Autor Tema: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz  (Pročitano 2263 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže MajdanacZapočeo temu

Поздрав свима.

Поседујем Октавију 1.6 чист бензин, са 8 вентила и 74 киловата, 1998 годиште. Пре пар дана је урађена полугенералка, глава комплетно урађена, а у блоку лежајеви и карике. Пре него је урађена полугенералка ауто је ишао веома добро, вуко је из сваке брзине и то на мањим обртајима, палио без мане (на пола кључа), али је трошио уље. Дакле био је практично без проблема у вожњи, паљењу.

Међутим, сада јако тешко пали, упали увек из прве, али вергла дуже. Кад упали као да се мало гуши, гргоће, па после секунду две нормално.

А друга ствар је што више не вуче као пре. Оно, ауто иде ок, али је тром испод 2000, па чак и до 3000 обртаја. Понекад прогута кнедлу док се вози.

Поред горе поменутог, стављене су 4 нове НГК сваћице и 4 нова кабла. И опет се ништа није решило.

Планирам сутра ако успем да проверим притисак у цреву дотока горива, и да га прикључим на компијутер па да видимо да ли ће шта показати.

Да ли нека усијана глава има шта да допринесе, да ли из личног или туђег искуства? Баш ме ово сморило јуче кад сам сео да возим, просто бих га одмах забаталио. Да је боље ишао са лошом главом и карикама, а сада са свиме новим лошије. Немам речи.

Унапред захвалан, свака помоћ добродошла.
  • Vozi: Octavia A4 1.6 8v 74kw 1998

Na mreži soneje

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #1 poslato: 14. Dec, 2023. 14:10 »
Što se tiče paljenja proverite kompresije u svim cilindrima,jer viđao sam majstore koji polome karike i tako montiraju motor a prećute,a za to što slabo vuče ne znam šta je,moguće zbog paljenja.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Van mreže MajdanacZapočeo temu

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #2 poslato: 14. Dec, 2023. 16:47 »
Сонеје, као прво хвала ти на одговору, значи сваки допринос.

ПРОБЛЕМ ЈЕ РЕШЕН!

Што се тиче карика све је у реду, јер сам и сам присуствовао када је мајстор враћао клипове назад.

Одем код другог који једини има у овом крају стари ОБД џек (са 8 пинова?) и накачимо шкодилака и избаци 4 грешке, и то 00513, 00520, 00523 и 00537.

Када их је обрисао, 00513 је преостала и није хтела да иде. Тај код каже да је сензор броја окретаја у питању тј. сензор радилице.

Притом нисмо радилицу скидали нити дирали. Али се не сећам да смо ни џек дирали. У сваком случају оде мајстор да погледа који је сензор, шта пише, да поручи нови, и док је каблове померао испадне џек сензора сам од себе, раздвоји се. И када га је натраг вратио и углави како треба, ауто је поново почео да пали и да иде као и пре, тј. чини ми се и боље сада.

Тако да се надам да ова тема може бити од користи некоме некада. Иначе када сензор радилице не чита ауто не може да се стартује. Тако да смо у чуду били како је уопште ауто оперирао. Дакле џек се као бабин зуб држао и пинови су се додиривали једва.  bravo2 :bravo:
  • Vozi: Octavia A4 1.6 8v 74kw 1998

Van mreže MajdanacZapočeo temu

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #3 poslato: 14. Dec, 2023. 20:59 »
Ако некога занима цена трошкова, нека прочита следеће.

Цела обрада главе 150 евра.

Карике, лежајеви и хидроподизачи 16000 рсд

Свећице (нгк) и каблови 6500 рсд

Уље Тотал 15w40 2700 рсд, 5 литара и филтер пар стотина и 3 литре 100% антифриза.

Руке 150 евра.

Можда није мало, али ауто је сада у топ стању.  bravo2 Сада презадовољан после лепо упареног џека.  :-X
  • Vozi: Octavia A4 1.6 8v 74kw 1998

Van mreže maradona

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #4 poslato: 14. Dec, 2023. 21:04 »
Koliko je auto prešao?

Van mreže MajdanacZapočeo temu

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #5 poslato: 14. Dec, 2023. 21:09 »
На сату пише 265000 км

Био је дугогодишњи власник овде у Срб., и онда пре мене неки лик 3 године и тај га је прегрејао изгледа више пута. . .
  • Vozi: Octavia A4 1.6 8v 74kw 1998

Van mreže hirurg

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #6 poslato: 14. Dec, 2023. 21:15 »
A zasto mineralno ulje?
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže MajdanacZapočeo temu

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #7 poslato: 14. Dec, 2023. 21:24 »
Зар не ваља?

У спец. пише за 501 чини ми се или 502. Сад се не сећам тачно.

