Autor Tema: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)  (Pročitano 218251 puta)

ivanovitzz, m@c|-|oR, Mareska, Zdushan, slavisa982, Ljuba, dRagojlo, Ćuree89, mtesic, Marjan984 i 53 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži sheytan

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1110 poslato: 07. Jan, 2024. 09:21 »
Hvala!!!

Da li je ovo bolji izbor od Ultra C3 Shella?   https://xado.rs/automobili/ulja-za-motor/xado-motor-oil-5w30-c4
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.

Van mreže Stalker

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1111 poslato: 08. Jan, 2024. 10:43 »
Otrcano zvuči ali ne bih upoređivao "babe i žabe" (C3 i C4).
Ako bi smo upoređivali isti nivo (Shell Helix Ultra Professional AR-L 5W-30 i pomenuti Xado) uvek bih pre izabrao Shell (iako je dobar deo cene brend(ing)).
Xado je ipak manje poznat i mnogo manji proizvođač ... i manje "evropski orijentisan".
Iskreno, čuo za njih ali NE znam mnogo (o njima). Za "revitalizante" sam izuzetno sumnjičav.
Po reklami zvuče skupo (svakako bar nisu jeftiniji od premium brendova) a ako je tako sigurno nije isplativo, ako je jeftinije ... pa i da se razmotri (mada onda ide sumnja da li išta od marketinga drži vodu ... i tako u krug).
Između (jakog i viđenijeg) člana ATIEL-a i "no name" (ili makar "? name") odlučio bih u milisekundi.

Na mreži sheytan

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1112 poslato: 17. Jan, 2024. 10:34 »
Kolega Stalker, ovo ulje bih mogao znatno povoljnije uzeti, od proverenog dobavljača:  https://ovlasceniservis.com/ulje-za-motor-valvoline-synpower-mst-c4-5w30-5l-ic-c41975

Verovatno je dobar izbor?


Drugo, bitnije pitanje: da li se savremena ulja mogu koristiti npr. 2 godine, ili stvarno nakon godinu dana dođe do ozbiljne degradacije svojstava, bez obzira na osnovni kvalitet konkretnog ulja? Pitam, jer baš otac(Qashqai) vozi jaaako malo, mislim ispod 5.000km/god...
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.

Van mreže Stalker

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1113 poslato: 22. Jan, 2024. 22:06 »
Da, pomenuto Valvoline ulje je vrlo dobro i svakako nema greške sa istim.
Ulje se može koristiti i dve godine ALI ako je tih 5000 km samo po gradu (i to kratke relacije bez zagrevanja motora na radnu temperaturu) onda je to kao da ste prešli 2-3 x više pa je bolje zameniti na godinu dana. Ako se jednom mesečno (ili tako nešto) odveze bar 20-30 km odjednom (i to redovno) onda je dve godine dostižno (sasvim o.k.) za takav slučaj.

Van mreže Nino

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1114 poslato: 03. Feb, 2024. 17:27 »
Pozdrav svima,

Od prošle godine sam ponosni vlasnik Škode Octavio A5 sa 1.6 MPI motorom (BSE).

Na prvom servisu majstor mi je sipao ulje Castrol 5w30 međutim kako su kilometari odmicali primetio sam povećanu potrošnju istog.

Zamolio bih Vas da podelite Vaša iskustva u vezi sa markom i gradacijom ulja kao i sa potrošnjom jer sam mišljenja da je 5w30 retko ulje za ovaj model motora.

