Autor Tema: Akumulator, DPF, start-stop error  (Pročitano 1057 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže GrgonniZapočeo temu

Akumulator, DPF, start-stop error
« poslato: 22. Jan, 2023. 15:44 »
Jučer na Superbu 1.6 iz 2012. godine napokon otkazao originalni Varta start-stop akumulator (opcija isključena prije 3-4 godine). Upalio ga na kablove, bez problema. U međuvremenu se upalila lampica DPF filtera i otišao sam se provozati u 3. brzini na oko 80 km/h (oko 2.700 okr/min) kako bi se obavila regeneracija. Međutim, lampica se niti nakon 50-ak km vožnje nije isključila i dovezao sam se kući, ugasio motor i ponovno ga upalio. Nakon paljenja sada su uključene ove žute lampice:

* lampica DPF - svijetli neprekidno
* lampica motora - svijetli neprekidno
* lampica grijača - treperi

a na MFD ispisuje Error: Start-Stop



Pretpostavljam da je zbog neobavljene regeneracije motor otišao u safe-mode (nisam ga vozio) a da je ova start-stop greška zbog akumulatora, odnosno da nisu međusobno povezane neko su se slučajno dogodile u isto vrijeme.

Uglavnom, sutra ću staviti novi akumulator (opet Varta start-stop) i na dijagnostiku kod majstora.

Ali kako je nedjelja i kako sam nestrpljiv, ima li netko nekakav savjet i mišljenje?   
  • Vozi: Škoda Superb 1.6 TDI 2012

Van mreže fobia24

Odg: Akumulator, DPF, start-stop error
« Odgovor #1 poslato: 22. Jan, 2023. 17:15 »
Ja mislim da ce sve biti ok sa montiranjem novog akumulatora, eventualnim kodiranjem istog i brisanjem gresaka.

Van mreže GrgonniZapočeo temu

Odg: Akumulator, DPF, start-stop error
« Odgovor #2 poslato: 22. Jan, 2023. 20:48 »
A ja se nadam.
  • Vozi: Škoda Superb 1.6 TDI 2012



Pretraga foruma [Google]