Autor Tema: Lupkanje zadnji desni tocak  (Pročitano 2157 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže LjoksimoZapočeo temu

Lupkanje zadnji desni tocak
« poslato: 31. Maj, 2021. 21:54 »
Drugari, pitao bih Vas, od juce se u voznji na neravninama cuje neko lupkanje ( metal na metal ) u zadnjem desnom tocku, neznam sta se tacno desava, gepek prazan, ali u voznji na rupama i neravninama cuje se lupkanje?!
Hvala!
  • Vozi: Skoda octavia 1.9 tdi 4x4 2009 god.

Van mreže slobodanalex

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #1 poslato: 31. Maj, 2021. 22:30 »
 Mozda je zastitni lim na disku.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže LjoksimoZapočeo temu

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #2 poslato: 31. Maj, 2021. 22:54 »
Hvala na odgovoru, videcemo sutra kod majstora...
  • Vozi: Skoda octavia 1.9 tdi 4x4 2009 god.

Van mreže LjoksimoZapočeo temu

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #3 poslato: 05. Jun, 2021. 22:28 »
Drugari, posle detaljne analize od strane majstora, stabilizatori, trap i sve ostalo je ok, medjutim opruga od amortizera je pukla i to na donjem kraju, od nekih 10cm, i deo je upao u trap i lupkao...Sada bih pitao za iskustva da li je opruga za zamenu, jer ona i dalje stoji kako treba i nema nikakvih problema u voznji i nagibu, zategnuta je i nema lufta?!
  • Vozi: Skoda octavia 1.9 tdi 4x4 2009 god.

Na mreži dixon

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #4 poslato: 06. Jun, 2021. 01:31 »
Наравно! И то можеш чак заменити и у пару опруге, али ту која је пукла обавезно...

Van mreže bgdvinko

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #5 poslato: 06. Jun, 2021. 12:05 »
Menjati oprugu.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2007

Van mreže Jovan1991

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #6 poslato: 14. Jan, 2022. 00:00 »
Zdravo, imam skodu oktaviu limuzina 1,9 77kw 2006 god. Sinoc kada sam se vracao pocelo je da mi se cuje lupkanje u zadnjem dijelu na desnoj strani... Nije lupkanje tipa metal od metal vec ono grubo kako da ga opisem, i to se desava kada idem preko neravnog puta i rupa... Bukvalno lupka kao tocak da igra da vam tako docaram kada naidje na rupu jednu on kao vise puta da lupi... Sad me interesuje sta moze biti da je u pitanju?
  • Vozi: Skoda oktavia 1,9 tdi 77kw

Van mreže MAKS

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #7 poslato: 14. Jan, 2022. 05:37 »
Slican problem je imao komsija na superbu. Misim da su bile neke plasticne podloske kod amortizera zadnjih.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Jovan1991

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #8 poslato: 14. Jan, 2022. 08:40 »
I jos ovo da li seradi reglaza nakon rada na zadnjem trapu auta? Jer sada ga podizao da vidim sam sta moze da pupa i vidio da ima i sto cuda na zadnjem trapu 😁 i gledajuci ovako nisam primijetio vizuelno da je neki selen blok otisao, jedino sto leda ima gdje lezi opruga i jos ovo da napomenem da su na mojoj oktaviji duple opruge inace...
  • Vozi: Skoda oktavia 1,9 tdi 77kw

Van mreže MAKS

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #9 poslato: 14. Jan, 2022. 09:07 »
Pitacu komsiju  u toku dana.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže MAKS

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #10 poslato: 14. Jan, 2022. 09:50 »
Evo sad se cu sa komsijom.
Kaze pojela se guma amortizera pa je plastika lupala u amortizer. I to je zamenjeno i vise nelupa kad predje preko lezećeg ili na preko neke neravnine.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže MAKS

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #11 poslato: 14. Jan, 2022. 09:58 »
Bio na proveri prednjeg i zadnjeg trapa  i rekli mu da je sve u redi da nije van ose. I dalje vozi i uziva. :)
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže bigor

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #12 poslato: 14. Jan, 2022. 19:59 »
Zdravo, imam skodu oktaviu limuzina 1,9 77kw 2006 god. Sinoc kada sam se vracao pocelo je da mi se cuje lupkanje u zadnjem dijelu na desnoj strani... Nije lupkanje tipa metal od metal vec ono grubo kako da ga opisem, i to se desava kada idem preko neravnog puta i rupa... Bukvalno lupka kao tocak da igra da vam tako docaram kada naidje na rupu jednu on kao vise puta da lupi... Sad me interesuje sta moze biti da je u pitanju?
Moguce je da je otisao amortizer, pa zakiva i ako je to u pitnju sve ce se vise i jace cuti
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže Nemampojma

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #13 poslato: 22. Apr, 2024. 23:29 »
I ja da se nadovežem na ovu temu. Jer imam problem lupanja.
Prije 5, 6 dana mijenjao sam prednju oprugu (jer je pukla) i aksijalni ležaj, a nazad sam mijenjao ležaj jer je hučao. Tada mi je majsotor rekao da nema nikakvih ulaganja, da je auto maksimalno utegnuto. E sad, na blažim neravninama auto je top, ali u nekim čuje se neko lupanje (msm da dolazi iz sredine ili sa zadnjeg kraja). Msm da nisu amortizeri. Nez sta bi moglo biti, a majstori su zauzeti sledećih nekoliko dana. Imam neki osjećaj da bi možda mogso biti auspuh, jer mi nekako taj zvuk na to liči. Šta bi još moglo biti? Hvala unaprijed
  • Vozi: Škoda Octavia 1.9 TDI 77kw BXE

Na mreži slavisa982

Odg: Lupkanje zadnji desni tocak
« Odgovor #14 poslato: 23. Apr, 2024. 09:08 »
Meni je na Fabiji I lupala zastita amortizera, takodje na zadnjem amortizeru iako je do skidanja izgledala normalno. Pojeo se gornji dio te zastite/pjene ili od cega je vec pa je lupalo na nervninama.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 FL 2012 2.0 TDI CR



Pretraga foruma [Google]