Autor Tema: Pomoc oko Start-Stop sistema  (Pročitano 958 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #30 poslato: 24. Mar, 2024. 09:09 »
Dijagnostikom može da se ugasi start stop do neke 2020god tj. do Golfa 8, Oct 4 ....
Овако нешто је мени одговорила и екипа из ОБД11 када сам их питао, али опет мислим да се СС може искључити дијагностиком и код новијих возила, јер када са ОБД11 приступиш возилу, у појединим јунитима имаш опцију "Activation of start-stop function", где можеш изабрати "active" или "not active".
Могуће је пре да је у питању нека правна цака и обавеза према некој од ЕУ еколошких регулатива.

Нисам пробао, али ценим да се тако СС ипак може регуларно дијагностиком искључити.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže hirurg

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #31 poslato: 24. Mar, 2024. 10:01 »
Ma ok to, nego ne vidim kakva je steta ako se iskpoca ta start stop klema. Nema greske na kompjuteru osim u poruci sto stoji da ss nije u funkciji, bar sto se tice novog modela oktavije.
To kad iskopcas. Auto puni akumulator bez prave informacije. Ne vidi napon kako treba. A to za novu vrstu akumulatora nije ok. Takodje nije ok za sekundarnu pumpu ulja u automatskom mjenjacu.

@zzeelljjkkoo
Dobro si ti to istrazio. Ja sam bio pokusavao. I naravno nisam uspio da ga ugasim. Da li sam negdje propustio jos nekakav on off nisam skonto :)
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži AcoSk

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #32 poslato: 24. Mar, 2024. 10:56 »
Ma ok to, nego ne vidim kakva je steta ako se iskpoca ta start stop klema. Nema greske na kompjuteru osim u poruci sto stoji da ss nije u funkciji, bar sto se tice novog modela oktavije.
Odgovorio ti je hirurg.
Racunar ne vidi napone i amperazu punjenja i praznjenja, pa pored ostalog sigurno da skracuje i vek akumulatora.

I takodje prijavi permanentnu gresku, ali ne u motornom racunaru pa nemas check engine, vec u, ako se ne varam, Gateway modulu.

Za sada ne moze da se ugasi start stop posle neke 2020.god.
Ne pricam o OBD11, vec o svim alatima.
Potvrdio mi je i clan @dixon

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #33 poslato: 24. Mar, 2024. 11:06 »
Dobro si ti to istrazio. Ja sam bio pokusavao. I naravno nisam uspio da ga ugasim. Da li sam negdje propustio jos nekakav on off nisam skonto :)
Ја сам се само теоретски бавио овим, листајући опције у ОБД11, али се сећам да сам у преко неколико модула/јунита видео опције око деактивације СС, тако да је једина опција примена методе МУП (Метода Узалудних Покушаја), уз прецизну евиденциу шта је промењено па да се све врати у првобитно стање ако не успеш.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #34 poslato: 24. Mar, 2024. 11:11 »
Za sada ne moze da se ugasi start stop posle neke 2020.god.
Ne pricam o OBD11, vec o svim alatima.
Potvrdio mi je i clan @dixon
Дефинитивно онда има неко подешавање/параметар који произвођачи аутомобила неће/не смеју да открију произвођачима софтвера.  :(
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže fobia24

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #35 poslato: 24. Mar, 2024. 19:35 »
Startstop se moze ugasiti za svaku voznju posebno. Sistem je dosta unapredjen kod novih modela tako da upali auto kada se vozilo ispred odmakne. Kod mene radi dosta brzo tako da ga ne gasim nikad. Kod 2.0 tsi motora koji imaju DSG je ler gas uvek na 1000 obrtaja sto greje lamele tako da je u tom slucaju jako koristan. Kod slabijih motora sa DSG gde se ler gas spusti na 850 obrtaja je kvacilo rastereceno.

Na mreži AcoSk

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #36 poslato: 24. Mar, 2024. 20:11 »
Bas si uporan u promovisanju ne gasenja start stopa.
Ja ti garantujem da vise stete nanese autu nego koristi. Budi siguran da je SS samo fabricka "eco" fora.

Van mreže hirurg

Odg: Pomoc oko Start-Stop sistema
« Odgovor #37 poslato: 24. Mar, 2024. 21:29 »
Covjek je u Slo. Gore su nafurani ekoloski :) green green i samo green
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020



Pretraga foruma [Google]