Autor Tema: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021  (Pročitano 13305 puta)

0 članova i 18 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže m@c|-|oR

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #60 poslato: 13. Okt, 2021. 22:30 »
Pa Super B, kako ne razumeš?
:)
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže petarp031

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #61 poslato: 13. Okt, 2021. 22:41 »
ajde malo da reaktiviram temu... na kraju sezone ,9)


šta kaže društvo za superB 225/40 R18 letnja priča?
Vidim da svi spominju Savu UHP2 , vidim da neki (loše) spominju TIgar UHP letnji ,9) a šta kažemo za (višu)srednju klasu neku?




takođe negde sam čitao za Nexen SPort šta ste za njega čuli , čisto me zanima...
Znam isto da NOKIAN ne letnju, pa to izbacujemo...
Nokian i Nexen su skoro pa premium brend. Ne znam zbog cega bezati od nokiana letnjeg, meni je bila ekstra guma. Nexen je u velikom broju novih vozila prva ugradnja, pa cak i na superb skodi, zavisi od opreme i trzista.
Sava i tigar nisu za poredjenje sa ova dva brenda.

Van mreže petarp031

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #62 poslato: 13. Okt, 2021. 23:01 »
Da se ispravim, sava UHP2 je dosta ozbiljniji pneumatik od tigrovih modela.

Na mreži AleksandarAca

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #63 poslato: 13. Okt, 2021. 23:02 »
Nokian Line letnje gume su odlicne, jedinu zamerku imam sto se trose za nijansu brze nego Michelin ili Continental.

Na mreži dixon

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #64 poslato: 14. Okt, 2021. 00:01 »
Buco, nije baš 100€ ukupno.. Conti je cca 130-150€ po komadu dok je npr moj viking 60€ po komadu.. na 4 gume nije baš tako mala razlika, a viking guma evo vrhunski se pokazala, a ja sam neko ko uopšte ne štedi gume niti po brzini niti po krivinama

Na mreži Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #65 poslato: 14. Okt, 2021. 01:08 »
Viking je daleko od srednje klase. GY F1 SuperSport u toj dimenziji sam platio 100e po komadu.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Maksimus

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #66 poslato: 14. Okt, 2021. 22:41 »
I cisto da kolege znaju-gume za prvu ugradnju nnemaju veze sa opremom/trzistem,vise sa raspolozivim lagerom. Bar je tako cim se ode od "ekonomi" modela.
Ja sam dobio hankook,a auto u slabijoj ipremi dobio conti,godinu dana kasnije naletim na isti auto kao moj ali na eagle f1,ceka isporuku.

Van mreže Filip BG

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #67 poslato: 15. Okt, 2021. 09:15 »
Čak i u istoj isporuci, kod flotne prodaje, mogu doći identični automobili sa gumama različitih proizvođača, ali iste klase.
Npr. stigne 5 Superbova, 3 su sa Pirelli, a 2 sa Continetal gumama.
Stigne 10 Fabija, 6 je sa Nexen, 4 sa Kumho gumama.
A svi primerci oba modela su u identičnim konfiguracijama, naručeni i isporučeni zajedno.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže davidbgd

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #68 poslato: 15. Okt, 2021. 16:02 »
rekao bih da je neki grubi zaključak kolega sa foruma da je Sava UHP2 zajedno sa Nokian i Nexen Sport korektan  izbor za srednju gornju klasu (mada i dalje imam šum sa više strana da je Nokina u leto NE)  dok za premium segment ići na Michelin (koji) , Conti SC6(5) , Brigston Potenza-u, možda Dunlop ?



Kako sa finansijske strane, koliko ide priča Nokina/Nexus/Sava a koliko Conti SC5(6) , Potenza, Dunlop?








Žao mi je Tigra, iako ga je Michelin uzeo pod svoje nikako da se popravi i pozicoinira bolje (barem u letnjem segmentu guma)
  • Vozi: superB 2015

Na mreži atomislav

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #69 poslato: 15. Okt, 2021. 16:20 »
Ako nisi prezahtevan vozac, ne trazis granice do kojih mozes da ganjas auto, za letnje gume ja mogu da preporucim i Lassa driveways, ali i Laufenn/Hankook program. Kvalitet je jako dobar, a cena pristupacna. Iz prve ruke mogu reci i da je Bridgestone potenza jako dobra guma. Ne sporim kvalitet premium guma, sa njima dolazi velika sigurnost na ekstremnim kocenjima, ali opet, ako nisi preostar vozac, gume iz te neke srednje klase bice i vise nego zadovoljavajuce. Pogotovo sto su svi sada u vlasnistvu vecih proizvodjaca.
Michelin je uzeo Tigar u trenutku kada je prva wintera pokazala u nekim segmentima bolje karakteristike od Alpina na snegu. Odmah su promenili smesu, otvrdnuli je, smanjili broj gazecih polja. Tigru je namenjeno trziste manje razvijenih zemalja, gde je cena ipak glavna stavka prilikom izbora, kao i ostalih fabrika koje je Michelin kupio - Tauris, Orium... Jedino je Kleber zadrzao u toj nekoj srednjoj klasi, ali opet, kao majka firma ne dozvoljava da cerka firma ima bolji proizvod.

Kad budes donosio konacnu odluku, pogledaj i iskustva korisnika na tirereview, ili ADAC test, mada i on ponekad zna da bude potplacen...

Na mreži Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #70 poslato: 13. Nov, 2021. 03:01 »
PS4S vs F1 SuperSport vs Potenza Sport

https://youtu.be/sKFdBXwWc9w

Definitivno ih ne hvalim za dzabe  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže davidbgd

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #71 poslato: 15. Nov, 2021. 13:23 »
top su sve tri ...




ja sam presekao na Pirelli p zero ..ispala mi dobra[/size] [/size][size=78%]prica poslednji komadi, dotXX21[/size]


video sam je odlicna na testovima, na mokro i na suvo jedina mana da se trose malo brže... ebiga, ne možeš imati sve ,)

  • Vozi: superB 2015



Pretraga foruma [Google]