  • Vozi: Octavia A4 1.6 8v 74kw 1998

Van mreže maradona

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #8 poslato: 14. Dec, 2023. 21:32 »
На сату пише 265000 км

Био је дугогодишњи власник овде у Срб., и онда пре мене неки лик 3 године и тај га је прегрејао изгледа више пута. . .
Kad sam trazio auto zvao sam za jedan Superb 3 na oglasima (kilometraza kao kod tebe) i pred kraj poziva mi kaze da ipak trosi ulje vise nego sto treba, ali se pravdao da ne zna zasto, naravno da je znao. Ubrzo nakon toga je i prodat, nadam se da je to spomenuo novom vlasniku, mada cisto sumnjam.

Van mreže MajdanacZapočeo temu

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #9 poslato: 14. Dec, 2023. 21:43 »
Kad sam trazio auto zvao sam za jedan Superb 3 na oglasima (kilometraza kao kod tebe) i pred kraj poziva mi kaze da ipak trosi ulje vise nego sto treba, ali se pravdao da ne zna zasto, naravno da je znao. Ubrzo nakon toga je i prodat, nadam se da je to spomenuo novom vlasniku, mada cisto sumnjam.

Ја сам овог купио негде у фебруару и до сада га возио. Никаквих проблема нисам имао, али знао сам да троши уље. Када сам куповао наравно ,,да није трошио" ни грама уља. Нисам могао оценити јер је ауто звучао доста добро за ту км, и ишао је супер.

Тако да сам планирао да радим главу, евентуално карике, међутим шта ми се деси пре 10ак дана. Кренем за Чачак, и недалеко од куће упали се лампица за уље. Станем, долијем, угаси се лампица кренем даље. Још пар км опет исто, долијем, угаси се и даље терам (притом сам био у великој журби за стигнем на састанак). И још пар км и опет, и онда станем и угасим ауто. Подигнем хаубу, кад оно уља по целом мотору и хладњаку, као да је неко теле заклао.

Тако сам га паркирао и даље отишао послом са таксијем. И испостави се да је на крају једна гумица од 120 динџи, која стоји између блока и кућишта филтера за уље одрвенила и почела комад по комад да испада  :bravo:. И ту је под притиском, избљувао уље ван. И то је разлог зашто сам баш сада све одрадио, иначе нисам имао намеру одмах.
  • Vozi: Octavia A4 1.6 8v 74kw 1998

Van mreže maradona

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #10 poslato: 14. Dec, 2023. 22:46 »
Sad si miran, znaš šta voziš.  bravo2

Van mreže hirurg

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #11 poslato: 14. Dec, 2023. 22:47 »
Зар не ваља?

У спец. пише за 501 чини ми се или 502. Сад се не сећам тачно.
Jbg ako si uradio motor... Ne treba to sipati :) to ide kad jede ulje
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži nightrider

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #12 poslato: 15. Dec, 2023. 07:16 »
Ја сам овог купио негде у фебруару и до сада га возио. Никаквих проблема нисам имао, али знао сам да троши уље. Када сам куповао наравно ,,да није трошио" ни грама уља. Нисам могао оценити јер је ауто звучао доста добро за ту км, и ишао је супер.

Тако да сам планирао да радим главу, евентуално карике, међутим шта ми се деси пре 10ак дана. Кренем за Чачак, и недалеко од куће упали се лампица за уље. Станем, долијем, угаси се лампица кренем даље. Још пар км опет исто, долијем, угаси се и даље терам (притом сам био у великој журби за стигнем на састанак). И још пар км и опет, и онда станем и угасим ауто. Подигнем хаубу, кад оно уља по целом мотору и хладњаку, као да је неко теле заклао.

Тако сам га паркирао и даље отишао послом са таксијем. И испостави се да је на крају једна гумица од 120 динџи, која стоји између блока и кућишта филтера за уље одрвенила и почела комад по комад да испада  :bravo:. И ту је под притиском, избљувао уље ван. И то је разлог зашто сам баш сада све одрадио, иначе нисам имао намеру одмах.
Proveri samo da li ti je lampica ulja ispravna. Tvoj slucaj me je podsetio na ujaka kojem se na seatu upalila lampica ulja na putu, on stane dolije litar, posle nekog vremena upali se opet, on bez gledanja sipke dolije jos litar...posle 10 km seat se ugasi i izbljuje ulje po celom motoru...tako da za svaki slucaj, ako ti se upali lampica opet, prvo proveri nivo ulja na meracu za svaki slucaj. Njemu je neki senzor ili kontakt koji daje signal lampici zezao.

Van mreže observer

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #13 poslato: 15. Dec, 2023. 09:44 »
Jbg ako si uradio motor... Ne treba to sipati :) to ide kad jede ulje

Pa 502.00 ide i kod mene u 1.2 TSI, prema fabričkom uputstvu. Ne znam šta sipaju u servisu jer na fiskalnom nema oznake.
Što onda ne bi išlo u stari dobri atmosferski 1.6?
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže hirurg

Odg: Dugo vergla, i slabo vuče posle polugeneralke 1.6 čist benz
« Odgovor #14 poslato: 15. Dec, 2023. 09:51 »
15w40 sipas u tsi??
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020



Pretraga foruma [Google]