Autor Tema: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.  (Pročitano 3990 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StoleFacaZapočeo temu

Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« poslato: 08. Nov, 2022. 15:25 »
Pozdrav ljudi,

Od skora sam vlasnik Škode, po prvi put. Kupio sam novog Kodiaqa 1.5 tsi, Style oprema i za ovih desetak dana koliko ga vozim, prezadovoljan. Auto je avion.

E sad zanima me da li postoji neka opcija dodavanja dodatnih funkcija?

Hteo bih da dodam auto-regulisanje dugih svetala i mozda prepoznavanje znakova.
Dodao sam Function and Drive paket opreme, tako da auto ima multifunkcionalnu kameru. Ja sam mislio da to podrazumeva da ce imati prepoznavanje znakova ali nema. Isto tako ima matrix farove sa afs1 funkcijom, ali nema regulaciju dugih svetala, a voleo bi to da imam.

Jel moze to nekako da se doda il slaba vajda?


Pozdrav!
  • Vozi: Kodiaq 1.5 tsi Style

Van mreže vojkan85

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #1 poslato: 08. Nov, 2022. 15:45 »
Apsolutna preporuka za kolegu Dixon-a, CodeGoat. Meni je pakovao ACC, dodatna kodiranja, svoj auto u potpunosti smem da poverim njemu i da znam da ce da uradi to kako treba.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže StoleFacaZapočeo temu

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #2 poslato: 08. Nov, 2022. 15:49 »
Hvala na odgovoru! Jel to utice na garanciju?
  • Vozi: Kodiaq 1.5 tsi Style

Van mreže vojkan85

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #3 poslato: 08. Nov, 2022. 15:53 »
Da te ne slazem, ne znam. Ako vec imas sve to, a nije aktivirano, to je ciganisanje Skode. Zato sve to lepo moze da se ukodira, aktivira itd. Jako su upitne garancije na kolima. Sta je tacno i kako se tumaci. Isto kao sto na lak valjda daju 3 godine ali ako kamencic udari o limariju i probije lak, nemaju nista sa tim. Cemu onda garancija? Ja bih sve aktivirao, za lepsi i bolji ugodjaj u voznji.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže StoleFacaZapočeo temu

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #4 poslato: 08. Nov, 2022. 15:57 »
Ima smisla. Jos jedna stvar mi je kod Škode nelogicna. Zasto te stvari nisu stavili u prodavnicu na infotainmentu? Ima nekih gluposti ali dodatnih funkcija nema.
Mislim svima je u koristi, oni meni ono sto mi treba, ja njima novac.
  • Vozi: Kodiaq 1.5 tsi Style

Van mreže vojkan85

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #5 poslato: 08. Nov, 2022. 16:00 »
Da bi ti ponovo naplatili aktivaciju x2.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži dixon

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #6 poslato: 08. Nov, 2022. 16:53 »
Okreni me sve cu ti objasniti...

066/57-47-336
www.codegoat.rs

Na mreži dixon

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #7 poslato: 08. Nov, 2022. 17:04 »
Vojo hvala na preporuci :)

Van mreže fobia24

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #8 poslato: 08. Nov, 2022. 19:28 »
Preporucujem ti da uz nov auto uzmes i obdeleven sa kojim mozes na on/off da ukljucujes dosta opcija. Redovno dodaju neke opcije i valja ga imati. Ja sam za moju kad sam je uzeo neke opcije kodirao u servisu koji se time bavi u Sloveniji i kad sam uzeo obdeleven vidim da sam imao sve to u programima i jos vise. Na oktaviji nemam puno sta da ukljucim jer fabricki imam skoro sve, ali sam na kodijaku ambition plus od mojih ukljucio vise opcija. Nisam zadovoljan kako radi prepoznavanje znakova. Dosta slabije nego na mojoj oktaviji gde sam imao iskonfigurisano. Naime, na kodijaku ta opcija ne vuce podatke iz navigacije, vec samo fizicki vidi znakove.
Sto se garancije tice, ako pitas servis dobices odgovor koji mozes ocekivati, ali upitno je sta bi bilo da ti zaosta treba garancija. Jer ne moze uticati tvoje kodiranje na npr neki fizicki nedostatak na delovima.
Nije mi jasno oko matrix farova i funkcije automatskih dugih svetala. Jer ja imam matrix na novoj oktaviji i ne treba tu auto duga jer matrix to radi. On osenci vozila koja dolaze u susret ili su ispred i nema potrebe da gasi duga.

Van mreže StoleFacaZapočeo temu

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #9 poslato: 08. Nov, 2022. 19:37 »
Hvala druze puno na odgovoru! Pogledacu ovo za obdeleven.
Sad bas istrazujem ovo za duga svetla i matrix farove. Ono sto meni treba je ovo sto matrix radi, da iskljuci neke snopove automatski kako ne bi zaslepeo druga vozila.
Mislio sam da mi za to treba auto high beam control al izgleda da ne treba. Jbga noob sam.
  • Vozi: Kodiaq 1.5 tsi Style

Na mreži dixon

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #10 poslato: 09. Nov, 2022. 01:23 »
Ajde objasni mi kako matrix to radi?! Uz pomoć kamere, to se zove high beam assist odnosno u matrix varijanti je dynamic light assist..

Na mreži observer

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #11 poslato: 09. Nov, 2022. 09:52 »
Takođe preporuka za OBD11, imaš mogućnost da po želji uključiš i ponovo isključiš opcije (mada jednom kad se namesti nema potrebe da se dalje dira). Imamo ovde temu o OBD11 pa pregledaj malo.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže DarkoNS1987.

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #12 poslato: 10. Nov, 2022. 01:04 »
Hvala druze puno na odgovoru! Pogledacu ovo za obdeleven.
Sad bas istrazujem ovo za duga svetla i matrix farove. Ono sto meni treba je ovo sto matrix radi, da iskljuci neke snopove automatski kako ne bi zaslepeo druga vozila.
Mislio sam da mi za to treba auto high beam control al izgleda da ne treba. Jbga noob sam.
Slikaj farove, mozda nisu matrix.
  • Vozi: Octavia 1.6 tdi 2018. Style

Van mreže StoleFacaZapočeo temu

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #13 poslato: 10. Nov, 2022. 10:02 »
Evo slika.
  • Vozi: Kodiaq 1.5 tsi Style

Van mreže DarkoNS1987.

Odg: Dodavanje dodatnih funkcija posle kupovine.
« Odgovor #14 poslato: 10. Nov, 2022. 10:22 »
To nisu matrix farovi vec "obicni" led farovi.
  • Vozi: Octavia 1.6 tdi 2018. Style



Pretraga foruma [Google]