Autor Tema: Potrošnja goriva na Škodama..općenito  (Pročitano 53068 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Markkoni

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #840 poslato: 16. Sep, 2021. 22:06 »
I nisu, nego mi to iz neznanja radimo na silu. Ako se pravilno stavi crevo za tocenje ono ne potkacuje onaj crni prekidacic u grlu rezervoara, e onda mrdni levo potkaci i vidi koliko je stalo...
Neću se složiti. Na pištolju za benzin baš na mestu gde je taj prekidač postoji ispupčenje koje ga aktivira. Neverovatno mi je da proizvođač u tački koja se odnosi na zapreminu rezervoara stavi zapreminu nekog prostora koji nije namenjen da se napuni gorivom. Ja ću svakako nastaviti svaki rezervoar da sipam kao i do sad, na silu. :)

Van mreže observer

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #841 poslato: 17. Sep, 2021. 10:39 »
Pa vise ces zapusiti dpf ako auto stiskas sa naglim ubzanjima i u visoke obrtaje kod ubrzanja. Uostalom, kada stari dizeli najvise dime, pa kada naglo ubrzavaju i saltaju kao benzinca. Najvise mu prija konstantna voznja na autoputu sa 130 do 140. I broj radnih sati u mestu. Na ravnom pri 60 je i za motor i dpf bolje da radi u 4. stepenu nego u 3. Naravno bez potapanja gasa, vec za krstarenje.

Upravo to. Ne steti motoru voznja na niskim obrtajima vec potapanje gasa (naglo ubrzavanje) iz niskih obrtaja. To je ono sto ce sigurno zapusiti sve sto se zapusiti moze. Ne treba biti lenj sa menjacem. Vazi jednako i za benzin i za dizel.

Inace, ja sa 1.2 TSI uspevam da vec skoro 5 godina drzim dugorocnu potrosnju na tacno 5,0 (prethodni 1.6 TDI mi je dugorocno trosio 4,85). Dakle skoro sve isto, uz mnogo manje glavobolja (potencijalnih i stvarnih) i nize troskove servisa i registracije.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #842 poslato: 10. Okt, 2021. 09:39 »
Nedelju dana službenog puta u CZ, Fabia karavan, mislim da je 1.0 TSI, automatik.
Veoma prijatno iskustvo i vožnja. Potrošnja, sasvim zadovoljavajuća, obzirom na to da sam na autoputu proveo više od pola km, što se i vidi po prosečnoj brzini.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže Dejan Šobota

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #843 poslato: 11. Okt, 2021. 18:08 »
Oktavia A7, 2.0d, 256000km (kupljena u Srb kao nova), 2014. god.

Prosek 4,7l na pređenih poslednjih 4000km, prosečna brzina 55km/h.
  • Vozi: Oktavia A7 2.0d, Fabia II 1.2b

Van mreže lonely_wolf

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #844 poslato: 12. Okt, 2021. 19:46 »
Ne znam da li sam pisao ovde ili na nekoj drugoj temi al' ne bitno.
Potrošnja je relativna stvar i na nju utiće bezbroj faktora tako da se jedna te ista dionica rijetko može preći u istim uslovima i sa istom potrošnjom.
Na primjer ja iz Sarajeva na bilo koju stranu da krenem osim niz r.Bosnu prema Zenici i Doboju imam u startu uzbrdicu tj. elevacija puta se diže za cca500mnv u 10-15km. Da ne govorim ako još malo "zagasam" gdje potrošnja ode  =)).
Iskren da budem ja sam prezadovoljan i snagom i potrošnjom 1,5TSI EVO motora, malo je štucav do 1800rpm ali kad zavrti  :)) :)) :))
Što se tiće potrošnje gledajući dugoročno vrti se negdje između 6,4-6,7 po bordu (u naravi je to malo više) u omjeru 45-55 u korist otvorene ceste.
Evo primjer potrošnje iste trase puta u suprotnim pravcima,
prvi pravac nešto više konstantne nizbrdice, manja gužva, bez klime, konstantna brzina


suprotni pravac viže uzbrdice, veća gužva, sa upaljenom klimom, više ubrzavanja radi preticanja

  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #845 poslato: 12. Okt, 2021. 19:56 »
Merodavnije bi bilo da se porede nekoliko ruta gore-dole,nego vožnja u dva potpuno različita smera.
Hoću reći, ako često vozite tu deonicu,bilo bi dobro da možete da poredite više celih vožnji u oba smera. Tako možete da dobijete precizniju sliku o potrošnji, Vašem stilu vožnje, promeni potrošnje u raznim godišnjim dobima ili sa različitom težinom auta.
Inače, ta dugoročna potrošnja za takve motor je sasvim pristojna.
A da je 1.5TSI bomba, to se slažemo, naravno.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže lonely_wolf

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #846 poslato: 12. Okt, 2021. 20:07 »
U potpunosti se slažem, ja sam ovo postavio više poređenja radi kako različiti uslovi i stilovi utiću na potrošnju, što je ovde čak i mala razlika.
Lično ja ne pridajem puno pažnje potrošnji, pratim je naravno radi drugih stvari, a vozim po potrebi i raspoloženju. Uglavnom trudim se da što više uživam u vožnji pa makar to bila i gradska špica =))
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #847 poslato: 30. Nov, 2022. 15:33 »
Evo, da potvrdim, Škoda Superb može da ide i kad nema goriva.
:)
Juče zamalo da nagrabusim, jer pumpa na kojoj sam se bio namerio da sipam nije radila. Do sledeće sam imao 20-tak km, a BC je obećavao 15.
Usporio, stisao testise i nastavio. Nekih 3 km pred pumpom BC kaže 0. Gutam knedlu i idem dalje. Stigao, natočio i duboko udahnuo.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Na mreži Mareska

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #848 poslato: 30. Nov, 2022. 15:38 »
Nije bas normalno dovoditi auto u to stanje...
  • Vozi: Passat

Na mreži Markkoni

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #849 poslato: 30. Nov, 2022. 16:41 »
Ama baš ništa mu neće faliti ako se nekad desi. Inače je na Range 0 sposoban da pređe bar 20-30 km normalne vožnje, zlu ne trebalo. :)

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #850 poslato: 30. Nov, 2022. 17:09 »
Dobro sad, toliko ne bih rizikovao.  Nisam gurao auto preko 20 godina.
:)
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže nidza

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #851 poslato: 01. Dec, 2022. 10:17 »
Ne treba da bude praksa 0km, ali ne treba ni da se stresiraš sa nulom, ako si već na putu ka pumpi. Ima sigurno još 20-30km, bar.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže Galaxy

Odg: Potrošnja goriva na Škodama..općenito
« Odgovor #852 poslato: 01. Dec, 2022. 11:40 »
Ja sam imao slicnu situaciju u Grckoj. Boravio u Tolo-u, i hteo da idem do Atine. Imao malo goriva. U Tolu nisam hteo da sipam na no name pumpi, hteo sam na nekoj "krstenoj". I tako, izadjem ja na autoput, upali se lampica, i teraj, teraj nigde pumpe. Smanjio brzinu na 90kmh, usr0 sam se. A porodicno smo bili. Na kraju stigli do pumpe i odahnuli...

Inace, prva hladnoca, i moja skoda povecala potrosnju. Primetio sam da dugo radi sa povecanim lerom... Prakticno stognem do skole-posla...
  • Vozi: Octavia 3, 1.6 TDI, 81kw



Pretraga foruma [Google]