Autor Tema: Lupkanje pri motanju volana  (Pročitano 6674 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži dixonZapočeo temu

Lupkanje pri motanju volana
« poslato: 10. Nov, 2020. 11:51 »
Zdravo ljudi, od nedavno sam primetio čudan zvuk pri motanju volana... Ima li ko iskustva sa ovim, šta može biti?

Sitno pomeranje volana u mestu:
https://youtu.be/Zi3ngcGVUGs

Pun okret:
https://youtu.be/2GEMLnRAcKM

Van mreže Melja

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #1 poslato: 10. Nov, 2020. 17:03 »
Tako se isto cuje i kod mene. Mislim da nije nesto bitno vec eto tako je kako je.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Na mreži dixonZapočeo temu

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #2 poslato: 10. Nov, 2020. 17:11 »
Данас назвао мајстора, 3 недеље му заузете дизалице, али каже могуће да је летва волана. Половна је 400-500 и не ваља к... Каже с тим се вози и то је то, свакако нема никаквих аномалија у вожњи тако да не бринем :)

Van mreže Maksimus

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #3 poslato: 10. Nov, 2020. 17:11 »
Meni deluje kao luft na trapu.
Slicno mi se culo na santa feu,ispostavilo se da je u pitanju bila viljuska pa je tocak "zvakao".
Vuce li auto u stranu,osecas li luft na volanu?
Mozda kraj spone?

Na mreži dixonZapočeo temu

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #4 poslato: 10. Nov, 2020. 18:09 »
Шта знам, нисам приметио неки луфт на волану. Додуше малко тресе преко 80 на сат, мада никако да одем да одем до вулканизера да се избалансирају гуме. Жваће мало десни точак на лежећем

Na mreži AcoSk

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #5 poslato: 10. Nov, 2020. 18:15 »
Ja bih rekao izlaz iz letve (nije skupo) ili sama letva. Svakako to majstor moze da ustanovi.

Van mreže Melja

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #6 poslato: 10. Nov, 2020. 18:22 »
Ja mog svakog dana vozim 120, autoput 140 ne trese nista, ne lupa nista zakljucak je nije nista ozbiljno :) Javi sta kaze majstor.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Na mreži dixonZapočeo temu

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #7 poslato: 10. Nov, 2020. 19:29 »
Ма мени мало тресе, али због гума, још су M+S, такав купљен пре 2 месеца, шара одлична, DOT18, ко ће нове да купује кад ове могу да гуле иха хај :)

Na mreži AcoSk

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #8 poslato: 10. Nov, 2020. 19:46 »
Sta znaci kad su M+S?

Na mreži dixonZapočeo temu

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #9 poslato: 10. Nov, 2020. 19:58 »
Ове моје конкретно су 4 season и нацртана пахуљица, тј. зима+лето

Na mreži AcoSk

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #10 poslato: 10. Nov, 2020. 20:10 »
Odosmo van teme, ali pitam zato sto ne mali broj ljudi misli da su sve M+S gume za sve sezone, a vecina vozi klasicne zimske na kojima pise M+S.
Koji je tebi model all season guma?

Na mreži dixonZapočeo temu

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #11 poslato: 10. Nov, 2020. 20:26 »
Моје су goodyear, модел не знам искрено, нисам гледао . Знам и ја да већина мисли да су све M+S за 4 сезоне, али то је маркетинг јбг

Na mreži pajapop

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #12 poslato: 10. Nov, 2020. 20:41 »

Oznama M+S ne znaci da je guma apsolutno "zimska" niti "za sve sezone", vec da ispunjava neke minimalne norme za uslove voznje "po blatu i snegu" jer se ta oznaka odnosi na karakteristike geometrije sara na gumama...


 Sto se tice onog tvog lupkanja...primetio si i sam da se desava samo pri naglom pomeranju volana levo-desno...a ne pri konstantnom pomeranju u jednu stranu. Lupkanja kod ovakvog "secanja" volana su karakteristicna za razvodnik letve,( pogonski zupvanik osovine volana u spoju sa nazubljenom letvom),  lezaj osvine volana ili kardanski zglob osovine volana. S obzirom na "boju" zvuka....koji meni deluje potmulo i tupo...( a ne neko krckanje ili zveckanje),.meni lici na propali lezaj osovine volana...luft u lezaju...Mozda bi mogao to da proveris...recimo, da se sagnes skroz dole, uhvatis rukom osovinu volana a neko seca volan. Ako je tu luft trebao bi da osetis bocna pomeranja osovine volana...Mada, detaljan pregled celokupnog trapa ti ne gine...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže Melja

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #13 poslato: 10. Nov, 2020. 20:54 »
Hm.. Ja sam u proslosti cesto imao problem da mi volan trese. I to me je jednom toliko izludelo da sam kupio nove felne i gume za zimu i zamisli cuda opet je treslo. Felne original skodine, gume miselinke i opet treslo. Balansirali i na hunter balanserki vise puta i jedva su uspeli da nekako nemam vibracija. U zadnje vreme stvarno nemam problem. Ali ako je zapravo moj problem isti kao sto je i kod kolege onda ja taj problem vucem bar 150 000 km. Fazon je sto se vise ne osete nikakve vibracije a eto slicno mi lupka volan. Bas kad bude sledeci servis ima da teram majstore da svuda zagledaju. Ja to lupkanje volan nisam ni skontao jer uvek pici neka muzika, a danas kad sam procitao sa cim covek ima problem ma reko ajd da vidim kako je to kod mene. Bolje da nisam gledao :D
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Van mreže Spaleti

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #14 poslato: 22. Dec, 2022. 09:45 »
Zdravo @dixon imam isti problem od pre neki dan,kako si resio to lupkanje? 😀
  • Vozi: Škoda Rapid 1.4 Ambition



Pretraga foruma [Google]