Autor Tema: CNG u Srbiji i G-Tec Škoda  (Pročitano 14703 puta)

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Mareska

Odg: CNG u Srbiji i G-Tec Škoda
« Odgovor #90 poslato: 05. Apr, 2024. 17:18 »
Bas tako.

@Mareska, ne znam zasto imas potrebu da spamujes temu i ubedjujes ljude da ne treba da kupe auto na metan (zato sto si ti kupio benzinca, a do juce si se kleo u dizela), a pritom si se i sam raspitivao i hteo da kupis metanca.
Shvati da metan bude i 200din/kg, opet se drasticno jeftinije vozi nego na dizel, a pogotovu na benzin. Pritom nema nikakvih posebnih odrzavanja u odnosu na benzinca, posebno dizela.
Molim te dozvoli da ova tema bude ono sto treba, a to je da da informacije potencijalnim kupcima vozilima na metan, a ne da ljude odvracamo od istog.
Samo prenosim iskustva kolega,ko god je kupio polovan auto na metan pokajao se.
  • Vozi: Passat

Van mreže Mareska

Odg: CNG u Srbiji i G-Tec Škoda
« Odgovor #91 poslato: 05. Apr, 2024. 17:20 »
Mora covek da opravda svoj izbor ( samom sebi izgleda pre svega).
A otud i onaj suludi nerealni primer potrošnje BG taksiste, koji jezdi noću praznim NBG bulevarima..
Počinjem da radim u 19h slozices se da grad od 2mil stanovnika ne moze tada da bude pust i tada trosi 8l(sto je opet smesno) u svakom slučaju i dugoročna potrosnja je ispod 7l.
Da dizel nikada vise u životu.
  • Vozi: Passat

Van mreže Sone

Odg: CNG u Srbiji i G-Tec Škoda
« Odgovor #92 poslato: 05. Apr, 2024. 18:11 »
Vec treci auto na metan,2 Fiata i 1 Skoda...svakome preporucujem metan ,ko vozi puno...Apsolutno nikada ni jedan jedini problem sa tim autima,osim potrosnih delova...

Naravno,samo fabricki metan
  • Vozi: Kamiq

Van mreže fobia24

Odg: CNG u Srbiji i G-Tec Škoda
« Odgovor #93 poslato: 05. Apr, 2024. 19:05 »
Ne nadjoh cenu metana u Srbiji? U Sloveniji je 1.29eur po kg.

Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: CNG u Srbiji i G-Tec Škoda
« Odgovor #94 poslato: 05. Apr, 2024. 21:43 »
Hvala svima na odgovoru

@Br@n@
Da slazem se da gepek moze da bude problem, mada generalno slabo vucem stvari u autu sa sobom, ali kada se krene na neki duzi put onda bi sigurno bilo veselo kako smestiti sve  =)) . Sto se karavana tice ne dolaze u obzir, nikako nisam ljubitelj istih, ima mozda par modela karavana koji mi se svidjaju i to je to, 95% su mi jako ruzni, jesu prakticni ali nije to za mene  :) , sto se tice vozila gledam Seat Leon, Golf 7, Astra K, Peugeot 308 (peugeot i astra nemaju opcije na metan ali ako se nadje dobar primerak onda dolaze u obzir), konkretan primerak (Golf 7 TGI DSG menjac) koji sada gledam ima jako finu opremu, nije ful ali ima sve sto treba pa cak i vise od toga  :))
Sto se kilometraze tice to je lutrija, pogotovo kod vozila iz uvoza, gotovo sam 100% siguran da je model koji ja gledam presao i vise od tih 250k koliko pise i to je verovatno nemoguce utvrditi.

Inace oko kupovine sam mozda i blizu odustajanja jer sam procitao brdo postova oko problema sa 1.4tsi (to bi trebalo da je to ovaj motor samo sto ima metan?), trose ulje, puca blok motora, lanac se isteze, neki kazu da je poprilicno trom na metan, slabo ide, problem sa diznama koje crkavaju zbog metana, da je za njih skuplje odrzavanje... Nisam posedovao do sada konkretni motor pa me ovakvi komentari malo i udaljavaju od kupovine. Generalno ne prelazim puno tako da mi ni potrosnja kod dizela nije strasna, ili ako bi kupio cist benzin, jedino sto malo nervira cesta regeneracija dpf-a i takodje najveci balkanski strah da ne ode plivajuci  :)) ili se zapusi dpf pa onda krece veselje da ga dovedes u prethodno stanje... ali sam misljenja ako moze za isti/slican novac prilikom kupovine da se uzme nesto sto je jeftinije za dzep kasnije, necu ustedeti milione ali zasto da ne.
Sto se dostupnosti metana tice u mom mestu ima samo jedna pumpa na kojoj ima metan, udaljena od mene nekih 7/8 kilometara tako da i to nije problem, sa mojim nacinom voznje racunam jednom u nedelju dana odlazak na pumpu (ako je tacna informacija koju sam nasao da sa jednim rezervoarom metana prelazi 250/300km) a uz to takodje bitna stvar da ima i normalan rezervoar na benzin ako se zadesim negde gde nema metana.

