ŠKODA SUV > YETI 2009-2017

iskustva sa tockovima 18 inca na Yetiju

(1/3) > >>

Totaleksandar:
Da li neko vozi Yetija sa 18-icama?Ako vozi onda bih zamolio za utiske i iskustva sa tom velicinom tocka i koja je dimenzija u pitanju? Da li mozda vredi staviti vece tockove ili je 17-ica najbolje resenje?Hvala u napred!!!

Skorpion:
Kolega,

Yeti nije islo fabricki sa 18tice. Ovo su fabricke opcije:

215/60 R16  7J x 16 45 mm Press depth D
225/50 R17  7J x 17 45 mm Press depth D

Na ove dimenzije nemoze se montirati lance.

Totaleksandar:
Ja imam te 215/60/16 ali planiram da sada kada skinem letnji komplet i montiram zimski isto 215/60/16
da ove letnje tockove prodam i kupim vece,znaci sigurno 17-ice ali mozda i 18-ice ,jer sam video na stranim forumima da voze i sa tom velicinom,koliko sam ih ja razumeo neki komentarisu da je auto onda dosta tvrd i da otpadaju bubrezi,(ne kazu tacno na koju se dimenziju guma zale,da li /40 ili /45 ili mozda jos nize /35)
zato bih voleo da cujem neke jos utiske od nekoga ako vozi te vece tockove,da li je stvarno toliko tvrdo na putu i kakav je osecaj na volanu??

Skorpion:
Javice se ako ima neko. Ja isto tako teram 16tice alu letnje i imam celicne za zimos 215 60 16 sa auto carape ko obavezba oprema.
Ja licno ne bi montirao dimenzija sto fabrika ne preporucuje.

Sent from my SM-G960F  

Totaleksandar:
slazem se sa tim da je ono sto fabrika preporuci najbolje , razmisljam i kako bi bilo ako bih npr uzeo 17-ice ali sa gumom 225/55/17 mislim da bi bio meksi sa visim profilom,samo da ne grebe negde u kosevima kada se skrece!! Lance nemam jer ne vozim van grada kada je veliki sneg!

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju