Autor Tema: Superb gubi rashladnu tecnost  (Pročitano 7185 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže vrloradZapočeo temu

Odg: Superb gubi rashladnu tecnost
« Odgovor #15 poslato: 23. Dec, 2023. 14:58 »
Moje iskustvo sa slilcninm problemom pre par godina....Primetim, kad god pogledam pod haubu da mi malo nedostaje antifriza i pocnem po malo da dolivam...Gledam uokolo, sve suvo, nigde ne kapa, ispod motora sve uvek suvo...U bufonu antifriz cist, ulje u motoru uredno...na izgled sve je u redu. I to traje nekih 5,6 meseci..I jednog decembarskog dana, krenem da zatvorim vodu u vikendici, dollijem malo antifriza DO MAKSIMUMA, i nakon 20 km upali mi se lampica sa zvucnim signalom. Stanem sa strane, kad ono fali malo do ispod minimuma. A nigde nista ne curi niti kapa, bar da ja vidim...Dolijem do maksimuma i polako se vratim kuci tj, direktno do mog majstora...polako.....I sta je bilo, pukao hladnjak. Stavljen nov Valeo hladnjak i od tada, sem zamene nema potrebe za nikakvim dolivanjem...
Nekako mi deluje neverovatno da u ovlascenom servisu to ne bi primetili u mom slucaju prilikom inspekcije kada su testirali sistem pod pritiskom. Ne znam da li se tom prilikom dodaje i nekakav kontrast koji bi se lakse primetio prilikom curenja?
  • Vozi: Skoda Superb 2.0TDI DSG 2019 Ambition Plus

Na mreži wkobre

  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži wkobre

Odg: Superb gubi rashladnu tecnost
« Odgovor #17 poslato: 24. Dec, 2023. 10:14 »
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K



Pretraga foruma [Google]