Ono sto nisam uspeo nigde a nadjem a zanima me, da li kod vozila na metan postoji mogucnost da sam biras kada na koje gorivo radi, na primer kao kod vozila koja imaju plin pa sam mozes da ga iskljucis kad hoces da vozis na benzin, ili auto sam odredjuje kad radi na koje gorivo? I ako se vozi na benzin kolika je potrosnja benzina?

Videcu svakako, nije hitna zamena vozila ali svakako u nekoj buducnosti bi gledao da uzmem nesto drugo, hteo sam generalno da se raspitam o konkretnom modelu kako se pokazao jer bar ovako na papiru deluje dosta interesantno, a ne znam nikoga iz mog okruzenja ko vozi neki takav model na fabricki metan pa onda za iskustva preostaje samo internet.

Svakako hvala svima na savetima, mozda bude naredni auto na metan pa se javim da podelim iskustva  :)
Ne znam zasto te mrzi da procitas temu (a i ostale teme), na sve imas odgovore.
Nista sto si naveo o 1.4tsi motoru nije istina, mozda je samo delimicna istina za 1.4tsi do 2013 godine, on ima lanac i neke boljke.
Svi 1.2tsi i 1.4tsi od 2013. imaju kais umesto lanca i nemaju nikakvih boljki, ustaljenih problema itd.
Ne mozes da prebacujes izmedju benz i metana manuelno, ne postoji dugmic. Moze samo preko dijagnostike.
Samo prenosim iskustva kolega,ko god je kupio polovan auto na metan pokajao se.
Ne znam sta imas od toga da pricas neistinu, stvarno mi nisi jasan.
Licno sam mnogo puta na Slap pumpi u Bg sreo taksiste i svaki put pricao sa njima, jer su me interesovala iskustva.
Jos jednom, metanci od 2013 god NEMAJU ustaljenih problema. Niti crkavaju dizne, niti postoji problem sa benzinskim diznama itd.
Ne nadjoh cenu metana u Srbiji? U Sloveniji je 1.29eur po kg.
U Cacku 130din/kg. Oko te cene i po Srbiji

Van mreže Sone

Odg: CNG u Srbiji i G-Tec Škoda
« Odgovor #95 poslato: 06. Apr, 2024. 01:40 »
Ne nadjoh cenu metana u Srbiji? U Sloveniji je 1.29eur po kg.

Kao sto kolega rece,130din/kg u Srbiji, pre 2 nedelje sam stigao iz Nemacke( do 1.8€/kg, Austrija do 1.67€, Madjarska 1.44€ i on je najkvalitetniji koji sam probao)
  • Vozi: Kamiq

Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: CNG u Srbiji i G-Tec Škoda
« Odgovor #96 poslato: 06. Apr, 2024. 11:28 »
Vidis ja sam obilazio Madjarsku, jer sam jednom kod Budimpeste platio kg bas nesto dosta. Posalji mi u privatnoj poruci gde si sipao po toj ceni
I po cemu znas da je kvalitetniji u Madjarskoj?
Meni uvek pise 100% kvalitet na bordu

Van mreže Sone

Odg: CNG u Srbiji i G-Tec Škoda
« Odgovor #97 poslato: 07. Apr, 2024. 23:58 »
Ne moram u privatnoj poruci,opusteno

https://maps.app.goo.gl/rt2Cvsv5N5C6LLqA6    Segedin

https://maps.app.goo.gl/nbieZsiXBXh34N9f7  Keckemet

Meni ne pise uvek 100%, u Srbiji mi uglavnom pise 80% ,na CryoGas nije uvek 100%,  u Pancevu PanLady je 1000%,najbolji metan u Srbiji,u rangu sa EU, osetno auto vise predje kilometara i ostriji je na gasu.

Sto se tice ovih Madjarskih,vrhunski,isto vazi kao i za PanLady a sipao sam u Austriji,Madjarskoj i BioMetan.
  • Vozi: Kamiq



Pretraga foruma [Google]