Autor Tema: Problem sa menjacem  (Pročitano 2899 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže .Alex-Započeo temu

Problem sa menjacem
« poslato: 29. Maj, 2019. 00:53 »
Pozdrav ljudi, pre par dana desio se problem sa menjacem. (Octavia Vrs 2002, manuelni, 5 brzina). Vozio sam normalno auto, spustio u nizu brzinu i cim sam pustio kvacilo nesto je puklo. Imao sam osecaj kao da sam pregazio neki veci kamen, odmah sam stao da vidim sta se desilo. Kamena nije bilo, na autu se culo neko lupkanje. Dok auto stoji u leru i dalje se cuje taj isti zvuk, kada pritisnem kvacilo u leru zvuk se izgubi, i kada se polako ubrzava tada se isto nista cudno ne cuje... U svi ostalim slucajevima nesto lupka ili zvekece kako god, sto se brze krecem jace se cuje, na motornom kocenju takodje, cim je menjac pod opterecenjem... Inace sto se tice brzina sve je normalo, u svaku brzinu ulazi normalno, kvacilo lepo odvaja. Majstor koj bi trebao da mi skine menjac moze tek posle subote, ima veliku guzvu. On sumlja na "snop lezaj" ako se tako kaze, po ovemo sto sam mu reko sta mi se desilo i po tome sto je mogao da vidi i sam. Rekao mi je da nista tacno ne moze da mi kaze dok ga ne skine...  Zanima me vase misljenje, unapred zahvalan!
  • Vozi: Skoda Octavia 1.8t 2002 Vrs

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #1 poslato: 29. Maj, 2019. 02:52 »
Nesto kod seta kvacila je puklo , mozda cak i zamajac . U svakom slucaju nemoj da vozis auto dok majstor ne skine da vidi sta se desava .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži petarp031

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #2 poslato: 29. Maj, 2019. 06:42 »
Po opisu problema, bojim se da je majstor u pravu, cim ti stisnes kvacilo zvuk se gubi. Da je nesto do seta kvacila, recimo druk lezaj, zvuk se ne bi cuo na leru sve dok ne stisnes kvacilo, ovako se tebi zvuk gubi kada stisnes kvacilo, sto ce reci da su najverovatnije neki lezaj snopa menjaca. Cesto se desava ako je u menjacu falilo ulja da napravi ovako ostecenje.
Voleo bih da je Bucina konstatacija tacna, ali se bojim da po opisu imas problem u menjacu.
Javi sta majstor kaze, ako bude potrebna popravka, ima covek u Sapcu koji odlicno radi menjace i ima puno delova za taj tip menjaca, inace nije skup.
Pozdrav

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #3 poslato: 29. Maj, 2019. 12:20 »
Imao sam.slicnu situaciju gde smo mislili da je menjac bilo je da se zamajac kompletno zeznuo ali nek javi sta je bas me zanima . Polovan menjac nije skup , tj tvrdim da jeftiniji od popravke .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži petarp031

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #4 poslato: 29. Maj, 2019. 12:22 »
Ne bih rekao, popravka moze biti i 70 ak evra, a za menjac je pitanje da li ce naci sa potpuno istim prenosom.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #5 poslato: 29. Maj, 2019. 12:28 »
Stvarno mislis da su od octavije 1.8t menjaci razliciti ?
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži petarp031

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #6 poslato: 29. Maj, 2019. 12:30 »
Mislim, na rs octavia druga ide 120 kmh, treca 170. Na 1.8t 4x4, druga ne verujem preko 90. Nisu dzabe oznake menjaca navedene u gepeku na nalepnici.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #7 poslato: 29. Maj, 2019. 12:38 »
Ne pominje niko 4x4 , taj menjac veze nema ni vizualno sa obicnim . Octavia 1.8t od 150ks i vrs od 180 imaju isti menjac . Licno sam menjao , i auto se vozi i dan danas bas sam ga video pre neki dan u plani . A zbog 30 konja da menjaju menjac i da prave novi , malo im se ne isplati .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži petarp031

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #8 poslato: 29. Maj, 2019. 12:41 »
Mozes da posaljes oznaku tog menjaca da uporedim sa mojim? Ne kazem da ne moze da se stavi i da auto radi, prenosni odnosi nisu isti. Generalno, svi menjaci u octavia i g4 su potekli iz dvojke golfa, svi su slicni.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #9 poslato: 29. Maj, 2019. 12:49 »
To je tacno da je stara generacija menjaca . Poslacu ti cim budem na placu .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže .Alex-Započeo temu

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #10 poslato: 29. Maj, 2019. 13:29 »
Hvala ljudi na odgovorima. Nadam se da ce me majstor pozvati do kraja nedelje, posto retko kad ispostuju to sto su rekli... Nestrpljiv sam kad ne znam sta je tacno sa autom. Ako vas zanima mogu snimiti klip kako radi u leru, ne bih da ga vozim da ne prejebem jos nesto, ako vam to nesto znaci. Sto se tice menjaca ne znam koji pasuje sa drugih modela, oznaka mog menjaca je O2J - EHA.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.8t 2002 Vrs

Van mreže .Alex-Započeo temu

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #11 poslato: 29. Maj, 2019. 13:37 »
I da zaboravio sam da kazem da sam primetio da je papucica kvacila sada tvrdja. Kada nadrukam papucicu postane meksa. Ako to ima veze sa time
  • Vozi: Skoda Octavia 1.8t 2002 Vrs

Na mreži AcoSk

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #12 poslato: 29. Maj, 2019. 13:37 »
Ja takodje mislim da se neki od lezajeva u menjacu raspao. Svakako ne bi trebao da vozis da ne podleti pod zupcanik i zezne menjac skroz na skroz.
Sto se tice zamene, nije to problem zameniti (meni je drugar na oct a5 menjao).

Na mreži petarp031

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #13 poslato: 29. Maj, 2019. 14:43 »
Hvala ljudi na odgovorima. Nadam se da ce me majstor pozvati do kraja nedelje, posto retko kad ispostuju to sto su rekli... Nestrpljiv sam kad ne znam sta je tacno sa autom. Ako vas zanima mogu snimiti klip kako radi u leru, ne bih da ga vozim da ne prejebem jos nesto, ako vam to nesto znaci. Sto se tice menjaca ne znam koji pasuje sa drugih modela, oznaka mog menjaca je O2J - EHA.
Kod mene je takodje EHA menjac koji ide jedino na 1.8t 132kw, prilog slika. Razliciti su prenosi, ne kazem da ne moze drugi menjac da se stavi, ali nece biti identicno kao fabricki.


Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Na mreži petarp031

Odg: Problem sa menjacem
« Odgovor #14 poslato: 29. Maj, 2019. 14:51 »
Jos jedna stvar, najslicniji prenos imaju menjaci EXE takodje za 132kw i DBZ od 110kw. Jedina razlika krajnja brzina u 4. i 5. Stepenu je niza, ali je mala razlika. Izvor briskoda.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka




Pretraga foruma [Google]