Obrazlozenje je: nisu novi delovi posto nije nov auto i obracunavaju tzv amortizaciju... savet je bio kasko, koji bi pokrio razliku u amortizaciji...Sve je to lopovska banda...

aleksandarzlatic:
Ja takve probleme nisam imao, mada su me malo zatezali...
Sredio sam Corsu C 2003 godiste, dobio kompletno farbanje u ovlascenom Opel servisu koji sam ja izabrao, oni se jesu bunili ali ja sam insistirao da sve ide po Opelovim pravilima a to je otprilike bilo:
- kompletno farbanje
- yamena svih lajsni na vratima
- zamena Opel oznaka, znaka, oznake 1.7 DTI, Corsa, Opel...

Milina jedna, nista nisam platio...
Vrlo je bitno proveriti sve stavke pre uzimanja kasko osiguranja jer uvek imas napisano malim slovima svasta...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju