Autor Tema: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?  (Pročitano 9210 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fabifanZapočeo temu

Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« poslato: 12. Apr, 2016. 21:44 »
Pozdrav

treba mi info. za Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika osim u velicini  :RR)  uzimam fabiju u  style-u pa hocu da vidim da li vredi doplatiti 260 + pdv + za mirror link 125 +pdv

hvala
  • Vozi: skoda fabia 1.2 2004

Van mreže djordje48

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #1 poslato: 12. Apr, 2016. 23:19 »
Da pazljivo formulisem svoj odgovor postujuci pravila demokracije :B=)  kad bih ja sad uzimao novu fabiju 3, doplatio bih za amundsen. Ako ne bih uzimao amundsen, uzeo bih bolero zbog velicine,ali ne znam detaljno razliku izmedju bolera i swinga. Beat ne bih uzimao jer je najmanji. S obzirom da je kod novijih skoda dosta funkcija prebaceno sa maxidota na centralnu multimediju, naknadna ugradnja nekig pioneera ili kineza moze dovesti u pitanje funkcionalnost svih opcija. Mirror link sigurno ne bih uzeo jer tu funkciju imam na LED tv i samo sam je jednom upotrebio da vidim kako radi. Ne bih koristio tu funkciju u kolima za kloniranje navigacije sa telefona na multimediju jer navigacija teoefonu dosta vuce bateriju. Tokom 2014-e i 2015-e je bio jedno vreme bio izbacen amundsen iz ponude za F3 jer su mislili da mladim ljudima koje F3 cilja nece biti potrebana dodatna navigacija u obliku multimedije vec da ce svoje smartfonove koristiti za navigaciju i putem miror linka kopirati na multimediju. Pa je ipak amundsen vracen u F3.ako se ne varam, bolero je touch screen, a swing nije (barem je na starom superbu tako bilo). Sa bolerom i amundsenom se moze vezati zadnja parking kamera jer pustaju video zapise a swing ne moze, barem je tako na superbu bilo. Mobilni mi nije ubio stari dobri fotoaparat-:) stop smartfonovima, stop mirror linku, proleteri ujedinite se =))

Van mreže nkteam

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #2 poslato: 12. Apr, 2016. 23:26 »
Pretpostavljam da mislis na SmartLink (MirrorLink je jedna od tri tehnologije koju SmartLink podrzava, uz Apple Car i Android Auto).

Moj savet je da uzmes Bolero ali ne i SmartLink. Ja sam pre mesec dana kupio Octaviju (mada mislim da je sto se multimedije tice identicno) sa Bolerom i SmartLink-om.

Prva stvar: Bolero je stvar koju ces kasnije tesko ubaciti umesto Swinga ako budes zeleo, dok, ako u kolima imas MIB2,  SmartLink bi trebala da je samo stvar kupovine/aktivacije licence. Ne znam kakav je swing i ne mogu porediti ta dva, ali je bolero skroz korektan sistem sa intuitivnim interface-om.
A druga stvar je da trenutno stvarno postoji jako malo aplikacija za Apple Car (ne znam kako je za Android Auto), sto u buducnosti moze da se promeni, ali za sada je tako. Pored bluetooth veze koja radi perfektno, kacenje telefona kablom je cimanje, a sustinski bez dodatnih aplikacija ne donosi stvarno nista preterano (ne radi turn-by-turn Apple maps navigacija u Srbiji. Kad to proradi bice bolje).

Ako bas zelis nesto u tom stilu, mozda je SmartGate zanimljivija stvar (a mozda i nije :) ).
  • Vozi: Octavia 2.0tdi Style 2016

Van mreže fabifanZapočeo temu

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #3 poslato: 13. Apr, 2016. 09:29 »
Hvala dobri ljidi na pravim informacijama i brzim, i bravo za otvaranje nove teme jer siguran sam da će mnogima značiti.

Mene su moram da priznam dileri malo zbunili svojom pričom da i nema neke razlike,  + sto imam dva skoro indenticna cenovnika dodatne opreme u jednom pise:  Radio aparat Bolero, kontrola telefona, MirrorLink, sound paket Škoda surraund sa 6 zvučnika. a u drugom je izbačen MirrorLink, i ima posebno SmartLink.
Auto je naručen u style-u. dodat je Bolero nisu odmah znali informacije pa mi kasnije javlaju da nema MirrorLink i da treba da se doplati 150 eura za SmartLink. to je ukupno oko 450 eura zato razmisljam o Swingu.

Ako neko ima Swing naka napise kako finkcioniše i sl.

usput praksa je čudo  bravo2 zato ako mozete napišite šta je baš baš dobro da se doda na postojeću opremu style do kraja nedelje najkasnije konačno im javljam šta uzimam od dodatne opreme.
 pa da pijemo... kad stigne fabiana... u junu... 8)

hvala još jednom


  • Vozi: skoda fabia 1.2 2004

Na mreži Markkoni

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #4 poslato: 13. Apr, 2016. 09:50 »
Ja uz Bolero imam Mirror Link/Android Auto/Apple Car Play.
Sve funkcionise super, jedino ne radi Apple navigacija ali zato radi Google Maps odlicno. Pored Maps-a moze da se kupi Sygic navigacija koja ne koristi prenos podataka nego mape cuvas u telefonu. Nije nesto ni skupa, tipa 30$.
Meni je Bolero bio "must have" sto zbog izgleda samog enterijera koji deluje sa njim dosta bogatije, sto zbog svih funkcija koje pruza. Mislim da on obuhvata bluetooth i surround paket pa je tako po meni cena doplate za njega skroz korektna.
Ja kada sam narucivao auto kod nas nije mogao Amundsen da se naruci, svakako je to najbolja opcija.
Sto se tice ostale dodatne opreme, meni je na prvom mestu bio paket bocnih vazdusnih jastuka. Preziveo sam ozbiljan sudar i znam koliko to znaci.
Ja se recimo kajem sto nisam uzeo full KESSY, dakle osim paljenja bez kljuca da moze da se i ulazi u auto samo sa njim u dzepu.
Sportska sedista su isto odlicna, doduse malo tvrdja od fabrickih u Style-u. Sportsko oslanjanje obavezno ako volis da peglas krivine. Ima toga bas dosta, ali i auto ode cenom dosta gore iako pojedinacno nije toliko skupa oprema. Napravi listu prioriteta,  pa polako... :)

Van mreže djordje48

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #5 poslato: 13. Apr, 2016. 10:57 »
Kao sto Markoni kaze, ima svasta nesto, lako se dodje do 3-4 000a evra dodatne opreme. Bitno je dobro smisliti sta se uzima da ne bude kajanja posle-ne samo sto je skupo kasnije dodavanje nekih stvari nego ponekad i nemoguce. Felne je lako uvek menjati, ali farove, multimediju, instrument tablu, klimu.... vazdusni jastuci za mene su obavezna stavka. Ali oprez sa alarmom. Ja imam dosta problema sa fabrickim alarmom, mada to je za staru fabiju bilo. Na novoj je mozda bolje. Ne znam dal se moze poruciti zakljucavanje menjaca, za oktaviju i superb moze...ako uzimas slabije motore, ja bih doplatio zadnje diskove. Obratiti paznju na pregradice i fioke da sve dodju fabricki da ne bude dodavanja posle, to su smesne cifre a kasnije ume da pravi problem ako se naknadno dodaje. Npr ako si fan osvetljenja i hoces ksenon u maglenke, ja ne bih uzimao maglenke sa corner funkcijom. Ako hoces LED u maglenke onda moze. Smartgate je korisna zezalica, nije mnogo skupa. I tako...-:)
« Poslednja izmena: 13. Apr, 2016. 11:03 djordje48 »

Van mreže Karlheinz

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #6 poslato: 13. Apr, 2016. 11:32 »
ako mozete napišite šta je baš baš dobro da se doda na postojeću opremu style

Za svako novo pitanje (koje nema puno veze sa temom u kojoš pišeš) otvoriti posebnu novu temu (ako takva slična tema ne postoji). Npr. sada ti treba tema o kupovini nove fabije ... VIDI evo tvoje teme već ovde stoji od letos :-)
http://forum.skodaforum.rs/fabia-2014/proces-kupovine-nove-fabije-3/

pa će tamo i biti premešteni postovi.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže fabifanZapočeo temu

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #7 poslato: 13. Apr, 2016. 12:39 »
Markkoni hvala
djordje48 hvala
nkteam hvala

sada je slika jasnija, zbog vašeg pisanija neću odustati od Bolera ali uzeću ga vereovatno bez smartlinka, a mozda i dodam nešto
još ova noć besana pa sutra donosim konačnu odluku. i pozdrav za Karlheinz, mozda malo žuri obzirom da nije baš tolika gužva u saobaraćaju, a mi se malo družimo.  :B=)
neću više da otvaram nova pitanja i nove teme, a vi (svi) ako se setite napišite negde na odgovarajućem mestu, sve što može da mi pomogne prilikom kupovine nove fabije, a ja ću se  već nekako snaći da pročitam
i da završim sa Brankom Kockicom jer divan je dan...

