ŠKODA Fabia > FABIA 2021

1.0tsi kod Fabia 4. Plin?

(1/4) > >>

zzeelljjkkoo:
И једну информацију нам продајни саветници дадоше, о томе да Шкода наводно неће више уграђивати моторе 1.0 TSI јер је та фабрика била у Украјини, а сада је ваљда отишла у Индију или шта већ.  :( :( :(

fobia24:
Dobro je rekao prodavac. Tsi motori su jako stedljivi. Kada sam ostavio svoju oktaviju 4 rs tsi na servisu uzeo sam zamensku fabiju 1.0 tsi i trosila je bukvalno manje od mog drugog auta oktavije 2 rs tdi. Prosek mi je bio 4.8 za 200km koliko sam presao za taj dan. Uzgred i O4 rs tsi mi ima dugorocni prosek 6.5 naravno bez gradske voznje. Zenin clio 4 dci trosi bukvalno kao ta fabija 3 tsi, a nova fabija ne moze biti losija po tom pitanju. Po meni bi plin bio tu nepotreban rizik za eventualne kasnije vece troskove odrzavanja jer i plinski uredjaj zahteva odrzavanje.

zzeelljjkkoo:

--- Citat: fobia24  17. Maj, 2023. 21:08 ---Dobro je rekao prodavac. Tsi motori su jako stedljivi. Kada sam ostavio svoju oktaviju 4 rs tsi na servisu uzeo sam zamensku fabiju 1.0 tsi i trosila je bukvalno manje od mog drugog auta oktavije 2 rs tdi. Prosek mi je bio 4.8 za 200km koliko sam presao za taj dan. Uzgred i O4 rs tsi mi ima dugorocni prosek 6.5 naravno bez gradske voznje. Zenin clio 4 dci trosi bukvalno kao ta fabija 3 tsi, a nova fabija ne moze biti losija po tom pitanju. Po meni bi plin bio tu nepotreban rizik za eventualne kasnije vece troskove odrzavanja jer i plinski uredjaj zahteva odrzavanje.

--- Kraj citata ---

Немам искуства са TSI мотором, ово што нама треба да стигне је 1.0 MPI 80 KS, што би требало да је обичан атмосферац, и вероватно је већи потрошач од TSI.

А ако уградимо плин надам се да ће бити иста ситуација као са Ф3, јер смо прешли 93к КМ, а проблеми су били једино што су замењене све три плинске дизне, али у гарантном року (уграђен плин уз задржавање четверогодишње гаранције), те осим редовног и потрошног одржавања нисмо имали никакве друге трошкове, ни са бензинским ни са плинским делом.

Док смо капарисали Ф4, с обзиром да саветник није био тренутно ту, зверали смо около и гђи западе за око Камик, и отуд информација да ваљда више неће бити 1.0 TSI мотора већ само 1.5.

fobia24:

--- Citat: zzeelljjkkoo  17. Maj, 2023. 19:44 ---И једну информацију нам продајни саветници дадоше, о томе да Шкода наводно неће више уграђивати моторе 1.0 TSI јер је та фабрика била у Украјини, а сада је ваљда отишла у Индију или шта већ.  :( :( :(

--- Kraj citata ---
Losa im informacija. U Ukrajini su se samo sklapali rastavljeni automobili u Ceskoj. Dakle, sve se proizvede u Ceskoj i kompletno rastavljen auto u kontejnerima je isao u Ukrajinu. Zatim Ukrajina je pravila kablove za VW grupaciju i ta proizvodnja je preseljena u Cesku. Da je bilo sta od tih motora pravljeno u Ukrajini odavno ne bi bili ugradjivani vise jer skoda ne lageruje delove. Prave fabrike za proizvodnju je skoda preko VW grupe imala u Rusiji i Kini, a ta trzista su trajno izgubljena za skodu.

zzeelljjkkoo:

--- Citat: fobia24  17. Maj, 2023. 21:30 ---Losa im informacija. U Ukrajini su se samo sklapali rastavljeni automobili u Ceskoj. Dakle, sve se proizvede u Ceskoj i kompletno rastavljen auto u kontejnerima je isao u Ukrajinu. Zatim Ukrajina je pravila kablove za VW grupaciju i ta proizvodnja je preseljena u Cesku. Da je bilo sta od tih motora pravljeno u Ukrajini odavno ne bi bili ugradjivani vise jer skoda ne lageruje delove. Prave fabrike za proizvodnju je skoda preko VW grupe imala u Rusiji i Kini, a ta trzista su trajno izgubljena za skodu.

--- Kraj citata ---

Што би рекли "ако лажу мене и ја лажем вас".

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju