Autor Tema: Zapremina rezervoara - staje više goriva?  (Pročitano 18354 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Markkoni

Odg: Zapremina rezervoara - staje više goriva?
« Odgovor #30 poslato: 27. Apr, 2022. 09:33 »
Evo podatak za rezervoar na Superbu... (X0 - FWD, X1 - 4WD)



Van mreže observer

Odg: Zapremina rezervoara - staje više goriva?
« Odgovor #31 poslato: 27. Apr, 2022. 09:54 »
Sva VAG kola imaju veću efektivnu zapreminu rezervoara (u Fabiju mi je stajalo uvek preko 50 litara a nominalna zapremina je bila valjda 45 litara).
Ne želi uvek svako da vas prevari, previše smo "naštelovani" na prevare i međusobno nepoverenje.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Baltazar

Odg: Zapremina rezervoara - staje više goriva?
« Odgovor #32 poslato: 27. Apr, 2022. 19:54 »
Ni za Rapida ne piše nigde da je rezervoar 65 litara pa jeste. Ne znam da li kod Superba ima tzv. ventil za odušak? U tom slučaju je razumljivo.
Rapid ima rezervoar od 55 l. Ima ih koji na silu sipaju u deo za sirenje goriva pa naguraju preko 60.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži Markkoni

Odg: Zapremina rezervoara - staje više goriva?
« Odgovor #33 poslato: 27. Apr, 2022. 20:19 »
Na koju silu? :)
Ja 240.000 km "na silu" sipam u 2 auta (u Fabiju 55, u Rapid 65) svaki rezervoar.
Ta zapremina je prikazana u homologacionoj dokumentaciji i ne vidim nikalav problem da se rezervoar u potpunosti puni.
Misliš li da je Superbu potrebno 22 lit. zapremine za "širenje goriva"?

Na mreži Baltazar

Odg: Zapremina rezervoara - staje više goriva?
« Odgovor #34 poslato: 28. Apr, 2022. 15:32 »
Drago mi je ako uvek punis do 55, odnosno 65 i nemas problema. Ja se drzim kako fabrika kaze, jedino ako mi nekad radnik na pumpi naspe sa stiskanjem prekidaca i ja pred neki duzi put.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži Markkoni

Odg: Zapremina rezervoara - staje više goriva?
« Odgovor #35 poslato: 28. Apr, 2022. 21:09 »
Stvarno nemam. Istina auto koristim svakodnevno, i neki prosek mi je 100 km dnevno. Ne bih napunio auto i ostavio ga leti na suncu tako par dana, ali to ne bih ni sa kolima koja nemaju ovaj odušak. Da je nebezbedno koristiti taj prostor ne bi nam ni dali mogućnost da ispustimo vazduh pri točenju i punimo ga.



Pretraga foruma [Google]