Hvala.
  • Vozi: Škoda Octavia A5

Na mreži Ćuree89

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1115 poslato: 04. Mar, 2024. 00:03 »
Pozdrav, koje ulje sipati i koju marku preporucujete u oktaviju 2.0 4x4 110kw
Kilometraza je 260000h.
Hvala Unaprijed.
  • Vozi: Skoda ocatvia II 1.9tdi 77kw 2004

Van mreže Stalker

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1116 poslato: 05. Mar, 2024. 07:58 »
Moglo bi i malo preciznije (da bude postavljeno pitanje).
Pretpostavljam 2.0 TDI iz III-jke.
SAE 5W-30 sa VW 504/507 ... eventualno 5W-40 uz 505.01 ali i ACEA C3.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1117 poslato: 26. Mar, 2024. 21:47 »
Поздрав,
Данас ми у Опела на редовном сервису у гаранцији сипаше ово уље са слика.
Дефинитивно није моја област, али никад нисам чуо за овог произвођача, и мало ме збуњује што се на слици спомиње и ДПФ, а ауто је бензинац, без тих грозоморних трословних скраћеница.
Имате ли какво искуство и мишљење у вези са овим уљем?
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže hirurg

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1118 poslato: 26. Mar, 2024. 22:30 »
Zeljo, ako moze broj servisa. Uzeo bi i ja za naredne servise. Ako moze bacva, da imam za 10 godina bar. Vidi se da je kvalitetno, ulijeva povjerenje :)
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži wkobre

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1119 poslato: 26. Mar, 2024. 22:45 »
@zzeelljjkkoo U Pakistanu ga dosta hvale. Pogodan je i za žuljeve, može i friteza  =))
A na drugom sajtu, od ukupno 2 što postoje gde se pominje, isti Motul   :))
Videćemo koliko će trajati opelo sa tim kandilom, čuj mene uljem  :B=) :B=)  :B=)
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1120 poslato: 27. Mar, 2024. 08:02 »
Господо, много сте неозбиљни!  :))
У овој теми форумаши постављају питања а ЈЕДИНИ одговара гдин STALKER!
Бандо неозбиљна!  =))
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži mtesic

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1121 poslato: 27. Mar, 2024. 08:09 »
Ne znam šta vam nije dobro sa tim uljem, mogli biste obrazložiti.
Da sam u Belgiji i da ga vidim u prodavnici, kupio bih ga bez problema.
Čekako Stalkera.
« Poslednja izmena: 27. Mar, 2024. 08:19 mtesic »
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)

Na mreži wkobre

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1122 poslato: 27. Mar, 2024. 13:58 »
Sve je ok, samo malo zezam Željka  :RR)
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1123 poslato: 27. Mar, 2024. 14:17 »
Тражићу надокнаду за нанешену ми душевну бол!  ;)
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže Stalker

Odg: Saveti za motorna ulja. Piše STALKER (vidi prvu poruku!)
« Odgovor #1124 poslato: 30. Mar, 2024. 17:02 »
Иако се начудити не могу, одакле толика инвентивност наших добављача, немам већих примедби за избор (произвођача/лепиоца етикете).
Дакле, радије би увезли из Северне Кореје само да га нема код нас (и били "ексклузивни" што је реликт прошлости из социјалистичких дана, сада тога нема) него купили од другог увозника (или сами купили) нешто што је код нас (бар) познато.
Мањи (?) или средње велики произвођач (кажу раде "private label" а личе да су баш такви) из Белгије. Или они раде још 5-6 бренда или се њихова уља раде са још толико код других.
Како год, понека од њихових уља имају и понеко одобрење. Овде је то (изгледа) VW 504/507.
Што се тиче Опела, одобрење које се наводи је Dexos2  Gen2, бар је било, па по преузимању од стране PSA групе, сад се зове другачије. Но, све у свему јесте за модерне моторе који се уграђују у Опел.
Дакле, мањи и мање познати а и нови (из 1998.) произвођач (дистрибутер) мазива, из земље која са Холандијом највише умешава уља у Европи. Не може бити лоше, али заиста нисам љубитељ (бар у недостатку више инфорација, сад сам прегедао мало више, пре овога само сам знао да постоје без икаквих других детаља).
Поздрав!
Извињавам се на кашњењу.



Pretraga foruma [Google]