"Kocka do kocke kockica,
kroz prostor i kroz vreme,
i uvek nova pitanja i uvek nove teme"
  • Vozi: skoda fabia 1.2 2004

Van mreže Orao

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #8 poslato: 18. Mar, 2017. 12:28 »
Ako moze mala pomoc ljudi?Imao sam u oktaviji swing radio i na njemu sam imao obavestenja kada promenim temperaturu na klimi ili brzinu ventilatora...isto tako sam imao i povezane fabricke parking senzore na njemu...A sada sam ubacio bolero radio(noviji),i sve radi super sem tih navedenih obavestenja...Da li tu mogu nesto sam da poopravim ili mora neki servis da se pozabavi time???Unapred zahvalan
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0tdi 2007

Van mreže slobodanalex

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #9 poslato: 18. Mar, 2017. 12:56 »
Bolero ima sve funkcije samo na FL modelu. Meni takođe ne pokazuje parking senzore, spoljnu temperaturu, brzinu ventilatora... ali reaguje na komande na volanu.
Da bi sve to radilo moralo bi se promeniti sledeće: upravljačka jedinica klime (prekidači sa FL modela), kontrolna jedinica parking senzora + optički parking senzori i prepravka instalacije, a to teško da se isplati. Ili se navikni na to ili vrati swing.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže Orao

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #10 poslato: 18. Mar, 2017. 13:07 »
Znaci nista od,eventualno,nekog kodiranja radia za te funkcije...Hvala na odgovoru
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0tdi 2007

Van mreže slobodanalex

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #11 poslato: 18. Mar, 2017. 13:11 »
Na žalost ništa...
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže Johnnynikola

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #12 poslato: 31. Jul, 2017. 00:06 »
Cao svima,
Imam Fabiju ustyle opremi bez dodataka.
Da li je i koliki je problem (sta treba da se promeni) kako bi se radio Swing aparatu ubacio i bluetooth i kontrola telefona na displeju radio aparata naknadno ?
I koliki je experiment ubaciti Bolero naknadno posle Swinga ?
  • Vozi: Skoda Fabia 3 1.2 110 KS

Van mreže civijas83

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #13 poslato: 05. Mar, 2018. 16:41 »
Dobar dan postovani, prosle nedelje sam kupio Skodu Fabiju 1.4TDI Style (03/2015 godiste) sa Bolero entertainment sistemom. Pokusao sam da se povezem putem mobilnog telefona Samsung Galaxy S7 preko Mirrorlinka, ali nazalost konekcija nije moguca odnosno kada se prikacim preko USB interface-a, pojavi mi se crni ekran na head up Displeyu Bolero a na mobilnim pise da sam prikacen. Citao sam na raznim nemackim forumima da Bolero sistem MIB 1 iz te godine poseduje stariju verziju Mirrorlinka 1.0 koja nije kompatabilna sa Mirrorlink verzijom 1.1 novijih mobilnih telefona kao sto je moj Samsung (Android 7.0). Da li ima neko slicnih iskustava ili resenje za taj problem? Da li postoji mobilni uredjaj koji je proveren? Zeleo bih da koristim Google Maps i ostale aplikacije sa mobilnog telefona. Da li je moguca zamena Bolero sistema MIB 1 odnosno update na MIB 2 sa Smartlink applikacijom (2016 godiste), gde i koliko bi kostalo? Oprostite mi ako se nisam mozda najbolje izrazio, posto sam rodjen i zivim u nemackoj. Puno pozdrava Mika
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4tdi 2015 Style

Van mreže Keli

Odg: Bolero i Swing , koja je razlika i kolika je razlika?
« Odgovor #14 poslato: 18. Maj, 2021. 02:21 »
Pozdrav svima. Zanima me odgovor na isto pitanje koje je kolega iznad postavio.

Cao svima,
Imam Fabiju ustyle opremi bez dodataka.
Da li je i koliki je problem (sta treba da se promeni) kako bi se radio Swing aparatu ubacio i bluetooth i kontrola telefona na displeju radio aparata naknadno ?
I koliki je experiment ubaciti Bolero naknadno posle Swinga ?

Da li je moguće ovo? Blues u Swing ili Bolero, prvenstveno zbog Bluetootha?
  • Vozi: Fabia III



Pretraga foruma [Google]