Autor Tema: 1.6 tdi odjednom trese na leru, trese pri ubrzavanju, ne ide dobro  (Pročitano 2060 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: 1.6 tdi odjednom trese na leru, trese pri ubrzavanju, ne ide dobro
« Odgovor #60 poslato: 08. Mar, 2024. 23:17 »
Danas sam preuzeo auto, kažu da je popravka tj. remont cele glave izašao preko 1.000 eur..

Ostaje i dalje pitanje, zašto je došlo do pucanja klackalice ventila? Kilometražu proveravao svuda i svakuda, ispadne 161.000 km..

Nadam se da je to to sa problemima, idemo dalje..
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: 1.6 tdi odjednom trese na leru, trese pri ubrzavanju, ne ide dobro
« Odgovor #61 poslato: 09. Mar, 2024. 07:02 »
Juče sam preuzeo auto.

Kažu da je popravka koštala 1.100 eur, urađeno je sve, glava motora je bila na obradi kod Cubija, zamenjene su sve klackalice i hidropodizači, kao i bregaste osovine.

Popravku je platila auto kuća kod koje sam kupio auto, skroz su ispali fer i korektni pa ih moram ovom prilikom pohvaliti, u pitanju je "Auto Šabac".

Ovih dana, nedelja, proveravao sam auto gde god sam mogao, CarVertical, našao sam i neki Beloruski sajt KA.BY za 1.2 eur vam na osnovu VIN broja daje kilometražu auta i onda možete da tražite prošireni izveštaj. Sve ukazuje da je kilometraža prava, 161.000 km. Takođe, vozilo je veoma očuvano.

Šta se desilo pojma nemam, kad sam kupio vozilo bio je urađen veliki servis iako se radi na većoj kilometraži, kažu da je urađen samo iz predostrožnosti jer njih to ne košta puno, a daju garanciju na motor, pa da budu sigurniji. Možda je tada majstor nešto zeznuo, a možda je servis rađen zbog neke havarije koja nije adekvatno sanirana, ne znam, to će ostati misterija.

Inače, proverene su i dizne, odlične su.

Skoro 2 nedelje velike nervoze, stresa, pregovaranja, sada su iza mene, ne ponovilo se. Idemo dalje, nadam se da će se kvalitet Škode sada pokazati na delu...

Hvala svima koji ste učestvovali u temi i komentarisali, svaki komentar je bio koristan na svoj način.
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže fobia24

Odg: 1.6 tdi odjednom trese na leru, trese pri ubrzavanju, ne ide dobro
« Odgovor #62 poslato: 09. Mar, 2024. 07:58 »
Polovan auto je uvek misterija. Kilometraza je najmanje bitna ako se ne zna najpre ko je vozio i kako je vozio, uslovi i odrzavanje.

Van mreže hakkler

Odg: 1.6 tdi odjednom trese na leru, trese pri ubrzavanju, ne ide dobro
« Odgovor #63 poslato: 09. Mar, 2024. 14:09 »
Kilometražu pravi meho izvadi iz klimatronika uz pravu dijagnostiku.

Na svom sam saznao da je koliko piše na satu...

Btw sretni km

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: 1.6 tdi odjednom trese na leru, trese pri ubrzavanju, ne ide dobro
« Odgovor #64 poslato: 09. Mar, 2024. 15:09 »
Na Renou sam to vadio iz DPF-a..
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Na mreži Panta72

Odg: 1.6 tdi odjednom trese na leru, trese pri ubrzavanju, ne ide dobro
« Odgovor #65 poslato: 15. Mar, 2024. 09:38 »
Kakvi su utisci posle radova na motoru? Ima li nekih razlika u radu od pre zahvata?
  • Vozi: Superb 3 combi

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: 1.6 tdi odjednom trese na leru, trese pri ubrzavanju, ne ide dobro
« Odgovor #66 poslato: 15. Mar, 2024. 10:30 »
Ne primećujem ništa, isto se ponaša.
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže hirurg

Lose ili dobro :))
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: 1.6 tdi odjednom trese na leru, trese pri ubrzavanju, ne ide dobro
« Odgovor #68 poslato: 15. Mar, 2024. 12:08 »
Ide dobro, čak sam prijatno iznenađen s obzirom na "samo" 116ks jer sam ranije vozio Renoov 2.0 dci sa 150ks.

Juče sam probao istu Oktaviju kao moju od burazera, njegova je kao nova, prešla 60.000km. To je to, isto se čuju, isto idu, isto tresu na malim obrtajima, tako da mislim da je sve ok. Malo je njegova utegnutija samo..

Očekivao sam mnogo mirniju kulturu rada od ovog 1.6tdi, međutim prilično je divalj, bučan kod ubrzavanja, itd. Potrošnja je super..

Moguće da je problem u mojoj navici koja je ostala od Lagune 3 2.0 dci, viša klasa, izuzetan motor, itd.

  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže observer

Odg: 1.6 tdi odjednom trese na leru, trese pri ubrzavanju, ne ide dobro
« Odgovor #69 poslato: 15. Mar, 2024. 14:35 »
Divalj jeste, to je sve normalno.

Nego jesi pitao šta voze u Cubiju :)?
Nisam pametan šta kupiti sledeće, uopšte nisam.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Remark78Započeo temu

Odg: 1.6 tdi odjednom trese na leru, trese pri ubrzavanju, ne ide dobro
« Odgovor #70 poslato: 15. Mar, 2024. 19:30 »
Nisam ja ni kontaktirao Cubija, zvao ih je kum koji radi u servisu koji je prvo pogledao vozilo..
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.



Pretraga foruma [Google]